Erzurum

25.05.2022

  • İMSAK 02:57
  • GÜNEŞ 04:45
  • ÖĞLE 12:17
  • İKİNDİ 16:12
  • AKŞAM 19:38
  • YATSI 21:19

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI YARIŞMASI 2020 BİRİNCİSİ: İSPİR

TBB ULUSAL ÖDÜLÜ SAHİBİ İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN DÖRT GÜNLÜK İNCELEME GEZİSİ VE ALAN ZİYARETİ İÇİN PORTEKİZ’DE

 

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Portekiz Alan Gezisine davet edilen İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, dört gün süreyle Lizbon ve Porto kentlerinin ulaşım yapısını inceleyecek.
1-4 Aralık 2021 tarihlerini kapsayan gezinin ilk gününde başkent Lizbon’daki kentsel ulaşım, akıllı kent ve turizm uygulamalarını inceleyecek olan Coşkun, ikinci gün Türkiye heyetiyle birlikte Lizbon Belediye Başkanı Carlos Manuel Felix Moedas’a nezaket ziyaretinde bulunacak ve Lizbon Belediyesi’nin Ulaşım Birimince gerçekleştirilecek sunumu izleyecek.

LİZBON’UN AKILLI KENT VE ULAŞIM ALTYAPISINI İNCELEYECEK
Şehrin otobüs ve raylı ulaşım sistemleri, tren sistemi, bisiklet ve scooter uygulamaları hakkındaki sunumu izleyecek olan Coşkun, Lizbon Akıllı Şehir İnovasyon Merkezi’ni ziyaret edecek; akıllı şehir iyi uygulama örneklerini yerinde inceleyecek. Eski Kent bölgesinde asansör, yürüyen merdiven ve finiküler alanlarını ziyaret edecek.

PORTO’DAKİ İYİ ULAŞIM UYGULAMALARINI YERİNDE GÖRECEK
İnceleme gezisinin üçüncü günü Porto’ya geçecek olan İspir Belediye Başkanı Coşkun, Porto Belediyesi’nin ulaşım biriminin sunum gösterimine katılacak; iyi uygulama örneklerini inceleyecek, iş birliği ve iletişim imkanlarını araştıracak.
Şehrin ulaşım sistemleri gezisi sırasında köprü, otobüs ve metro hatlarına yönelik iyi uygulama örneklerini inceleyecek olan Başkan Coşkun, Porto Belediye Başkan Yardımcısı Filipe Araujo ile de görüşecek.

COŞKUN: “DÜNYA GLOBALLEŞSE DE YERİNDE İNCELEMENİN DEĞERİ TARTIŞILAMAZ.”
Portekiz’in başkenti Lizbon’a hareketinden önce konuşan İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, “Doğru vizyon ve hizmet kalitesiyle değerine değer kattığımız İspir’imizi daha yaşanılır bir kent haline getirmek için Lizbon ve Porto’daki iyi uygulama örneklerini yerinde inceleyeceğiz. Geçen yıl kazandığımız birinciliğin çıtasını, önümüzdeki yıllarda daha da yükseltmek istiyoruz.” dedi.
Hızla gelişen iletişim teknolojisi sırasında dünyanın dört bir yanındaki gelişmelerin neredeyse anlık olarak Türkiye’de takip edilebildiğinin altını çizen Başkan Coşkun, “Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etsek de iyi uygulama örneklerini yerinde incelemenin sağlayacağı faydalar tartışılamaz. Türkiye ve İspir’imizi en güzel şekilde temsil ederek, bu inceleme gezisinden mümkün olduğunca çok tecrübe kazanarak döneceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI YARIŞMASI 2020 BİRİNCİSİ: İSPİR
Avrupa Hareketlilik Haftası Ulusal Koordinatörlüğünü yürüten Türkiye Belediyeler Birliği; belediyeleri teşvik etmek, iyi uygulama örneklerinin Türkiye’de de uygulanmasına ön ayak olmak, bilgi ve deneyim transferi sağlamak, belediyelerimizin tanıtımının yapılmasına katkıda bulunmak ve güncel trendlerin takibini mümkün kılmak amacıyla “Avrupa Hareketlilik Haftası Ulusal Ödülleri” veriyor.
Büyükşehir belediyeleri, nüfusu 100 bin ve üstü belediyeler ve nüfusu 100 bin ve altı belediyeler olmak üzere üç kategoride verilen ödüllerin 100 bin ve altı belediyeler kategorisinin 2020 birincisi İspir Belediyesi olmuştu.

PORTEKİZ GEZİSİNE KATILAN TÜRKİYE HEYETİ
İspir Belediye Başkanı Coşkun’un, geçtiğimiz yıl elde ettiği başarıdan dolayı davet edildiği Portekiz inceleme gezisine ayrıca, Bursa Büyükşehir Belediye başkanının yanı sıra Isparta, Niğde, Uşak il belediye başkanları ile Mersin’in Toroslar, İstanbul’un Sultanbeyli, Diyarbakır’ın Yenişehir, Denizli’nin Çivril ve Kastamonu’nun Azdavay ilçe belediye başkanları da katılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Çarşamba 13.7 ° / 2 ° Dağınık bulutlar
  • Perşembe 16.1 ° / 4.6 ° Bulutlar
  • Cuma 18.8 ° / 7.6 ° Bulutlar