Erzurum

20.08.2022

  • İMSAK 03:52
  • GÜNEŞ 05:24
  • ÖĞLE 12:23
  • İKİNDİ 16:09
  • AKŞAM 19:13
  • YATSI 20:39

OHAL ne zaman bitecek?

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, FETÖ ile mücadele başarıya ulaşana kadar OHAL´in devam edeceğini belirtti.

 

 

15 Temmuz 2016´daki darbe girişiminin ardından peş peşe uzatılan olağanüstü hal uygulamasının ne zaman sona ereceği konusunda AK Parti´den açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV canlı yayınında Özgür Akbaş´ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ünal´a yöneltilen sorular ve alınan yanıtlar şöyle:

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ´´Buradan ilk kez, FETÖ´nün bir numaralı siyasi ayağı Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır diyorum´´ ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu´nu dinlerken artık gülüyorum çünkü bir insanın bunları söylemesi için aklını peynir ekmekle yemesi lazım. Gözümüzün içine baka baka gerçekleri çarpıtması gerçek olmayan şeyleri gerçekmiş gibi ifade etmesi ısrarla aynı şeyleri tekrar etmesi düşünün Türkiye 16 yıldan beri ciddi anlamda faizle ve enflasyonla mücadele ediyor. Toplam bütçemizin yüzde 44´ü faiz giderlerine gidiyordu 2002´de bugün yüzde 9´u gidiyor. Daha da aşağı çekilecek. 17-25 Aralık´tan sonra ben bu partide buna şahit olmuş birisi olarak söylüyorum bu yapı deşifre olduktan sonra biz yerel seçim yaşadık 2 tane genel seçim yaşadık. Biz gerekli temizliğimizi yaptık CHP hiçbir temizlik yapmadı. Kılıçdaroğlu´nun danışmanı FETÖ´den tutuklandı. FETÖ ağzıyla konuşacaksınız sonra
FETÖ´nün siyasi ayağı sizsiniz diyeceksiniz. Bu bir mitomani yani yalan söyleme hastalığı. Bu haliyle Kemal Kılıçdaroğlu ve Kılıçdaroğlu´nun CHP´si bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir artık. Ya bir patoloji ile karşı karşıyasınız ya da açık bir şekilde ihanetle karşı karşıyasınız. Bu yalanların hangi birisiyle uğraşacaksınız?

Bunun fitilinin partinizin milletvekili Şamil Tayyar ateşlemedi mi?

Yeni bir durum değil ki. Baykal döneminde CHP´nin yerli milli siyasi bir dil ve üslup vardı. Kılıçdaroğlu genel başkan olduktan hemen sonra yaşadığımız yemin krizi. Hakaret tehdit iftira yalan var. Yeni bir durumla karşı karşıya değiliz. Türk siyaseti 7-8 yıldan beri bir Kemal Kılıçdaroğlu fenomeni ile karşı karşıya. İstikameti tutarlılığı olmayan sürekli çark eden yalan söylemekten hakaret etmekten çekinmeyen... Diyor ki Cumhurbaşkanı o makamı işgal ediyor. E be insafsız 8 tane seçim kaybetmişsin bütün seçimleri kazanmış Cumhurbaşkanı olmuş milletin seçtiği meşru Cumhurbaşkanı´na işgalci diyorsun. Bu insanların aklıyla alay etmektir. Kılıçdaroğlu´nun, ´´FETÖ´cüler temizlendi OHAL niye devam ediyor?´´ eleştirisi de vardı. OHAL kalkar mı önümüzdeki günlerde? Siz işgal girişimine kontrollü darbe diyeceksiniz sonra 4 tane terör örgütü ile mücadele eden 20 Temmuz´da anayasanın amir hükmü gereği olarak yasal bir şekilde ilan edilmiş OHAL´i 20 Temmuz gününü sivil darbe olarak nitelendireceksiniz. Biz OHAL süreci içerisinde vatandaşın hayatı bundan etkilenmeyecek dedik. Daha 1,5 yıl olmuş 40 yıl boyunca devletin içerisine yerleşmiş yapıyı temizliyoruz. İktidarınız döneminde bu yapıya dönük ne yaptınız deniyor. Bu yapı biz iktidara geldiğimizde insanların şucu ya da bucu olduğu üzerinden insanları fişleyecek miydik? Ne zaman ki bu yapının terör örgütü olduğu ortaya çıktı devlet bütün kararlılığı ile bu yapıyla mücadele etmeye başladı. Cumhurbaşkanı paralel devlet derken CHP elinizde kanıt mı var diyordu. Devlet operasyon yaparken CHP bunların önünde kalkan oluyordu. Bu yapının hem uluslararası alanda derken bu yapıyı BM´ye doğru şekilde anlatmanız gerekiyor. CHP yurtdışında insanlar tutuklanıyor diyor. Türkiye´de adalet yok diyor hakim ve savcılar iktidardan talimat alıyor diyor. CHP ve Kılıçdaroğlu bu mücadeleye gram destek vermediği halde nasıl oluyor da kalkıp Cumhurbaşkanımızı bu yapının siyasi ayağı olmakla suçluyor? OHAL bu mücadele selamete erene kadar devam edecek. Terörle mücadele özgürlük güvenlik mücadelesidir. Bu güvenlik sağlanana kadar OHAL devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cumartesi 26.9 ° / 12.3 ° Moderate rain
  • Pazar 30.2 ° / 14.1 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.5 ° / 13.4 ° kırık bulutlar
Anahtar Kelimeler: OHAL zaman bitecek