Erzurum

20.08.2022

  • İMSAK 03:52
  • GÜNEŞ 05:24
  • ÖĞLE 12:23
  • İKİNDİ 16:09
  • AKŞAM 19:13
  • YATSI 20:39

ERZURUM İYİ PARTİ'DE KEPAZELİK

İYİ PARTİ'NİN ERZURUM'DA RAMAZAN AYI ÖNCESİ BİN 71 VE 4 YÜZ ÜYE PARTİMİZE DİĞER PARTİLERDEN KATILDI ÇIKIŞININ PERDE ARKASI DEŞİFRE OLDU.

 

Bugün Gazetemize ulaşan ihtiyaç sahibi bir vatandaşımızın söyledikleri Erzurum'da İyi Parti'nin son günlerde Nasıl üye sayısını artırdığını gözler önüne serdi.

Gazetemize ulaşan vatandaşımızın anlattıklarına göre; İYİ Parti Erzurum Kadın Kollarında görevli kişiler şehrin kırsal bölgelerinde dolaşarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıp kendilerini İYİ Parti'ye Üye olmaları karşılığında Ramazan Erzak Kolisi vereceklerini söylemişler.

Konuyla ilgili yaptığımız araştırma sonucunda bu ailelerden bir çoğusuna ulaştık.

İhtiyaç sahibi ailelerin anlattıklarına göre; Özellikle Palandöken İlçe sınırları başta olmak üzere Yakutiye ve Aziziye sınırlarındaki kırsal bölgelerde Ramazan ayı öncesi dolaşan İYİ Parti Kadın Kollarında görevli olduklarını söyleyen şahısların kendilerine Ramazan ayı içerisinde yüklü bir şekilde Gıda yardımında bulunacaklarını söylemişler. Yapılacak yardımların Ramazan ayı içerisinde dağıtılacağından Adres tesbiti zor olmasın diye de kendilerinin Partilerine Üye olmaları gerektiğini bu vesileyle de adreslerine kolay ulaşabilecekleri gerekçe göstererek üye kaydı yapmışlar diye iddia edildi.

Gelinen nokta da, Ramazan ayının 15.'nci günü yani yarısı geçmesine rağmen halen İYİ Partililerce kapılarını çalan, evlerine Erzak kolisi getiren kimselerin olmadığını, kendilerinin kandırıldığını düşünen ihtiyaç sahibi ailelerden bazıları İYİ Parti İlçe Başkanlıklarına gidip "Hani Bizim Yardım Kolilerimiz?" diye sorunca da İYİ Parti İlçe Teşkilatlarında görevli kişilerin böyle bir durumdan kendilerinin haberdar olmadıklarını, bu çalışmanın Partilerinin İl Kadın Kolları tarafından yapıldığını söyleyerek vatandaşları İYİ Parti Erzurum İl Binasında bulunan Kadın Kolları Başkanlığına yönlendirdikleri söylendi.

Konuyla ilgili Palandöken İlçe sınırlarında yaşayan bir vatandaşımızın İYİ Parti Palandöken İlçe Başkanına Telefonla ulaşarak konuyu anlattığı ve İYİ Parti Palandöken İlçe Başkanının da kendisinin böyle bir durumdan haber olmadığını, İl Kadın Kolları Başkanlığına vatandaşı yönlendirdiği öğrenildi.

Öte yandan İYİ Parti'nin kurulduğu günden beri parti içerisinde aktif görev alan bir kaç partili de konuyla ilgili şöyle konuştu. İYİ Parti İl Başkanımız Sayın Melih Kırkpınar beyefendi Erzurum İl Başkanlığı görevine 2019 yılında talip olduğunda Genel Merkezimizdeki yetkililere Erzurum'dan ilk altı ay sonra yapılacak olan 2. Olağan kongreye kadar 5 Bin üye kaydı yapacağım sözü vermişti. 2019 yılının Aralık ayında Erzurum İl Başkanlığı görevine 5 Bin üye sözü karşılığında getirilen Melih Kırkpınar 2020 yılının Temmuz ayında yapılan 2. Olağan Kongresine kadar söz verdiği 5 Bin üyeyi yapmamasına rağmen yapılan kongrede İl Başkanlığına seçildi. Verdiği sözü en kısa zamanda yerine getireceğim diye sürekli Genel Merkeze beyan eden Melih Kırkpınar'ın aradan geçen 27 ayda da tamamlayamadığını söyleyen partililer, İl başkanı Melih Kırkpınar'ın kaybetmekten çok korktuğu İl Başkanlık koltuğunu sağlamlaştırmak ve önümüzdeki seçimlerde Milletvekili Listelerinde yer alabilmek için böyle bir üye çalışması gerçekleştirmiş olabilir diye konuştular.

Muhalefet yapma noktasında sürekli İktidara 2002 yılından beri vatandaşların oylarını 1 paket makarna karşılığı alıyorsunuz diye eleştiri yapanların geldiğimiz nokta da görüzyoruz ki, Ramazan Erzak Kolisi karşılığı üye yapma çalışmaları tutmamış gibi görülüyor. 

  

 

 

   

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cumartesi 26.9 ° / 12.3 ° Moderate rain
  • Pazar 30.2 ° / 14.1 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.5 ° / 13.4 ° kırık bulutlar
Anahtar Kelimeler: ERZURUM PARTİ' KEPAZELİK