Erzurum

02.12.2022

  • İMSAK 05:42
  • GÜNEŞ 07:11
  • ÖĞLE 12:09
  • İKİNDİ 14:36
  • AKŞAM 16:57
  • YATSI 18:21

Ataş "AK Parti´de FETÖ´cüler yuvalanmış algısı"na tepki gösterdi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, ´AK Parti içinde FETÖ´cüler yuva oluşturmuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Bu oyunlara gelmememiz gerekiyor´ dedi.

 

 

Isparta´da Süleyman Demirel Kongre Merkezi´nde düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı´nda, AK Parti kadrolarının Türkiye´de 14 yılda değişim ve dönüşümü gerçekleştirdiğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş,  "Allah´tan başımızda Erdoğan gibi bir lider var. Diğer siyasi parti mensupları da bu hakkı teslim ediyor. Erdoğan bu ülkenin başında olmasaydı diğer liderler bu süreci yönetebilirler miydi? Gezdiğimiz, dolaştığımız yerlerde CHP´li arkadaşlarımız ´Evet ben CHP´liyim ama Erdoğan için dua ediyorum. Erdoğan gibi bir lideri Allah bu ülkenin başından esirgemesin diye dua ediyorum´ diyor. MHP´li dostlarımız da aynı şeyi söylüyor. O olmasıydı, bu ülkede, hiçbirimiz buralarda olamayacaktık" ifadelerini kullandı.

AK PARTİ KENDİ TEMİZLER


?AK Parti´deki birlik ve beraberliği hazmedemeyenlerin bulunduğuna´ dikkat çeken Ataş, şunları kaydetti:

"AK Parti, kendi içinde FETÖ´cü varsa kendi temizler. Seni ilgilendirmez. AK Parti´yi yöneten idare, AK Parti içinde ayıklanması gereken kişiler varsa bunları ayıklar, bu sana düşmez. AK Parti´ye akıl vermeye kalkma. AK Parti yöneticilerinin akıl almaya ihtiyacı yoktur. AK Parti içinde FETÖ´cüler yuva oluşturmuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Bu oyunlara gelmememiz gerekiyor. 15 Temmuz´dan sonra bütün teşkilatlarımızla tek tek telefonla görüşerek, ´İl ve ilçe yönetimlerinde varsa bu tür insanlar bize bildirin´ diye rapor istedik. 31 Temmuz günü de bu raporlar elimize geldi. AK Parti yapılması gerekenleri yapar, kimse endişe etmesin. AK Parti bugüne kadar içinde hain barındıran bir parti olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Milletimiz rahat olsun, bu konularda nasıl hassas olduğumuzu dünya biliyor. Çünkü biz Recep Tayyip Erdoğan´ın kurduğu bir partide siyaset yapıyoruz. Erdoğan´ın bu konudaki hassasiyeti neyse bizim hassasiyetimiz de odur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR