Erzurum

09.08.2022

  • İMSAK 03:36
  • GÜNEŞ 05:14
  • ÖĞLE 12:26
  • İKİNDİ 16:16
  • AKŞAM 19:27
  • YATSI 20:58

Başkan Muhammet Sunar'dan Vatandaşların İMDAT! Seslenişine JET Yanıt

Palandöken'de Et Yiyen Sarı Kız Örümceği İle Mücadele Kapsamında Parklar ve Bahçeler Didik Didik İlaçlandı

 

Önceki gün Gazetemize gelen bir ihbar üzerine kaleme aldığımız "PALANDÖKEN'DE SARI KIZ PANİĞİ" Başlıklı haberimiz Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar tarafından Jet hızıyla Cevap buldu.

Özellikle Yıldızkent civarlarında bazı sitelerin Otopark ve bahçelerinde görüldüğü söylenilen Halk arasında Et yiyen Sarı Kız Örümceği için Palandöken Belediyesi Yenişehir, Yıldızkent ve Kayakyolu semtlerinde geniş kapsamlı İlaçlama yaptı.

Konuyla ilgili Gazetemizde yer alan haberin hemen ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri başta olmak üzere Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Muhammet Sunar Et Yiyen Sarı Kız örümceğine karşı savaş açtı.

Vatandaşların can güvenliği ve Halkın Sağlığı için çalıştıklarını ifade eden Başkan Muhammet Sunar, Palandöken Belediyesi olarak Pandemi süresince İlçemizin en ucra noktasındaki mahalle ve köylerine kadar dezenfektan çalışmalarımızı Türkiye'deki Tüm Belediyelerden daha aktif ve hızlı bir şekilde yapıyoruz. Kovit-19 ile mücadelemiz kapsamında yaptığımız dezenfektan çalışmalarının yanı sıra yaz aylarının gelmesiyle sivrisinek ve benzeri haşereler için de yaptığımız ilaçlama çalışmaları tüm ilçemiz sınırlarında aralıksız yapılmaktadır. Önceki gün Yıldızkent civarında Otopark ve Bahçelerinde görüldüğü söylenilen Sarı Kız örümceğine karşı mücadelemiz de ekiplerimiz tarafından sabahın ilk ışıklarıyla başlatılmış olup İlçemiz sınırları içerisinde bulunan ve Özel Mülk olarak kabul edilen Sitelerin İçerisindeki Otoparklar dahil olmak üzere tüm park ve bahçeler didik didik ilaçlanmıştır.

Bundan sonraki süreçte de aralıksız çalışmalarımız devam edecektir diye konuşan Başkan Muhammet Sunar, Vatandaşlarımızın Sarı Kız örümceğine karşı kulaktan duyma bilgilerle korku içerisinde olmalarına gerek olmadığının altını çizerek Sarı Kız Örümceğinin zehirsiz olduğu uzmanlar ve araştırmacılar tarafından belirtilmektedir. İlçemiz sınırlarında yaşayan vatandaşlarımızı bu tür haşerelere karşı duyarlı olmaya, bölgemizde görüldüğü takdirde belediyemize haber vermelerini önemle duyuruyoruz’’ ifadelerini kullandı.

İlçe Sakinlerinden Başkan Sunar'a Teşekkür

Ev ve sitelerinin çevresinde gördükleri Sarı Kız Örümceğinden dolayı tedirgin olan İlçe sakinleri Başkan Muhammet Sunar'ın tüm ekiplerini seferber ederek özel mülklerine kadar yaptırmış olduğu ilaçlamadan memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, Haberin yayınlanmasından saatler sonra tüm birimlerini harekete geçirerek gerek vatandaşların sağlığı gerekse ilçemizin yaşanılabilirliğini artırmak adına anında ilaçlama yaparak korkulu rüyamız haline gelen Sarı Kız örümceğine karşı savaş açan başta Palandöken Belediye Başkanı Av. Muhammet Sunar olmak üzere tüm personellerine teşekkür ediyoruz dediler. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Salı 31.3 ° / 14.6 ° Dağınık bulutlar
  • Çarşamba 31.1 ° / 14.8 ° Açık hava
  • Perşembe 30.9 ° / 14.3 ° Açık hava