Erzurum

20.08.2022

  • İMSAK 03:52
  • GÜNEŞ 05:24
  • ÖĞLE 12:23
  • İKİNDİ 16:09
  • AKŞAM 19:13
  • YATSI 20:39

ERZURUM'DAKİ İYİ PARTİLİLERE DEMEZLER Mİ? "DİNİMİZE KÜFREDENLER MÜSLÜMAN OLSA BARİ"

Ender Yüncü Yazdı... AK Parti Kongresinde 3 Bin Kişilik Salona Bin Kişiyi Davet Etti Diye Ortalığı Ayağa Kaldıran İYİ Parti Erzurum'da Pandemiye Meydan Okudu...! 30 Kişilik Misafir Odasına 200 Kişi Sığdırdı.

 

Erzurum’da 27 Ocak’ta Buz Hokey Salonunda gerçekleştirilen AK Parti’nin 7. Erzurum Olağan İl Kongresi’nde Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbir ve kararlara uyulmaması, özellikle Erzurum’daki Ana Muhalefet Partisi olarak görülen İYİ Partililerce sosyal medyada hayli konuşulmuştu.

Erzurum AK Parti 7.Olağan Kongresi sürerken yapılan görsel ve vidolu yayınları sosyal medya üzerinden takip ederek şehirde kamuoyu oluşturmaya çalışan özellikle  İYİ Partililer şehrimizin başka hiçbir sorunun da göstermedikleri muhalefet anlayışını ortaya sergilediler.

Bazı İYİ Partililer tarafından sosyal medya hesaplarından yapılan yorumlar da “Demek ki Erzurum’da virüs yok nasıl bir cesaret biz evden çıkmayalım onlar seçim yapsın, kol kola girsin. Salonları doldursun” şeklinde tepkiler göstermişlerdi.

Yine sosyal medya üzerinden herkes tarafından tanınan ve bilinen İYİ Partili diğer bir ismin yaptığı paylaşım da ise, “Esnaf bir an önce açılalım, iki köfte, iki tas çorba satıp evimize ekmek götürelim diye haber bekliyor. An itibariyle Erzurum… Bu ne arkadaş? Bu nedir? Anlayan birisi rica ediyorum bu işi bana izah etsin. Yoksa Korona virüs AK Partilileri tanıyor mu? Onlara Bulaşmıyor mu?” diyerek güya tepkisini dile getirmişti.

Yine bir başka İYİ Partili olarak tanınan şahıs, “Oteller, kayak tesisleri, kongreler yani her yer açık, Adamlar Kucak Kucağa Kongre Yapıyorlar. Yetmezmiş gibi İlçelerden ve köylerden Adam taşıyorlar. Yoksa AK Partililer gizlice Aşı mı Oldular da haberimiz olmadı?” Diyerek kamuoyunda yankı uyandırmaya çalışmışlardı.

Geçtiğimiz Perşembe günü İYİ Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı Prof.Dr. İsmail Tatlıoğlu, Genel İdare Kurulu Üyeleri Berna Sukas, İsmet Koçak, Celal Karapınar, Erzurum Milletvekili Naci Cinisli bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak için Erzurum’a geldi. Parti İl Binasında Partililerle bir araya gelen grup İYİ Parti İl Binasında toplantı Salonu diye adlandırdıkları 30 Kişilik Salonda 200’ü aşkın Partililerle bir araya gelerek önce istişare yaptılar sonra da rozet takma töreni düzenlediler.

Toplantı’nın yapıldığı İl Binasına giden vatandaşlar adeta kucak kucağa sandalyelerde otururken ayakta kalan vatandaşlar ise adeta bir birlerine yapışık bir şekilde nefes nefese kaldılar. Salondaki 200’ü aşkın insanın yanı sıra parti binası içerisinde de yoğun bir kalabalığın oluştuğu, insanların nefes almakta zorluk çektiği gözlenirken, birçok vatandaş da Binaya kalabalık olduğu için giremeden ayrıldılar.

Şimdi Sormazlar mı Adama diye ben soruyorum; “Demek ki Erzurum’da virüs yok nasıl bir cesaret biz evden çıkmayalım onlar seçim yapsın, kol kola girsin. Salonları doldursun”, “Esnaf bir an önce açılalım, iki köfte, iki tas çorba satıp evimize ekmek götürelim diye haber bekliyor. An itibariyle Erzurum… Bu ne arkadaş? Bu nedir? Anlayan birisi rica ediyorum bu işi bana izah etsin. Yoksa Korona virüs AK Partilileri tanıyor mu? Onlara Bulaşmıyor mu?”, “Oteller, kayak tesisleri, kongreler yani her yer açık, Adamlar Kucak Kucağa Kongre Yapıyorlar. Yetmezmiş gibi İlçelerden ve köylerden Adam taşıyorlar. Yoksa AK Partililer gizlice Aşı mı Oldular da haberimiz olmadı?” diye Feryat Figan eden sözde muhalefet yaptıklarına inanan İYİ Partililer;

AK Parti’nin Kongresini gerçekleştirdiği Buz Hokey Salonu’nun kişi kapasitesi 3 Bin kişilik, Buraya Davet edilen kişi sayısı Bin, Evet Korona virüs tedbirleri kapsamında elbette Bin kişiyi bir araya getirmek doğru değil. Ama sizin de Apartman Dairesinden bozma, tahmini 110 metrekarelik bir dairenin 30 kişi kapasiteli Misafir Odasında 200’ü aşkın insanı tabir-i caizse kucak kucağa bir araya getirmeniz ve bu durumdan hiç rahatsızlık duymamanız. Hatta Bu kalabalıktan kendinize “Ne Çok Partilimiz, Ne çok sevenimiz varmış” dercesine böbürlenmeniz. Yapmış olduğunuz Muhalefetin cılızlığını ortaya koyuyor demekten kendimi alıkoyamayacağım.  

İçimden geldi söylemeden geçemeyeceğim; Demezler mi Adama, “Dinimize Küfür Eden Müslüman Olsa Bari” Evet Dün eleştirdiğiniz, kamuoyunda yankı uyandırmak için çabaladığınız, belki İktidar Partisi olan AK Parti’ye karşı sevgisi ve sempatisi olan birilerinin kafasını karıştırmak için sağda solda dillendirdiğiniz, sosyal medya üzerinden kendinize taraftar toplamak için yaptığınız tüm gayretlerinizi kendi ellerinizle yer ile yeksan ettiniz.

Buna şöyle de diyebiliriz. “Eştiğiniz çukura Kendiniz düştünüz.”

Şimdi akıl vermek gibi olmasın da; Şöyle yapsaydınız. Gelen misafirlerinizi Korona virüs tedbirleri kapsamında ağırlasaydınız. Misafirlerinizle bir araya gelmek isteyen partililerinize de Lisan-ı münasip bir dille biz İktidar Partisinin yaptığı gibi yapmayacağız. İnsanların sağlığını tehlikeye atmayacağız. Korona virüs tedbirleri kapsamında tüm partililerimizle teker teker bir araya geleceğiz. Kalabalıklardan uzak duracağız.

Gibi… gibi… gibi…

Sözlerle basına yansısaydınız. Emin olun ki, Belki de Türkiye gündemine konu olacaktınız. Tüm Ana Haber bültenleri sizi konuşacaktı.

Bugün görüyorum ki; Hiçbir Basın yayın organın da haberinize bile yer verilmemiş…

Kendiniz Çalmış Kendiniz Oynamışsınız…

Bir de üstüne eleştirdiğiniz noktadan kendi kendinizi vurmuşsunuz.

Tebrik ediyorum.

Buna kısaca “Acemi Siyasetçilerin Acemi Muhalefeti” demekten başka bir söz bulamıyorum…

İŞTE SALONDAN İKİ RESİM:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cumartesi 26.9 ° / 12.3 ° Moderate rain
  • Pazar 30.2 ° / 14.1 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.5 ° / 13.4 ° kırık bulutlar