Erzurum

30.06.2022

  • İMSAK 02:47
  • GÜNEŞ 04:43
  • ÖĞLE 12:24
  • İKİNDİ 16:21
  • AKŞAM 19:55
  • YATSI 21:41

SEN NE YAPTIN İBRAHİM TOPAL?

Er Karizma İnşaat'ın Sahibi İbrahim Topal, Şehidimizin Ailesine Daire Hediye Edip İnşaatının Ruhsatını Almayı Planlıyordu! Ruhsatı Alamayınca Şehidimizin Ailesini Sokağa Bıraktı.

 

Hatırlayacak olursak, 15 Mart 2018 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda, PYD-YPG/PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Erzurumlu Piyade Teğmen Muhammed Kır Şehit olmuştu.

Şehidimiz Piyade Teğmen Muhammed Kır'ın Çifte Minareli Medrese'nin önünde düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'da katılmıştı.

Cumhurbaşkanımız ve çok sayıda Bakan, Milletvekili ve binlerce vatandaşımızın katıldığı cenaze töreninin ardından Sözde Erzurumlu Hayırsever İşadamı Er Karizma İnşaat'ın sahibi İbrahim Topal, Yıldızkent civarında Ruhsatsız başlattığı ve ruhsatsız devam ettirdiği inşaatında şehidimizin ailesine bir daire hediye ettiğini tüm basın mensuplarının karşısına geçerek duyurmuştu.

Sözde Hayırsever işadamı Er Karizma İnşaat'ın sahibi İbrahim Topal, Ruhsatsız olarak başlattığı inşaatına Ruhsat alabilmek için Şehidimizin Ailesine bir Daire hediye ettiğini duyurmak için geçtiği kamerelar karşısında şu sözleri söylemişti. "Bizim yaptığımız, şehidimizin bize yaptıklarının yanında bir hiç. Bizim yaptığımız sadece şehidin ailesinin acısını hafifletmek için bir katkıdır. Asrımızın Nene Hatun'una helalühoş olsun. Gönül rahatlarıyla gönül ferahlığıyla kullanmayı nasip etsin. Buradaki amacımız, bir örnek teşkil edip şehidimizin, vatanımızın, milletimizin, devletimizin yanında olduğumuzu ifade etmektir." demiş ve Satış sözleşmesine şu ifadeleri eklemişti. "Dairenin bedeli, TSK mensubu Afrin şehidimiz Teğmen Muhammed Kır'ın kanıyla ödenmiştir."

 

 

Sözde Hayırsever İşadamı Er Karizma İnşaat'ın sahibi İbrahip Topal, Ruhsatsız başlattığı inşaatın ruhsatını almak için şartlarını yerine getirmek yerine kirli emellerine birde İnşaatın ruhsatsız olduğundan haberdar olmayan dönemin AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı'yı da aynı gün ofisine davet ederek ruhsat alma probleminin ortadan kaldırılması için adeta kirli emellerine alet etmişti.

Böylesine anlamlı bir güne tanıklık etmek için bir çok önemli toplantısını erteleyerek Sözde Hayırsever işadamı Er Karizma İnşaat'ın sahibi İbrahim Topal'ın davetini geri çevirmeyen Dönemin AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı Şehit Teğmen Muhammed Kır'ın kardeşleri Büşra, Ahmet, Mustafa ve Annesi Hemra hanımla birlikte oldu. 

Kır ailesine hediye edilen rezidansın fotoğraflarının sunumlarla gösterilmesinin ardından, aile üyeleri hazırlanan satış sözleşmelerini imzaladı.

 

AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ise; satış sözleşmesinde yer alan "Dairenin bedeli, TSK mensubu Afrin şehidimiz Teğmen Muhammed Kır'ın kanıyla ödenmiştir." ibaresini okuyunca gözyaşlarına hakim olamamıştı.

Aradan geçen zaman diliminde Sözde Hayırsever İşadamı Er Karizma İnşaat'ın sahibi İbrahim Topal, Ruhsatsız başlattığı ve Bağlı bulunduğu Belediye'nin defalarca Ruhsatsız olduğu için durdurma kararına rağmen inşaatına devam etti. Binanın dış cephesini ruhsatsız bir şekilde tamamlayan Er Karizma İnşaat bu arada ruhsatı olmayan inşaatın dairelerini daha tamamlamadan vatandaşlara satışa çıkardı. Hatta onlarca mağdur şuan sözde Hayırsever İşadamı Er Karizma İnşaat'ın Sahibi İbrahim Topal'ın peşinde dolaşıyor. Her mağduruna; "Şehidimizin Ailesine Daire Hediye Ettim. Bugün, Yarın Ruhsatımızı Mecbur Verecekler" diyerek oyalayan İbrahim Topal, Ruhsatsız başlattığı ve devam ettirdiği inşaatın bağlı bulunduğu Belediye'den şartları yerine getirmediği için Ruhsat alamayınca bakın Şehidimizin ailesinin başına neler getirdi.

Palandöken İlçesi Yıldızkent Mahallesi, 12410 Numaralı Ada 16 Numaralı Pafta ve 1 Parsel üzerinde kayıtlı bulunan arsa vasfındaki taşınmaz üzerine yapılacak olan 2 Binadan (B Blok) 3. Kattaki 1 Adet Batı Cepheli Brüt 100 metrekare 2+1 olmak üzere Hemra CÖMERT, Büşra KIR, Ahmet Kır ve Mustafa Kır'a Satılmıştır. "Dairenin bedeli, TSK mensubu Afrin şehidimiz Teğmen Muhammed Kır'ın kanıyla ödenmiştir." ibarelerinin bulunduğu satış sözleşmesi teslim edilmiştir.

İŞTE ER KARİZMA İNŞAAT'A AİT GAYRİMENKUL SATIŞ VAADİ SÖZLEŞMESİ

Taahhüt edilen yerde Ruhsatsız olarak başlatılan ve İnşaatı halen bitmediği için Şehidimizin ailesinin inşaat bitinceye ve kendi dairelerine geçinceye kadar yine İbrahim Topal'ın kendi firması olan Er Karizma İnşaat'ın Muratpaşa Mahallesi Karizma Evler Dış Kapı No; 01 Kat; 8 İç Kapı No; 45 Yakutiye/Erzurum adresinde bulunan ve kendisine ait dairede ikamet etmeleri için şehidimizin ailesine 2018 yılında tahsis ettiği daireyi 17/08/2018 tarihinde B.E. İsimli bir şahsa satarak Şehidimizin ailesine 09 Eylül 2020 Tarihinde Erzurum 3. Noterliği aracılığıyla daireyi boşaltmaları için İhtarname göndermişlerdir. 

İŞTE ŞEHİDİMİZİN AİLESİNİN OTURDUĞU EVİ TAHLİYE ETMESİ İÇİN GÖNDERİLEN İHTARNAME

Şimdi şehidimizin ailesi Sözde Hayırsever İşadamı Er Karizma İnşaat'ın Sahibi İbrahim Topal'ın Şehidin ailesine bir daire hediye edersem Ruhsatımı alırım düşüncesiyle hareket edip İnşaatın bağlı bulunduğu Belediyenin tüm ikazlarına rağmen devam ettirdiği ve Ruhsat alma şartlarını yerine getirmediği için Ruhsatı olmadığı için durdurulan İnşaat'ının tüm öçünü Şehidmizin ailesinden almaktadır. Bu vesileyle Şehidimizin ailesi şuan itibariyle mağdur bir vaziyette yetkililerden bir cevap beklemektedirler.

ŞEHİDİMİZİN AİLESİNE SAHİP ÇIK ERZURUM!

Şehidimizin gözü yaşlı annesi ve kardeşleri bir yandan evlat ve kardeş acısıyla yanarken, bir taraftan da evlerinden çıkarılma durumuyla karşı karşıya kalmışlardır. Gazetemiz aracılığıyla başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Erzurum Valisi Sayın Okay Memiş ve şehrimizin üst düzey yetkililerine seslenen Şehidimizin ailesi, "Bizler Vatan uğruna şehadet şerbeti içmiş evladımızın acısıyla yaşarken, bizlere daire hediye etmek için ofisine davet eden İbrahim Topal denilen şahsın ruhsatsız başlattığı ve ruhsatsız devam ettirdiği inşaatına Ruhsat alabilmek için kullanılmanın da acısını bir arada yaşamaktayız. Biz bu İbrahim Topal denilen şahsı tanımazdık. Kendisi bizi çalışma ofisine davet ederek "Bizim yaptığımız, şehidimizin bize yaptıklarının yanında bir hiç. Bizim yaptığımız sadece şehidin ailesinin acısını hafifletmek için bir katkıdır. Asrımızın Nene Hatun'una helalühoş olsun. Gönül rahatlarıyla gönül ferahlığıyla kullanmayı nasip etsin. Buradaki amacımız, bir örnek teşkil edip şehidimizin, vatanımızın, milletimizin, devletimizin yanında olduğumuzu ifade etmektir." dedi. Halbuki bu sözde hayırsever işadamı Er Karizma İnşaat'ın sahibi İbrahim Topal, acımızı hafifletmek yerine acımızı ikiye katlamıştır. Böyle mi şehidimizin yanında olunur? Böyle mi örnek olunuz? Böyle mi Vatanın, Milletin, devletin yanında olunur? Bizi sıcak yuvamızdan çıkarıp getirdiler. Bugün de sokağa bırakıyorlar" ifadelerini kullandılar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Perşembe 24.7 ° / 10.4 ° Bulutlar
  • Cuma 24 ° / 10.3 ° Bulutlar
  • Cumartesi 23.6 ° / 11 ° Light rain
Anahtar Kelimeler: YAPTIN İBRAHİM TOPAL?