SERHAT CAN EŞ, “BARIŞACAĞIZ, BÖLÜŞECEĞİZ, BÜYÜYECEĞİZ”

Serhat Can Eş, "Bizler Yürekli, Onurlu İnsanların Yaşadığı, Mutlu, Barış İçinde ve Adil Bir Memleketin Hayalini Canlandıracağız; O Hayal İçin Hep Birlikte Çalışacağız ve Halkımızla Birlikte; Geleceğimizi Geri Alacağız”

 

“Sivas Kongresi’nin yıldönümü olan 4 Eylül 2020’de ‘Memleket Hareketi’ olarak ‘halk için halkla birlikte siyaset’ diyerek yola çıktıklarını ifade eden Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, Memleket Partisi, ülkenin her yanında gönüllü olarak harekete geçen kitlelerin inancı, isteği ve güveni sonucunda doğdu. Siyasete inancını yitirmiş, siyasetten dışlanan herkes için bir umut oldu. Partimiz, toplumsal sorunları çözme kapasitesine sahip, doğru politikaları kararlılıkla ve cesaretle uygulayacak bir iradenin vücut bulmuş halidir dedi.

Köklerimizi Cumhuriyetimizin anti-emperyalist, kamucu, halkçı, devrimci ve laik dünya görüşünden alıyoruz diyerek sözlerine devam eden Serhat Can Eş, Gövdemizi çağdaş, demokratik ve bilimsel dünyanın evrensel değerleri oluşturuyor. Dallarımızdaki çiçekler ise Anadolu’nun hümanist ve kadim aşk bilgeliğiyle hayata kucak açıyor. Ebedi yol göstericimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet hedefi ile yol almak; Terörün her türlüsünü reddetmek; dil, din, ırk, mezhep başta her türlü ayrımcılığa karşı çıkmak; Doğaya ve çevreye saygılı olmak; Siyasetten rant elde etmeye dur demek; Kadına şiddete ve çocuk istismarına tavizsiz olmak duruşumuzu belirliyor ve bu altı ilke yolumuzu aydınlatıyor. “Anavatan, Yavru vatan, Mavi vatan, Gök vatan bir bütündür, parçalanamaz!” kararlılığıyla yüreklerimiz atıyor. Ülkesine bağlı, milli egemenliği esas alan, toplumun değerleriyle barışık kadrolarımız halkın iktidarını kurmak ve halka hizmet için gün sayıyor diye konuştu.

Türk Milleti olarak; “Barışacağız, Bölüşeceğiz, Büyüyeceğiz!” Hayalimiz toplumsal barış ve mutluluğumuzun gökyüzü enginliğinde, toplumsal adaletimizin deniz duruluğunda mavi olduğu bir Türkiye’dir diyerek sözlerine devam eden Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, Partimiz, büyük Türk Milleti’nin zorlukları ve engelleri her zaman aşmasını bilmiş çelikten iradesinin yansımasıdır. Vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlara memleket-adalet, vicdan-iş mavi ekseninde verilen aydınlık yanıttır. Memleket Partisi, el birliğiyle, yürek birliğiyle, akıl birliğiyle bir uygarlık hikâyesi yazmak üzere siyaset sahnesinde yerini almıştır. Bizler yürekli, onurlu insanların yaşadığı, mutlu, barış içinde ve adil bir memleketin hayalini canlandıracağız; o hayal için hep birlikte çalışacağız ve halkımızla birlikte; geleceğimizi geri alacağız”. diyerek sözlerine son verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erzurum

04.02.2023

  • İMSAK 05:49
  • GÜNEŞ 07:14
  • ÖĞLE 12:34
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:44
  • YATSI 19:04
  • Cumartesi -8.3 ° / -20.8 ° Parçali Bulutlu
  • Pazar -6.6 ° / -15.7 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Pazartesi -1.7 ° / -10.1 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar