DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz'un Bu Yaşananlardan Haberi Var mı?

Devlet Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğünde son günlerde ceryan eden bu olay bizim vicdanımızı sızlattı. İnanıyoruz ki, haberin devamını okuduğunuzda sizin de vicdanınız sızlayacak...

 

Devlet Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğünde son günlerde ceryan eden bu olay bizim vicdanımızı sızlattı.

İnanıyoruz ki, haberin devamını okuduğunuzda sizin de vicdanınız sızlayacak...

Gazetemize ulaşan iddiaya göre; Geçtiğimiz yıl DSİ 8. Bölge Müdürlüğü tarafından Araç Hizmeti Alım İhalesinde İhaleyi kazanan firma DSİ 8. Bölge Müdürlüğü'nün bünyesinde çalışması için tahsis ettiği araçlarda çalıştırmak için işe aldığı şoförlerin maaşlarına göz dikmiş.

Konuyla ilgili gazetemize gelen iddiayı olduğu gibi aktarıyoruz. DSİ 8. Bölge Müdürlüğünde çeşitli birimlerde hizmet vermesi için araç tahsis ihalesi geçtiğimiz yıl yapıldı.

Daha önce ihaleyi alan firmanın sahipleri Van'lı olması sebebiyle şehrimizde birçok kişi tarafından eleştirilmiş ve birçok dedikoduya sebep olmuştu.

Yapılan yeni ihale Erzurumlu bir firmaya kalınca herkes tarafından sevinçle karşılanmıştı.

Ama Gel gör ki, Araç hizmet alım ihalesi sonrası Erzurumlu diye sevindiğimiz firma yetkilileri çalışanları canından bezdirmiş, Van'lı Firma'nın yetkililerini mumla arar olmuşlar...

Daha önce sahipleri Van'lı olan firmada çalışan şoförler her ay düzenli olarak aldıkları net maaşlarını şimdilerde alamıyorlarmış...

Çünkü, Asgari Ücret üzerinden şoförlük yaparak evine ekmek götürmek için çalışanların her ay şahsi hesaplarına yatırılan 5 Bin Beşyüz Lira maaşın Bin Beşyüz Lirasını ihaleyi alan firma yetkililerine elden geri verdikleri iddia edildi.

Firma bünyesinde çalıştırılan şoförlerden, Bölge Müdürü, Şube Müdürü ve bazı önemli birimlerde üst düzey görev yapan kişilerin makam araçlarını kullanan şoförlerden olmak üzere on kişiye yakınından istenilmeyen bu Bin Beşyüz Lira diğer tüm Şoförlerden isteniliyormuş.

İtiraz eden, baş kaldıran, vermek istemeyen de olunca işten çıkarma gibi tehdit edilerek sindiriliyormuş...

Yine İddiaya göre; DSİ 8. Bölge Müdürlüğünde üst düzey tüm yetkililer bu durumdan haberdar olmalarına rağmen ihaleyi alan firma yetkililerine karşı sessiz kalıp göz yumuyorlarmış...

Şimdi bu iddialar ışığında DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz'u göreve davet ediyoruz...

Yaklaşık bir yıla yakındır aldıkları maaşlarının bir kısmını ihaleyi alan firma yetkililerine, elden ve kendilerine yakın üçüncü şahısların banka hesaplarına havale ettirilerek adeta haraç gibi veren bu evine bir parça ekmek götürmek için çalışan gariban insanların haklarını sormayacak, aramayacak mısınız?

Ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde Asgari ücretin tamamıyla geçinemeyen vatandaşlarımızı göz önünde bulunduracak olursak, birde aldıkları 5 Bin Beşyüz Liranın, Bin Beşyüz Lirasını işini kaybetmemek pahasına işverenine geri ödeyen bu garibanların sessiz çığlığına kulak vermeyecek misiniz?

Sorumluluğu tamamen sizin üzerinizde olan DSİ'nin 8. Bölge Müdürlüğünde bu olaylar ceryan ederken, Evinizde, eşinizle ve çocuklarınızla oturduğunuz sofra da vicdanınız sızlamadan yemeğinize nasıl kaşık götürürsünüz?

Demezler mi Adama; Bey... Bey... Kimin Hakkını Kime Yediriyorsunuz?

Biz bu iddiaları dinlerken vicdanımız sızladı...

DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz'u şehrimizin vicdanını rahatlatmak üzere bu iddialara bir cevap vermesini bekliyoruz...

    

  


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erzurum

08.02.2023

  • İMSAK 05:45
  • GÜNEŞ 07:10
  • ÖĞLE 12:34
  • İKİNDİ 15:22
  • AKŞAM 17:48
  • YATSI 19:08
  • Çarşamba -8.6 ° / -18.8 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Perşembe -9.2 ° / -20.3 ° Parçali Bulutlu
  • Cuma -9.1 ° / -20.8 ° Parçali Bulutlu