Başkan Ahmet Dölekli 15 Temmuz mesajı yayınladı..

Ahmet Dölekli, Yüce Türk Milletinin Kahramanlık Destanı Olan 15 Temmuz’un Yıl Dönümünde, O Gece Tarih Yazan Tüm Vatandaşlarımızı ve Gazilerimizi Minnetle, Ebediyete İntikal Eden Bütün Şehitlerimizi Rahmetle ve Duayla Anıyorum.

 

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Ahmet Dölekli mesajında, “Hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir ve daha niceleri bu ülkenin bekası ve ilelebet yaşaması için canlarından vazgeçtiler. Hepsini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Başkan Ahmet Dölekli mesajında şu görüşlere yer verdi: Milletimiz, binlerce yıllık tarihinde sayısız istiklal ve istikbal mücadelesi vermiştir. 15 Temmuz 2016 günü Türkiye Cumhuriyeti’ni karanlık bir çukura itmek isteyen hain FETÖ/PDY mensupları ve işbirlikçileri yüce Türk milletinin tokadını yemiştir. Aziz milletimiz, bir kez daha kendi kaderini düşman ellere teslim etmemiş ve askeriyle, polisiyle, siviliyle şehitler vererek demokrasisine, ülkesine ve onuruna sahip çıkmıştır.

O kara günde Türkiye Cumhuriyeti askerinin emir komuta zincirine itaatini ve sadakatini hain emelleri için kullananlar, Şehit Ömer Halisdemir’in sıktığı kurşunla tarihin en derin kuyularında boğuldular. Hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Halisdemir ve daha niceleri bu ülkenin bekası ve ilelebet yaşaması için canlarından vazgeçtiler. Hepsini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Darbeye direnerek, bu uğurda hakka yürüyen şehitlerimiz ve gözünü bile kırpmadan kolunu bacağını bu vatan için feda eden gazilerimizin omuzlarında yükselen aziz vatanımızı gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik.

Yüce Türk milletinin kahramanlık destanı olan 15 Temmuz’un yıl dönümünde, o gece tarih yazan tüm vatandaşlarımızı ve gazilerimizi minnetle, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle ve duayla anıyorum.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erzurum

04.02.2023

  • İMSAK 05:49
  • GÜNEŞ 07:14
  • ÖĞLE 12:34
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:44
  • YATSI 19:04
  • Cumartesi -8.3 ° / -20.8 ° Parçali Bulutlu
  • Pazar -6.6 ° / -15.7 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Pazartesi -1.7 ° / -10.1 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar