Erzurum

20.08.2022

  • İMSAK 03:52
  • GÜNEŞ 05:24
  • ÖĞLE 12:23
  • İKİNDİ 16:09
  • AKŞAM 19:13
  • YATSI 20:39

ERZURUM'DAKİ ARAÇ MUAYENE ÇİLESİ NE ZAMAN BİTECEK?

Erzurum'dakiş vatandaşların zaman zaman sosyal medyada sert ifadelerle gündeme getirdiği TÜVTÜRK’te çile bir türlü bitmek bilmiyor.

 

TÜVTÜRK'ün Araç Muayene İstasyonu'na randevulu gelmelerine rağmen uzun saatler sıra bekleyen araç sahipleri, şirkete tepki göstermeye devam ediyor.

Salgın döneminde ise tesiste çalışan personellerin maskesiz şekilde çalışarak corona önlemlerinin hiçe sayılması vakaların artmasına davetiye çıkartıyor.

Erzurum'da TÜVTÜRK yetersiz kalıyor!

Şehir merkezindeki araç muayene istasyonu araç muayeneleri için yetersiz kalıyor. İnternet veya çağrı merkez üzerinden aldıkları randevu saatinde gelen araç sahipleri, yetersiz kanal sayısı nedeniyle uzun saatler sıra beklemek zorunda kalıyor.

YETKİLİLER BİZİM SESİMİZİ NE ZAMAN DUYACAK!

Yaşamış oldukları sorunları dile getiren vatandaşlar şunları söyledi: "Randevu saatinden bir kaç saat önce buraya geliyoruz. Ancak belirtilen saatte aracımız muayeneye alınmıyor. Hem kayıt esnasında, hem personel eksikliği hem de kanalların yetersizliği yüzünden saatlerce bekliyoruz. Doğru düzgün bekleme alanı yok diyen vatandaşlar özellikle Kış şartlarının yoğun yaşandığı şehrimizde soğuk havalarda kapalı bekleme alanı olmadığını dile getirerek tabiri caizse adeta soğukta donuyoruz dediler. İçerisinde bulunduğumuz mevsim itibariyle yer yer sağnak yağışlı geçen şu günlerde ise vatandaşlar olarak Araç Muayene istasyonunda bitmek bilmeyen sıra bekleme esnasında bazen ıslanıyor bazen de Temmuz sıcaklarında adeta yanıyoruz.

Yetkililerin bir an evvel Erzurum'da yetersiz olan Araç Muayene istasyonuna bir çare bulup şehrimizde ikinci hatta üçüncü Araç Muayene istasyonunun faaaliyete geçmesi için gerekli adımları atması gerektiğini savundular. 

Pandemi sürecinde ise buradaki çalışanlar corona önlemlerine uymayarak salgına adeta davetiye çıkartıyor. Randevu gününde bir vatandaşın yarım günü burada sıra bekleme ve işlemler için geçiyor. Burada randevunuz gelse de işlemler zaten bitmek bilmiyor. Şehir merkezinde sadece bir tane araç muayene istasyonu bulunuyor. Maalesef burasında yetersiz kalıyor. Yetkililerden bu soruna el atmasını bekliyoruz.” diye konuştular. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cumartesi 26.9 ° / 12.3 ° Moderate rain
  • Pazar 30.2 ° / 14.1 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.5 ° / 13.4 ° kırık bulutlar