Erzurum

25.05.2022

  • İMSAK 02:57
  • GÜNEŞ 04:45
  • ÖĞLE 12:17
  • İKİNDİ 16:12
  • AKŞAM 19:38
  • YATSI 21:19

Bayram tatilinin kaza bilançosu çok ağır oldu

Ramazan Bayramı tatilinde meydana gelen trafik kazalarında 107 kişi hayatını kaybetti, 337 kişi de yaralandı. En fazla kaza ise 26 kişinin hayatını kaybettiği 72 kişinin yaralandığı pazar günü meydana geldi.

 

Başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerden sahillere 1 Temmuz cuma akşamından başlayan ´bayram göçü´ arife gününe kadar sürdü. Haber10´un haberine göre; TEM başta olmak üzere şehirlerarası yollarda trafik zaman zaman kilitlenirken, uyarılara ve alınan önlemlere karşın trafik kazalarıyla yollar yine kan gölüne döndü.

GÜN GÜN KAZALAR

Yurt genelindeki karayollarında geçen cuma akşamından bugün gece yarısına kadar meydana gelen kazalarda 99 kişi yaşamını yitirdi, 312 kişi de yaralandı. En fazla kaza 26 kişinin öldüğü 72 kişinin yaralandığı pazar günü meydana geldi. Gün gün kaza bilançosu şöyle:

* 1 TEMMUZ: Cuma günü Sakarya, Bursa veDenizli´de meydana gelen 3 kazada 9 kişi yaralandı.

* 2 TEMMUZ: Cumartesi günü Bolu, Antalya, Kayseri, Aydın, Kocaeli, Şanlıurfa, Trabzon ve Bursa´da ölümle sonuçlanan kazalarda 13 kişi yaşamını yitirdi. Bolu´da tünel girişine çarpan TIR´da 5 kişi yanarak can verdi. Ölümlü kazalarla diğer kazalarda toplam 29 kişi yaralandı.

* 3 TEMMUZ: Pazar günü Sinop, Bursa, Antalya, Denizli, Niğde, Aydın, Bilecik, Isparta veMersin´de ölümle sonuçlanan kazalarda 26 kişi yaşamını yitirdi. Sinop´taki kazada 5, Bursa´daki kazada 4, Antalya, Denizli, Aydın, Niğde, Bilecik´teki kazada 2´şer kişi öldü. Bu kazalar ve aynı gün meydana gelen trafik kazalarında 72 kişi yaralandı.

* 4 TEMMUZ: Ramazan Bayramı arifesi pazartesi günü Samsun, Kahramanmaraş, Kayseri,adıyaman, Sakarya, Bayburt Muğla, Şanlıurfa ve Kastamonu´da meydana gelen kazalarda 19 kişi yaşamını yitirdi. Samsun´daki kazada 4, Kahramanmaraş´taki kazada 3 kişi öldü. Pazartesi günü ölümle sonuçlanan kazalar ve diğer kazalarda 48 kişi yaralandı.

* 5 TEMMUZ: Bayramın ilk günü olan salı günü Bolu, Konya, Antalya, Çorum, Denizli, Tekirdağ,Sivas, Bursa´da meydana gelen kazalarda 11 kişi yaşamını yitirdi 57 kişi yaralandı.

*6 TEMMUZ: Bayramın 2´nci günü olan çarşamba günü Antalya, Sakarya, Kırıkkale, Aydın, İzmir,Manisa, Kahramanmaraş, Kocaeli, Kastamonu, Gaziantep, Konya ve Karabük´te meydana gelen kazalarda 11 kişi yaşamını yitirdi, 37 kişi yaralandı.

*7 TEMMUZ: Bayramın 3´üncü günü olan perşembe günü Kocaeli, Kırıkkale, Adana, Elazığ, İzmir, Denizli, Zonguldak, Muğla, Adiyaman, Sakarya, Afyon, Kastamonu, Van, Balıkesir, Hakkarive Isparta´da meydana gelen 21 ayrı kazada 19 kişi yaşamını yitirdi, 60 kişi yaralandı. KocaeliKartepe´deki kazada 4 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

*8 TEMMUZ: Bayram tatilinin 7´nci gününde saat 17.00´ye kadar Hatay, Çorum, Antalya, Rize,Kütahya, Şanlıurfa, Aksaray ve Gaziantep´te meydana gelen 9 ayrı kazada 8 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi yaralandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Çarşamba 13.7 ° / 2 ° Dağınık bulutlar
  • Perşembe 16.1 ° / 4.6 ° Bulutlar
  • Cuma 18.8 ° / 7.6 ° Bulutlar