Erzurum

03.10.2022

  • İMSAK 04:43
  • GÜNEŞ 06:06
  • ÖĞLE 12:09
  • İKİNDİ 15:26
  • AKŞAM 18:03
  • YATSI 19:20

AK PARTİ ERZURUM´DA TEK LİSTEYLE KONGREYE GİDECEK!

Ak Parti Erzurum teşkilatında gözler Ankara´ya çevrildi.

 

 

Ak Parti Erzurum teşkilatında gözler Ankara´ya çevrildi. il kongresi ve kimin aday olacağı konusunda araştırmalarını sürdüren genel merkezin önümüzdeki günlerde kararını açıklaması bekleniyor.

ESKİ BAŞKANLARDAN GÖRÜŞ ALINDI

Ak Parti´de günlerdir tartışma konusu olan il başkanlığı ile ilgili henüz kesin karar verilmedi. Türkiye genelinde oyları düşen, vekil sayısı azalan, kaybedilen belediyelerin olduğu illerde değişiklik yapmayı planlayan Ak Parti´de Erzurum merak konusu oldu. Erzurum´la ilgili henüz net bir karar çıkmadığı öğrenildi. İl kongresine de yaklaşık 3 ay olması nedeniyle acele edilmediği dile getirildi. Ak Parti Genel merkezinin başta milletvekilleri olmak üzere, eski teşkilat üyeleri, belediye başkanları ile istişare halinde olduğu kaydedildi. Erzurum´da Büyükşehir ve merkez ilçelerin yeniden kazanılması artı puan olarak gösterilirken düşen oyların de dezavantaj olduğu bildirildi.

SEÇİM SONUÇLARI MASAYA YATIRILDI

Geçtiğimiz haftalarda Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve birçok AK Partili üst düzey yönetici şehrimize ziyaretlerde bulunmuş ve nabız yoklamıştı. Bazı partililerle uzun uzun toplantılar düzenleyen AK Parti Genel Merkezinden Gelen Bazı bakan ve yetkililerin gündemlerininin il başkanlığı olduğu dile getirilmişti. Yapılan görüşmelerde Ak Parti genel merkezinin Erzurum´daki seçim sonuçlarını masaya yatırdığı, önceki seçimlerle kıyasladığı bildirildi. Ortaya çıkan sonuçla birlikte eski il başkanları ve yöneticilerinden de fikir alındığı, mevcut vekillerin de görüşlerinin alındıktan sonra kesin kararın verileceği bildirildi. Karar için acele edilmediği de gelen haberler arasında. Genel merkezin Erzurum´la ilgili kimseye bilgi vermediği bildirildi. Oyları çok düşen illerle ilgili hemen karar alan genel merkezin Erzurum konusunda çok kararsız olduğu dile getirildi. Genel merkezin vereceği kararda, seçim sonuçları kadar milletvekilleri, eski teşkilat üyeleri ve belediye başkanlarının da etkili olacağı söylendi.

TEK ADAYLA GİDİLECEK

Ak Parti´de genel merkezin il başkanlığı konusunda netleştikten sonra tek liste ile kongreye gidileceği de bildirildi. Partiye yakın kaynaklar, eleştirenler çok da olsa, kongrenin tek liste ile olacağı konusunda hemfikir. O yüzden başka bir adayın çıkmaması için ince elenip sıkı dokunduğu bildirildi. Ak Partililer, ?Biz başka partiler gibi değiliz. Görev verilse de verilmese de asla ses yükseltmeyiz. Partimizin emrinde çalışmaya devam ederiz? ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazartesi 23.8 ° / 6.3 ° Dağınık bulutlar
  • Salı 22.6 ° / 6 ° Dağınık bulutlar
  • Çarşamba 23.2 ° / 5.2 ° Dağınık bulutlar