Erzurum

27.06.2022

  • İMSAK 02:46
  • GÜNEŞ 04:41
  • ÖĞLE 12:23
  • İKİNDİ 16:20
  • AKŞAM 19:55
  • YATSI 21:41

Ender Yüncü Yazdı... MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer'e Fahri Hemşerilik Ünvanı Verilmesini Talep Ediyorum

Ender Yüncü Yazdı... Erzurum 2 Temmuz ile 19 Temmuz tarihleri arasında Dr. Aydoğan Süer Liderliğinde büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak…

 

Doğu Anadolu bölgesinin en büyük Fuar Merkezi olan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi geçtiğimiz günlerde şehrimiz ekonomisinin lokomotifi olarak bilinen Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük Alışveriş ve Yaşam Merkezinin işletmecisi olan MNG Holding bünyesine Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralandı.

Hatırlayacak olursak Türkiye’nin en büyük Fuar ve organizasyon firmalarından birisi olarak bilinen TUYAP geçtiğimiz aylarda “Maliyetlerin oldukça yüksek olmasına rağmen gelirlerin düştüğünü ifade ederek, “ Pandemi süreci bizi çok etkiledi. Önümüzü göremiyorduk, ileride ne olacağı belli değil. Krizden ne zaman çıkılacağı belli değil. Bu süreç içerisinde sanal alem oluştu. Bu gibi organizasyonlar artık sanal aleme doğru gidiyor. Bizde kurum olarak ofislerimizi kapatarak idari hizmetleri personelimizin evden yürütmesini sağladık. Erzurum’u çok sevmiştik ve güzel organizasyonlara da imza atmıştık. Ancak maalesef ekonomik göstergeler bizim bu kararı almamıza neden oldu. İlk defa girdiğimiz bir şehirden ayrılma kararı verdik” diyerek Erzurum’dan çekilme kararı almıştı.

TUYAP’ın Erzurum’dan çekilme kararının ardından  harekete geçen Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Dünya Ticaret Merkezi, Atlas Fuarcılık ve CNR Fuarcılık ile temas kurdu. Görüşmeler pandemi süreci bahane edilerek anlaşmaya varılmayınca şehrin ekonomisinin lokomotif olarak bilinen MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin başarılı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer liderliğinde yapılan girişimler sonucunda Erzurum Büyükşehir Belediyesinden kiralanılarak şehrimizin ekonomisinin canlanması için büyük bir adım daha atıldı.

TUYAP’ın şehrimizden çekilme kararı aldığı, Dünya Ticaret Merkezi, Atlas Fuarcılık ve CNR Fuarcılık gibi Fuarcılık alanında markalaşmış firmaların çekimser kaldığı Orta Doğu’nun en büyük Fuar Merkezi olan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nin işletmeciliği için pandemi gibi bahanelerin arkasına sığınmadan elini taşın altına koyan MNG Holding Yönetim kurulu başkanı Mehmet Nazif Günal beyefendi başta olmak üzere, şehrimize geldiği günden beri gerek AVM’deki esnafımız gerekse yerel esnafımızın gelişmesinde ve kalkınmasında göstermiş olduğu üstün çaba ve gayretlerinden ötürü MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Aydoğan Süer beyefendi’ye tüm şehrimiz adına teşekkür ediyorum.

Şehrimizin ekonomisi açısından büyük bir önem arz eden MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi şehrimizin gelişmesinde ve kalkınmasında büyük rol oynayacakları MNG EXPO'yu da bünyesine katarak 2 Temmuz, 19 Temmuz tarihleri arasında da Yöresel Ürünlerin Sergileneceği büyük bir Organiasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Aydoğan Süer’in Liderliğinde gerçekleştirilecek olan bu ilk büyük organizasyon süresince 81 İlden Gelen Lezzetler vatandaşlarla buluşacak. Ayrıca 2 Temmuz ile 19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yöresel Ürünler Fuarı kapsamında şehrimize tüm Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgesi illerinden binlerce ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

AYDOĞAN SÜER’İN BİRTEK KİMLİĞİNDE ERZURUMLU YAZMIYOR!

MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer’in Erzurum ekonomisinin gelişmesi ve kalkınması için yaptıkları saymakla bitmiyor. Sadece AVM Bünyesinde işletmecilik yapan esnaflarımıza faydası yok. Şehrimizin en ucra köşesinde bile esnaflık yapan vatandaşımızın ekonomik anlamda kalkınması için girişimlerde bulunan MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, Geçtiğimiz yıllarda İranlı turistlerin şehrimize gelmeleri için Türkiye ve İran’daki üst düzey yetkililerle yaptığı stratejik girişimler ekonomimize can suyu olmuştu. Önümüzdeki günlerde de meyvesini yiyeceğimiz bu kapsamlı çalışmanın mimarı olarak bilinen Aydoğan Süer, pandemi süresince de AVM esnafının ayakta durması ve işyerlerini kapatmamaları için her türlü fedakarlıktan kaçınmamıştır. Yine şehrimizde ticaretle uğraşan esnaf ve sanatkarları AVM bünyesinde Garaj Günleri ve Kapalı Alanda Pazar etkinlikleriyle canlı tutmayı başaran Aydoğan Süer’in son olarak, TUYAP’ın şehrimizden çekilme kararı aldığı, Dünya Ticaret Merkezi, Atlas Fuarcılık ve CNR Fuarcılık gibi Fuarcılık alanında markalaşmış firmaların Erzurum’a gelmekte çekimser kaldığı Orta Doğu’nun en büyük Fuar Merkezi olan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nin işletmeciliği için “Biz Ne Güne Duruyoruz” diyerek elini değil bedenini taşın altına koyarak kimliğinde Erzurumlu yazan Türkiye'nin muhtelif şehirlerinde ve Erzurum'da yaşayan işadamlarımızın bile gösteremediği özveriyi göstermesi biz Erzurumlu vatandaşları ziyadesiyle onurlandırmıştır.

Bu vesileyle Başta Erzurum Valisi Sayın Okay Memiş olmak üzere Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen beyefendilerden tüm Erzurumlular adına MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Aydoğan Süer beyefendinin Yukarıda saydığım ve daha saymakla bitiremeyeceğime inandığım şehrimizin ekonomisinin kalkınması ve gelişmesi için yaptığı girişimlerden dolayı kendisine Fahri Hemşerilik Ünvanının verilmesini talep ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazartesi 21.9 ° / 10.7 ° Dağınık bulutlar
  • Salı 24.2 ° / 11.7 ° Bulutlar
  • Çarşamba 25.4 ° / 11.2 ° Bulutlar