Erzurum

20.05.2022

  • İMSAK 03:03
  • GÜNEŞ 04:49
  • ÖĞLE 12:16
  • İKİNDİ 16:11
  • AKŞAM 19:34
  • YATSI 21:12

Naim Karataş, CHP Kaostan Besleniyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

 

Başkan Karataş, “Bürokratları resmen tehdit eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na değil de, ona bu sufleyi kimin ya da kimlerin verdiğine bakmak lazım!” dedi. Türkiye’de ana muhalefetin çıtasının Kılıçdaroğlu sayesinde yerlerde süründüğünü vurgulayan Karataş, “Bulduğu her fırsatta iktidara ayar vermeye çalışan ve yıllardır da iktidar rüyası gören bu kafanın bir türlü iktidar olamamasına şaşırmamak lazım. Çünkü bunlardaki kafa kaos kafası, karmaşa kafası, gerilim kafası. Bunlar istiyor ki gerilim olsun, ülkede kaos ve karmaşa olsun. Bundan besleniyorlar, bunların ayakları da, kökleri de kaos üzerinde gelişiyor” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA YOL YORDAM ÖĞRETİYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kullandığı dil ve üslup kadar tarzının da çok çirkin olduğunu kaydeden MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, “Ana muhalefet lideri sağa-sola tehditler yağdırmaz, darbecilere ait dili kullanmaz! Ama görüyoruz ki, Kemal Kılıçdaroğlu dengeyi iyice şaşırmış! Öğretmenleri, çiftçileri derken, şimdi de bürokratları tehdit edip, gözdağı vermeye kalkışıyor. Bir de bu akılla ve ruhla ülkeyi yönetmeye talip oluyorlar. Bunlara ülke falan emanet edilmez! Bunlara ülkenin yönetimi verilmez! Bu dille bir yere varılmaz! Bu dille muhalefet yapılmaz! Ve her şeyden önemlisi bu dil bir siyasetçiye ve bir siyasi partinin genel başkanına da yakışmaz! Şu hale bakar mısınız? İşimizi gücümüzü bıraktık, artık CHP liderine yol yordam öğretiyoruz. Ama görünen o ki, Kılıçdaroğlu ne yol tutacak  bir iradeye, ne de yordam öğrenecek bir aklı kemale sahip değil!” ifadelerini kullandı.

KİMSE HUZURUMUZA KAST EDEMEZ!

Öte yandan MHP Erzurum İl Başkanı Karataş, Türkiye’nin huzur ve istikrarına kast etmek isteyen kim olursa olsun bozğuna uğrayacağının altını çizerek, “Ülkede yeni gerilim ortamları oluşturup kaos çıkartmak isteyenler bilsin ki, o günler artık geride kaldı. Kimse bu ülkenin huzuruna ve istikrarına değil müdahale bulunmak, yan gözle bile bakamaz! Geçmişte bu millete zulmedenleri ve milli iradeye pranga vuranların yine bu milletin iradesiyle layık oldukları sonu nasıl yaşadıklarını hep birlikte gördük. Buna niyetlenenler bilsin ki, kendi akıbetleri de farklı olmaz, olmayacak!” hatırlatmasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cuma 19.2 ° / 5.6 ° Dağınık bulutlar
  • Cumartesi 18.2 ° / 6 ° Açık hava
  • Pazar 18.4 ° / 6.2 ° Açık hava
Anahtar Kelimeler: Karataş Kaostan Besleniyor