Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, "Karadayı Mağdurlarının Mağduriyetleri Giderilinceye Kadar Mücadele Edeceğim"

Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, Erzurum’da susturulmuş hakları gasp edilmiş Karadayı mağdurlarının her daim yanında olacağız

 

Erzurum’da sayıları binleri buluna Karadayı İnşaat mağdurları ile ilgili bir açıklama yapan, Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, “Siz unuttunuz belki ama biz unutmadık. Erzurum’da susturulmuş hakları gasp edilmiş Karadayı mağdurlarının haklarını vermek, mağduriyetlerini gidermek için elimizden geleni yapacağız. “ dedi.

“ Kendi yandaşları için, her türlü yasal, yada yasa dışı çözümü bulup uygulayan mevcut iktidar Erzurum’da binlerce aileyi mağdur eden, Karadayı İnşaatın, problemlerinin çözümüne duyarsız kalmış, binlerce ailenin mağdur olmasına sebep olmuştur.” diyen, Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, Mağduriyetlerin giderilmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti.

Serhat Can Eş yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Hiç ruhsatlanmayacak arsaları, ruhsatlandıran, kendi yandaşları için her türlü riske alan, Erzurum’u 20 yıldır yönetenler, ne yazık ki binlerce mağdurun çığlığına kayıtsız kalmıştır. Sözde mağduriyeti giderebilmeleri adına, TOKİ’den ev müjdesi deyip, mağdurlara parayla ev satarak yaralarını sardıklarını düşünmüş ve meseleyi kapatmışlardır. Bakın sizlere bir örnek vereyim, Dadaşkent yolu üzerinde yapılan galericiler sitesi, üç yıl boyunca inşaatını ruhsatsız bir şekilde yapmış. Belediyenin arsasına adeta gece kondu mantığıyla 110 adet dükkan yapılmasına izin verilmiştir. Binalar tamamlandıktan sonra, bu alan boş arsaymış gibi dükkanları yapanlara verilmek üzere tam üç yıl sonra ihaleye çıkıldı. Basının durumu yazmasıyla ihale iptal edildi. Sonrasında bir kılıfını bulup bu arsayı o dükkanları yapanlara verdiler. Peki Karadayı’nın inşaatları neden durdurulmuştu hatırlıyor musunuz? Ruhsatsız diye… Yandaşınıza gelince bütün kanunları göz ardı edebiliyorsunuz. Karadayı inşaatın mağdurları oluşmasın diye neden gayret göstermediniz?

Belediyenin boy boy ilanlar verip, kentsel dönüşüm projesi başlatıyoruz diyerek, televizyon kanallarında açıklamalar yapıp, vatandaşın güvenini tesis ettikten sonra, ruhsatsız deyip mühürlemek, firmanın batmasına sebep olmak hangi akla hizmettir. Yoksa Karadayı İnşaat sizin konut sektörüne belediye olarak girmenizin önündeki büyük bir engel miydi? Binlerce insanı mağdur etme adına, bu engeli mi ortadan kaldırdınız?

Neticede Erzurum’da susturulmuş hakları gasp edilmiş Karadayı mağdurlarının her daim yanında olacağız. Sorunun çözümü için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Bu konuda mecliste soru önergesi verip, sorunun çözümü için Memleket Partisi olarak mücadele edeceğiz. Karadayı Mağdurlarını kimse görmezden gelemez. Hiç bir mağduriyetlerine çözüm bulunamamıştır.  Keyfi olarak inşaat yıkılıp karşılıklı çekişmelerden dolayı gariban insanlar mağdur edilmiştir. O inşaatlar neden o seviyeye geldikten sonra yıkıldı neden en başından beri denetim yapılmadı. o mahzun gariban insanlara yaptığınız reva mı?” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erzurum

04.02.2023

  • İMSAK 05:49
  • GÜNEŞ 07:14
  • ÖĞLE 12:34
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:44
  • YATSI 19:04
  • Cumartesi -8.3 ° / -20.8 ° Parçali Bulutlu
  • Pazar -6.6 ° / -15.7 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Pazartesi -1.7 ° / -10.1 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar