HINIS'TA AK PARTİLİ DAYI VE YEĞEN'E TEPKİLER HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

AKPARTİLİ İLÇE BAŞKANI DAYI MEHMET SÖNMEZ VE AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN EREN VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDI. İLÇE Mİ YÖNETİYORSUNUZ? YOKSA AİLE ŞİRKETİ Mİ?

 

2019 Yerel seçimlerinde Hınıs İlçesinde Belediye Başkanlığına seçilen AK Partili Erdoğan Eren, AK Parti Hınıs İlçe Başkanı Dayısı Mehmet Sönmez ile birlikte adeta Hınıs'ı Aile Şirketi gibi yönetiyor sesleri yükselmeye başladı.

Bir önceki seçimlerde Belediye Başkanlığını HDP'ye kaptıran Hınıslılar, Daha müreffeh ve daha yaşanılabilir bir Hınıs için 2019 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımızın yanında olup ilçemize daha çok hizmet getirilmesi için AK Partili Aday olan Erdoğan Eren'e oy verdik. Daha önceden de Eren ailesinden Hınıs'da Belediye Başkanlığı yapmış Cafer Eren ve Ali Eren'in Hınıs ilçemize yapmış oldukları hizmetleri de göz önünde bulundurduğumuzda Eren Ailesinden seçmiş olduğumuz her iki Belediye Başkanımız da İlçemize uzun yıllar çok güzel hizmet etmiş kişilerdi. Yine Hınıs'ın layık olduğu hizmetlere ulaşması için seçtiğimiz Erdoğan Eren bizleri hüsrana uğrattı diye konuşan Hınıslı vatandaşlar, Önümüzdeki seçimlerde AK Parti Hınıs'ta aradığını bulamayacak diye konuştular.

AK Parti Hınıs İlçe Başkanı Mehmet Sönmez'in Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren'in Dayısı olduğunu hatırlatan vatandaşlar, Bunlar burada İlçe değil. Sanki Aile şirketi yönetiyorlar diyerek sözlerine şöyle devam ettiler. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a güvenimiz ve inancımız tamdır. Ama İlçe Başkanımız Mehmet Sönmez ve yeğeni Belediye Başkanımız Erdoğan Eren burada adeta derebeyliği kurmuşlar. Dediğim dedik. Çaldığım düdük mantığıyla her istediklerini elde etmenin peşindeler. Vatandaşların görüşleri, istekleri ve talepleri bunlar için önemli değil. Sosyal Belediyeciliğin Mimarı Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın çizmiş olduğu belediyecilik anlayışından uzak bir yönetimle Hınıs yönetilmektedir. Vatandaşlar bu dayı ve yeğenden duyduğu rahatsızlığı önümüzdeki seçimlerde sandığa yansıtacaklar. Hınıs her ne kadar küçük bir İlçe olarak görülse de Hınıs Güney ilçeler arasında söz sahibi bir ilçedir. Tekman, Karayazı ve Karaçoban'a bir nevi gerek coğrafi konumuyla olsun gerekse yaşayan insanlarının kozmopolit yapısıyla abi konumundadır. Ama Gelin Görün ki, AK Parti Hınıs İlçe Başkanı Mehmet Sönmez bu abiliği yapmak yerine Belediye Başkanı olan yeğeninden aldığı güçle vatandaşları ötekileştirmektedir. Hınıs tarihi boyunca hiç bu kadar dedikoduyla yönetilmemişti. Ama son günlerde gerek Belediye içerisinde gerekse Hınıs da eşine benzerine rastlanmamış dedikodular almış başını gidiyor. Hınıs halkı kucaklanmayı, sahiplenilmeyi beklerken bunlar bizden olan ve bizden olmayanlar olarak vatandaşları ikiye bölmektedirler. Aracılığınızla AK Partili üst düzey yetkililere seslenmek istiyoruz diye konuşan Hınıslı vatandaşlar, Hınıs halkının bu feryadını birileri duysun artık. Önümüzdeki 2023 seçimleri başta olmak üzere 2024 yerel seçimlerinde de bu Dayı ve yeğen'in uygulamış oldukları yönetim anlayışı sandığa yansıyacaktır. Bizler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyor ve inanıyoruz. Hınıs'a yazık etmeyin diye konuştular. 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erzurum

05.02.2023

  • İMSAK 05:48
  • GÜNEŞ 07:13
  • ÖĞLE 12:34
  • İKİNDİ 15:19
  • AKŞAM 17:45
  • YATSI 19:05
  • Pazar -6.6 ° / -15.7 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Pazartesi -1.7 ° / -10.1 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Salı -2.3 ° / -10.7 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar