Erzurum

25.05.2022

  • İMSAK 02:57
  • GÜNEŞ 04:45
  • ÖĞLE 12:17
  • İKİNDİ 16:12
  • AKŞAM 19:38
  • YATSI 21:19

ATTIĞINIZ ÇAMURLA LÜTFÜ İHSAN ÜNLÜ'YE DEĞİL ERZURUM'A YAZIK EDİYORSUNUZ!

Erzurum Büyükşehir Belediyesinde İdari İşler Şube Müdürlüğü görevini yürüten Lütfü İhsan Ünlü'nün görev yerinin değiştirildiğini duyan vatandaşlar büyük bir tepki gösterdi.

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı İdari İşler Şube Müdürlüğü görevinde başarılı işlere imza atan Lütfü İhsan Ünlü'nün özellikle Erzurum merkez başta olmak üzere tüm ilçe, mahalle ve köylerde bulunan Cami, Okul, Kuran Kursu ve Türbelerde yapmış olduğu çalışmalar vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken, Lütfü İhsan Ünlü'nün görev yerinin değiştirilmesi büyük yankı uyandırdı.

Gazetemize gerek şehir merkezinden ve gerekse en ucra mahallelerden ulaşan vatandaşlar, tepkilerini şöyle dile getirdiler.

Önceki gün bir gazetede okuduğumuz haber de Lütfü İhsan Ünlü hakkında yazılanların şehrimizin gelişmesini ve kalkınmasını engellemek için devreye girmiş kirli ellerin bir operasyonu olarak değerlendiriyoruz diye konuşan vatandaşlar, Yılladır çürümeye yüz tutmuş türbelerimiz, bakımsızlıktan ibadetlerimizi yapamadığımız camilerimiz, hijyenden ve bakımsızlıktan uzak okullarımız ve Kuran Kurslarımız son yıllarda başta Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'in talimatlarıyla Lütfü İhsan Ünlü öncülüğünde yeniden bakım, onarım ve tadilatları yapılarak ilk günkü zerafetine ve işlevselliğine kavuştu.

Yıllardır şehrimizin yönetim noktasında göreve gelenler tarafından görmezden gelinen Camilerimiz, Okul, Türbe ve Kuran Kurslarımızın bakımsızlığı ve yerel yönetimler tarafından önemsenilmeyişi bizleri rahatsız etmekteydi. Sadece Seçim zamanları köylerimize ve mahallelerimize gelen siyasetçilerimize aktardığımız bu sorun ve sıkıntılarımız çok şükür Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen'in güvenerek göreve getirdiği Lütfü İhsan Ünlü tarafından bertaraf edilmiştir.

Camilerimize, Okul, Kuran Kursu ve Türbelerimize karşı gösterilen hassasiyetten duyduğumuz memnuniyeti kelimelere sığdıramıyoruz diye konuşan vatandaşlar, Özellikle Pandemi süresince Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından dezenfekte malzemelerimizin de yine hiç bir zaman eksiksiz kendilerine ulaştırıldığını belirttiler.

Özellikle Erzurum Büyükşehir Belediyesinin görev, yetki ve sorumluluğunda olmamasına rağmen İbadethanelerimize, Okullarımıza, Kuran Kurslarımıza ve Türbelerimize karşı göstermiş olduğu hassasiyetten bir takım kirli ellerin rahatsızlık duyduğu bilincindeyiz. Bu kirli ellere alet olanları evvela Allah'a havale ettiğimizi bilmelerini istiyoruz. Sonra da o kirli emellerin biz vatandaşlar tarafından gerek seçim sandıklarında gerekse göstereceğimiz tutum ve davranışlarımızla ezeceğimizden hiç şüpheleri olmasın. Biliyoruz ki Gelişen ve büyüyen Türkiye'nin yanı sıra şehrimizin gelişmesinde ve kalkınmasında emeği geçenlere karşı verilen art niyetli mücadele gözler önündedir. İbadethanemiz olan Camilerimize yapılan hizmeti bile hazmedemeyen, Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim gördükleri okullarımızın materyal eksikliklerinin giderilmesi, daha hijyenik ortamda ders görmeleri ve daha bakımlı şartlar oluşturulmasını kabullenemeyen bu kirli ellere itibarımızın olmadığını sizin aracılığınızla duyurmak istiyoruz diye konuştular.

Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı İdari İşler Şube Müdürlüğü görevinde başarılı işlere imza atan Lütfü İhsan Ünlü'nün hakkında çıkan bazı yanlı ve taraflı internet sitelerindeki haberlerin şehrimizin kalkınmasında ve gelişmesinde hazımsızlık duyanların parmağının olduğunun da altını çizen vatandaşlar, Lütfü İhsan Ünlü'ye karşı atılan bu çamurun yakasına yapışmayacağının altını çizdiler...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Çarşamba 13.7 ° / 2 ° Dağınık bulutlar
  • Perşembe 16.1 ° / 4.6 ° Bulutlar
  • Cuma 18.8 ° / 7.6 ° Bulutlar