Erzurum

27.06.2022

  • İMSAK 02:46
  • GÜNEŞ 04:41
  • ÖĞLE 12:23
  • İKİNDİ 16:20
  • AKŞAM 19:55
  • YATSI 21:41

Aydemir'den TFF'ye İstanbul Ligi uyarısı...

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, dikkat çekici bir açıklama yaptı.

 

Süper Lig'in bir anlamda "İstanbul mahalli ligine" dönüştüğü gerekçesiyle sosyal medyada eleştiriler yoğunlaşırken, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, dikkat çekici bir açıklama yaptı. Aydemir, "Bu halin artık tartışılması gerekiyor. Her bölgenin Süper Lig'de temsilinin sağlanması için bir sistem değişikliği zaruri bir hal almıştır" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bugün bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Süper Lig'de İstanbul takımı sayısının 7'ye ulaşmasıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu ve Futbol Federasyonu'na bir öneri sundu.

ERZURUMSPOR'A GEÇMİŞTE CİDDİ HAKSIZLIKLAR YAPILDI

Süper Lig şampiyonu Trabzonspor ile birlikte Süper Lig'e yükselen Ankaragücü ve Ümraniyespor'un yanı sıra şu ana kadar şampiyonluklarını ilan eden tüm takımları kutlayarak sözlerine başlayan Aydemir, "Süper Lig'deki İstanbul takımı sayısına" yönelik eleştiriler getirdi.

Erzurumspor'un da katılımıyla Play Off maçlarının oynanacağını ve 1 takımın daha Süper Lig'e yükseleceğine dikkat çeken Aydemir, "Erzurumspor'umuz da Süper Lig'e çıkabilmek için Play Off'a kaldı. Kimlerle beraber, 2 İstanbul takımı ve Bandırmaspor ile birlikte. Kendi aralarında maç yapacaklar ve inşallah Erzurumspor'umuz şampiyon olacak. Buna yürekten inanıyorum, çünkü çok hakediyor. Hakediyor, zira geçmişte çok ciddi haksızlık yapıldı. Çıkacağız dedik, şimdi çıkacağız inşallah.." dedi.

"BU SİSTEM, İSTANBUL TAKIMLARINA AVANTAJ SAĞLADI"

"Bugün İstanbul'da 7 takım Süper Lig'de oynayacak. Ümraniyespor'da şampiyon oldu biliyorsunuz, onları da tebrik ediyorum" diyen Aydemir, "Süper Lig öyle bir hale geldi ki, İstanbul'dan 7 takım. Anadolu takımları 7 kez İstanbul'a gidecek ama onlar için böyle bir durum söz konusu değil. Bu bir külfet. Anadolu takımları için külfet. Bu yönü çok önemli.

Efendim ne yapalım sistem böyle denilebilir, tamam buna bir şey demiyoruz. Ancak eskiden bir yapı vardı, gruplar halinde oynanıyordu, birinciler şampiyon oluyordu. Şimdi bu ortadan kalkınca, İstanbul takımları müthiş bir avantaj elde etti. Bu sistemin değişmesini teklif ediyorum.

Anadolu’dan Süper Lig'e çıkması gereken takımlar da var. Şahsen Erzurumsporlu olarak Erzurumspor'u birinci sıraya koyuyorum ama bir Diyarbakırspor'da olmalı, İzmir'in mesela 2 takımı birden düştü, İzmir'in de takımı olmalı. Özetle anlatmak istediğim şey, Anadolu’nun Süper Lig'de daha fazla temsil edilmesi. Buna yönelik bir çalışma yapılması artık elzem hal almıştır" diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazartesi 21.9 ° / 10.7 ° Dağınık bulutlar
  • Salı 24.2 ° / 11.7 ° Bulutlar
  • Çarşamba 25.4 ° / 11.2 ° Bulutlar
Anahtar Kelimeler: Aydemir' ' İstanbul uyarısı...