Erzurum

13.08.2022

  • İMSAK 03:42
  • GÜNEŞ 05:17
  • ÖĞLE 12:25
  • İKİNDİ 16:14
  • AKŞAM 19:22
  • YATSI 20:51

?Şehit Aileleri 15 Temmuz yemeğinde buluştu

Erzurum´da, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.

 

 

Tarihi Çifte Minareli Medrese´de Erzurum Valiliği koordinesinde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı İl Müdürlüğünce düzenlenen program, Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Vali Seyfettin Azizoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarih sahnesine çıktığı andan itibaren başına örülmek istenen oyunlardan sonuncusunun 2 yıl önce yapılmaya çalışıldığını söyledi.

Türk milletinin tarihin her döneminde kendisine örülmek istenen bütün oyunları, kurulmak istenen bütün tuzakları boşa çıkardığı gibi 15 Temmuz´da da bu oyunlarla yolundan çevrilemeyeceğini dost ve düşmana ispat ettiğini anlatan Vali Azizoğlu, "Bu millet bir ölür, bin dirilir. Hiç kimse bu milleti kutlu yolundan ve davasından vazgeçiremeyecektir. Çünkü bu millet hakkın ve hakikatin yolcusudur. Hakkı ve hakikati hakim kılmak için gönderilmiş aziz millettir. Hak ve hakikate layık olarak yaşadığı sürece de Allah da bu milletin yolunu açacaktır, kurulan bütün tuzakları boşa çıkaracaktır" ifadelerini kullandı.
 
ERZURUM İHANET ŞEBEKESİNE DUR DİYEN KAHRAMANLAR YURDU
Vali Azizoğlu, 15 Temmuz´da bütün Türkiye´de olduğu gibi Erzurum´un da ilk ayağa kalkan ve ihanet şebekesine "dur" diyen kahramanların yurdu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Ne mutlu sizlere ki böyle kahraman bir milletsiniz, ne mutlu bizlere ki bu kahramanlara hizmet etmenin şerefine ve onuruna nail oluyoruz. Tarih sahnesine çıktığımız günden bugüne kadar bu oyunlar bitmedi, kıyamete kadar devam edecektir. Eğer bir olursak, bütün farklılıklarımızı zenginlik olarak değerlendirirsek, zenginliklerimizle büyümeye ve güçlenmeye devam edersek, çalışıp gayret gösterirsek, daha çok ter dökersek bu milleti kimse yürüdüğü yoldan çeviremeyecek. Bu millet bütün mazlum ve mağdur milletlere de umut olma özelliğini devam ettirecektir."
 
Programda, 15 Temmuz şehidi Oğuzhan Yaşar´ın babası Ahmet Yaşar, oğlu için yazdığı "Oğul" adlı şiiri okudu.

Programa; Vali Seyfettin Azizoğlu ve eşi Nilgün Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Mustafa Çetin, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ünal Bingül, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Ahmet Sel, kurum müdürleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava
  • Pazar 34.1 ° / 16.4 ° Açık hava
  • Pazartesi 35.1 ° / 16.7 ° Açık hava