Aydemir: ‘Bölücüler AK Parti’nin duruşundan rahatsız’

AK Parti Milletvekili Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

 

 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın İHA ve SİHA’lar konusundaki yaklaşımına sert tepki verdi, Babacan’ın duruşunu gayrimilli olarak niteledi.

Basın toplantısında THM Sanatçısı Buran Çaçan’ı rahmetle yad eden Milletvekili Aydemir, ‘Milli düşünen bir vatan evladıydı, söyledikleriyle, yaptıklarıyla her haliyle milleti tarif ediyordu. Mekanı cennet olsun diyorum. Ailesine başsağlığı diliyorum. ‘ dedi

AYDEMİR'DEN BABACAN’A TEPKİ

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "Öyle garip bir hal var ki İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na seçim taktiği veriyor. Sen önce dön kendi haline bak. İşini yapamayan adamın seçimlerde ya da seçim taktiklerinde başarılı olması söz konusu olabilir mi?" dedi.

Milletvekili Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, Türk savunma sanayisinin insansız hava aracı üreticisi Baykar'a karşı gayrimilli durduğunu söyledi.

‘6’LI MASADA SAMİMİYETSİZLİK VAR’

Altılı masanın da Babacan'ın tavrını kabul eden bir anlayışta olduğunu dile getiren Aydemir, "En başından beri İHA'ya, SİHA'ya sorgulayıcı bakan siyasi kesim İYİ Parti'liler. İYİ Parti'de de bir samimiyetsizlik var. Sözüm ona milliyetçiliği dillendiriyorlar. Milliyetçiyseniz milli duruş göstermeniz gerekmez mi? İYİ Parti'lilerin ikircikli bir tarzı var." diye konuştu.

İHA VE SİHA'YA KARŞI HAZIMSIZLIK

İHA ve SİHA'ya karşı hazımsızlık bulunduğunu belirten Milletvekili Aydemir, "İHA ve SİHA'larımız askerlerimizin can vermesinin önüne geçiyor, Azerbaycan'da destan yazdı. Bu yetmez mi? Niye bu sorgulayıcı hal?" sorularını yöneltti.

BABACAN ISRARLA DEMİRTAŞ’I SAVUNUYOR

HDP'nin, terör örgütü PKK'yı sahiplendiğini, bir kez bile kınamadığını anlatan Milletvekili Aydemir, Ali Babacan'ın ısrarla Selahattin Demirtaş'ı savunduğunu; Anayasa'dan "Devletin resmi dili Türkçe'dir." hükmünü çıkarmak için gayretlerinin olduğunu söyledi.

TSK’YA İFTİRA ATANA SAHİP ÇIKIYORLAR

Milletvekili Aydemir, "Türk Silahlı Kuvvetlerine 'kimyasal silah' iddiasını atan kadına sahip çıkıyor. Nerede gayrimilli duruş var, onları sahipleniyor. Altılı masa; HDP'ye şirin görünme, PKK'yı üzmeme, kırmama noktasında çok samimi davranıyor. Böyle bir yaklaşımları var." değerlendirmelerinde bulundu.

‘BÖLÜCÜLER AK PARTİNİN DURUŞUNDAN RAHATSIZ’

AK Parti'nin duruşuna dönük özellikle bölücülerin rahatsızlığı olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, Suriye ile yapılan görüşmelerden en çok PKK'yı rahatsız ettiğini kaydetti. Aydemir, "Demek ki durduğumuz yer çok sahici ve sıhhatli. Teröristler rahatsızsa onları rahatsız etmeye devam etmeliyiz ve öyle yapacağız." dedi.

‘ÇÖZECEKSEN ÖNCE KENDİ BELEDİYELERİNDEKİ PROBLEMİ ÇÖZSENE’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, her fırsatta "Türkiye'nin bütün problemlerini çözmeye geliyoruz." dediğini aktaran Milletvekili Aydemir, "İzmir Çiğli'de işçilerin feveranı oldu. İnsanlar problemleri olduğunu söylüyorlar. Çözeceksen önce kendi belediyelerindeki problemi çözsene. Her şey senin elinde; başkanı, yönetimi, bütçesi elinde, niye çözmüyorsun? Demek ki sizde böyle bir irade, yetenek yok. Sayın Kılıçdaroğlu önce kendine dön, bak sonra 'Türkiye'nin problemlerini çözeceğim' de." açıklamasını yaptı.

‘ÖNCE İSTANBULLU’YU MUTLU ET’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Kılıçdaroğlu'na seçim brifingi verdiği iddiasına değinen Milletvekili Aydemir, şunları kaydetti: "Öyle garip bir hal var ki İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na seçim taktiği veriyor. Sen önce dön, kendi haline bak. Seçim taktiği vermek yerine İstanbulluyu mutlu et. 4 yıl olmuş, İstanbul hizmet fakiri durumuna gelmiş, yerel yönetimler felç durumda. Sen işine bak. Sende zerre başarı yok. İşini yapamayan adamın seçimlerde ya da seçim taktiklerinde başarılı olması söz konusu olabilir mi? Liderine şirin görünmeye çalışıyor; Kılıçdaroğlu'na, 'Ben sizin emrinizdeyim. Olur ki başınıza bir hal gelirse altılı masa sizi aday etmezse beni teklif edin.' Bu anlamda şirinlik yapıyor yoksa onun taktiklerinden kimsenin başarılı olması mümkün olamaz. Başarısız bir ismin seçim taktiğiyle birini başarılı hale getirmesi mümkün değil. İmamoğlu bireysel atraksiyon, hesap peşinde."


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erzurum

05.02.2023

  • İMSAK 05:48
  • GÜNEŞ 07:13
  • ÖĞLE 12:34
  • İKİNDİ 15:19
  • AKŞAM 17:45
  • YATSI 19:05
  • Pazar -6.6 ° / -15.7 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Pazartesi -1.7 ° / -10.1 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Salı -2.3 ° / -10.7 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar