Erzurum

25.05.2022

  • İMSAK 02:57
  • GÜNEŞ 04:45
  • ÖĞLE 12:17
  • İKİNDİ 16:12
  • AKŞAM 19:38
  • YATSI 21:19

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Necmettin Söğütlü, Kendilerinin Göreve Gelmesi Halinde Nasıl Bir Yöneticilik Yapacaklarını Anlattı

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Necmettin Söğütlü, Kendilerinin Göreve Gelmesi Halinde Nasıl Bir Yöneticilik Yapacaklarını Anlattı

 

Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini sürdüren Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Necmettin Söğütlü,  “Esnaflarımız, zor günlerinde kapılarını çalmayan mevcut kooperatif yönetiminin Erzurum'da yaşayan Esnaf ve Sanatkarların yaşamış oldukları sıkıntılardan haberdar olmadıklarını ve  son zamanlarda Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin tamamen memur zihniyetiyle yönetildiğinden şikâyet ettiklerini söyledi.

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Necmettin Söğütlü aylardır ekibiyle birlikte sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında kapı kapı dolaşıp, esnaflarla sohbet ederek esnaf canlısı bir kooperatif yönetiminin nasıl olması ve kendilerinin göreve gelmesi halinde nasıl bir yöneticilik yapacaklarını anlattı.

SORUNLARI BİLİYORUZ

Kooperatifin esnafın zor gününde yanında olması, derdini dinlemesi, maddi manevi yanında olması gerektiğine vurgu yapan Necmettin Söğütlü, “Kırk yılı aşkın süredir Erzurum'da ES Elektronik markasıyla adını tüm Türkiye'ye duyurmuş işletmem de esnaflık yapan biri olarak ve her birisi Erzurum'da yapmış oldukları ticari faaliyetlerinde markalaşmış işyerlerine sahip esnaflık yapan ekip arkadaşlarımla esnaflarımızın bütün sorunlarını bilen, onların zor zamanlarında ne istediklerini ve ne yapılması gerektiğini bilen insanlarız.

Uzun süredir tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte Erzurum'u karış karış dolaşıyor ve elini sıkmadığımız kapısını çalmadığımız tek bir Esnaf arkadaşımız kalmasın diye gecemizi gündüzümüze katarak esnaflarımızın sorunlarını ve sıkıntılarını dinliyoruz. Esnaflarımız en çok ta sıkıştıkları zor günlerde mevcut kooperatif yönetiminin kapılarını çalmamasından, karşılarında aday olmaması halinde seçim zamanlarında bile kendilerine tenezzül edilmemesinden şikâyet ediyorlar.

ESNAFIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ

İnşallah kısmet olur da yönetime gelirsek ne yapıp ne yapmayacağımızı çok iyi biliyoruz. İyi günlerinde de, zor günlerinde de esnafımızın yanında olacağız. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin varlığını hissettireceğiz. Esnaflarımızın bize olan güven ve teveccühü bizleri onure ediyor. Esnafımız büyük bir heyecanla seçim gününü bekliyor. Hakkımızda hayırlısını diliyorum” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Çarşamba 13.7 ° / 2 ° Dağınık bulutlar
  • Perşembe 16.1 ° / 4.6 ° Bulutlar
  • Cuma 18.8 ° / 7.6 ° Bulutlar