Erzurum

13.08.2022

  • İMSAK 03:42
  • GÜNEŞ 05:17
  • ÖĞLE 12:25
  • İKİNDİ 16:14
  • AKŞAM 19:22
  • YATSI 20:51

Göç İdaresi Müdürü Haşim Özcan Erzurumluları Film Festivaline Davet Etti

İçişleri bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Gaziantep’te yapılması planlanan COVİD19 sebebiyle online platformda yapılacak olan flim festivali için Erzurum Göç İdaresi Müdürü Haşim Özcan tüm halkımızı izlemeye davet etti.

 

İçişleri bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Gaziantep’te yapılması planlanan COVİD19 sebebiyle online platformada yapılacak olan flim festivali için Erzurum Göç İdaresi Müdürü Haşim Özcan tüm halkımızı izlemeye davet etti.

Göc İdaresi Genel Müdürlüğü'nün Kurulduğu günden bugüne kadar yoğun çalışmalarının dünya kamuoyuna anlatılması adına düzenlediği Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nde son düzlüğe gelinmiştir diye konuşan Erzurum Göç İdaresi Müdürü Haşim Özcan, Festival, insanlığın ortak kaderi göçün medeniyete katkılarını, toplumlar arasındaki kültürel etkilerini ve adaptasyon süreçlerini yeniden anlamaya davet edecek. Festival boyunca, dünyanın dört bir yanından ünlü isimler ile tecrübe paylaşımı, (Masterclass) alanında uzman isimlerle atölyeler, sinema profesyonelleri ve sektörel konuklarla paneller düzenlenecek. Dünyada ve Türkiye’de son beş yılda önemli festivallerde ödüle değer görülmüş film ve senaryolara yarışmalar sonrası toplam 26 bin Avro ödül verilecek diye konuştu.

Erzurum Göç İdaresi Müdürü Haşim Özcan sözlerine şöyle devam etti. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün organize ettiği festivale Kültür ve Turizm Bakanlığı da katkı sağlıyor. Göç ve medeniyet temalı filmlerin gösterileceği festivalde film gösterim takvimi önceden açıklanacak. Sinema sektörünün önde gelen uluslararası ve ulusal ustalarının yer alacağı jüri, en iyi film ve senaryoları belirlemek için toplanacak. Festival kapsamında herkesin ziyaret edebileceği özel içerikli yeni nesil sergiler hazırlandı. Bir kısmı göç, bir kısmı da dünyanın tarihi yerleri olacak özel sergileri VR gözlüklerle gezebilme imkânı da olacak. Festival konserleri ise sahne konseri gerçekliğinde, Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Uluslararası Göç Filmleri Festivali’ne 50’den fazla ülke, yerli ve yabancı 500’ün üzerinde sinemacı, basın mensubu, sivil toplum kuruluşlarından katılımcılar ve konuyla ilgili akademisyenleri ağırlamayı planlayan festival, sinema üzerinden göç ve göçmen meselesi hakkında farkındalık yaratmaya çalışacak. Etkinlik sırasında göç ve medeniyet temalı filmler üzerinden iki kategoride yarışma düzenlenecek. Uluslararası Uzun Metraj ve Uluslararası Kısa Metraj yarışmaları sonucunda üç ayrı ödül verilecek. Başkanlığını ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın yapacağı festival sinemanın evrensel dilini ayağınıza getirecek dedi.

14-21 haziran 2020 tarihleri arası gerçekleşecek olan festivali  Pazar Günü saat 18.00’de CNN Türk’te, youtube'de ve online platformda Migration FF’den tüm halkımız takip edebilir.”dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava
  • Pazar 34.1 ° / 16.4 ° Açık hava
  • Pazartesi 35.1 ° / 16.7 ° Açık hava