Erzurum

30.06.2022

  • İMSAK 02:47
  • GÜNEŞ 04:43
  • ÖĞLE 12:24
  • İKİNDİ 16:21
  • AKŞAM 19:55
  • YATSI 21:41

KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER MEHMET SEKMEN

Erzurum da işsizliğin önlenmesi, istihdamın artırılması ve iş piyasasına kalifiye eleman kazandırmak amacıyla İŞKUR tarafından açılan Mesleki Eğitim Kursları Tekstil Firmalarına Destek oluyor

 

Açılan kurslarla Erzurum’daki tekstil sektörüne istihdam desteği sağlanarak, kalifiye eleman ihtiyacı karşılanıyor. İl düzeyinde istihdamın geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesine ilişkin faaliyetleri değerlendiren Erzurum İŞKUR İl Müdürü Abdulkadir MUTLU , istihdama en büyük katkıyı da  tekstil sektörlerinin  sağladığını söyledi. Mutlu “Sanayi sektöründe yeni yeni gelişen Erzurum ilimizde tekstil önemli bir istihdam imkanı sağlamaktadır. Her geçen gün ilimize yeni bir tekstil firması açıldığını ve firmalar  istihdam kapasitesi artırarak devam etmektedir. Bunun karşılığında ise ilimizde bir çok vasıfsız işsizlerimiz bulunmaktadır.Bu manada Meslek Edindirme Kursları açarak tekstil sektörüne ciddi anlamda kalifiyeli eleman desteği sağlamaktayız. İlimizde tekstil sektörü bu sayede ivme kazanmaya devam etmektedir. İşsiz ve kalifiyesiz gençlerimize de tavsiyemiz kurumumuzun açtığı Meslek Edindirme Kurslarına katılmalarıdır” dedi.

Meslek Edindirme Kursun ilk günü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sn .Mehmet SEKMEN işveren yetkilileri ve kursiyerleri ziyaret etti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sn .Mehmet SEKMEN  şehrimize katkı sunduğumuz bu süreci yakından görmek için firmamızı ziyaret ettiklerini ve  Erzurum'da ülkemiz için çalışan herkese  teşekkür ettiğini belirtti.İstihdam için çabalayan firmalar için gerek belediye gerekse İŞKUR İl Müdürlüğü gibi kurumlarımız destek için her zaman yanınızda olduğunu vurguladı.

Erzurum’da İŞKUR'un Mesleki Eğitim Kurslarıyla her geçen gün üretim kapasitesini ve istihdamını artıran kuruluşlar olan tekstil firmalarının bir yenisi daha Erzurum’da faaliyete geçiyor. Yeni açılan  Mytex Pazarlama Tekstil Sanayi Tic.Ltd. Şti firma yetkilisi Fehmi Cordan Erzurum’da  100 personelle başlayacağını istihdamı yıl sonuna kadar en az 150 kişi  olacağını belirtti. Mytex  Tekstil firma yetkilisi istihdamda   en büyük desteğin  İŞKUR'un sağladığı Meslek Edindirme Kursları olduğunu kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Perşembe 24.7 ° / 10.4 ° Bulutlar
  • Cuma 24 ° / 10.3 ° Bulutlar
  • Cumartesi 23.6 ° / 11 ° Light rain