PALANDÖKEN İLÇESİNDE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KUAFÖRE GİDEBİLİRİZ

Palandöken ilçesinde bulunan berber ve kuaförlerde, dezenfeksiyon işlemini hafta sonu tamamlayan Palandöken Belediyesi, yeniden hizmete açılışlarının ilk gününde de el dezenfektanı ve üretimini yaptığı maske dağıtımında bulundu.

  PALANDÖKEN İLÇESİNDE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KUAFÖRE GİDEBİLİRİZ

 

“HAYIRLI VE BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, ilçede bulunan berber ve kuaförlerin her daim hizmetlerinde olduklarının altını çizerek, hayırlı ve bol kazanç temennisinde bulundu. Başkan Sunar, “Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında işyerlerinizdeki faaliyetleri durdurmak zorunda kaldınız. Ciddi sıkıntılara göğüs gererek, fedakarlık gösterdiniz. Gelinen noktada kaydedilen olumlu gelişmeler ile Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda işyerinizin faaliyetlerinin kısıtlanmasına yönelik tedbirler, belirlenen kurallara uymak kaydıyla kaldırıldı, hizmete yeniden başladınız. Hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.” dedi.

14 KURAL HATIRLATMASI

Kuaförler için hazırlanan 14 kurala da dikkat çeken Başkan Sunar, Palandöken esnafının işyeri temizliği ve hijyen noktasında hassasiyet sahibi olduğunu belirterek, “Değerli arkadaşlar bu süreçte özellikle merkezimize almamız gereken kurallar var. Müşterilerinize randevu sistemiyle hizmet verecek olmanız büyük önem taşıyor. Yine saç kesimi, yıkama ve boyamada kullanılan havlu, önlük gibi malzemelerin tek kullanımlık olması, çalışanların ve müşterilerin maske kullanması, uyulması gereken ana başlıklardan. Jilet, ustura ile sakal tıraşı yapılması hizmetinin geçici süreliğine durdurulduğunu da aklımızdan çıkarmayalım.” diyerek İçişleri Bakanlığınca gönderilen genelgede yer alan kurala vurgu yaptı.

BERBER VE KUAFÖRLERİN TAMAMI DEZENFEKTE EDİLDİ

İlçede bulunan bütün Berber ve Kuaförlerin dezenfektesini yaptıklarını, belli periyotlarda dezenfekte çalışmalarını sürdüreceklerini kayda geçen Başkan Sunar, “Palandöken Belediyesi olarak, ilçemizdeki bütün işletmelere yönelik yapmış olduğumuz rutin dezenfekte faaliyetlerine kuaför, berber ve güzellik salonlarını da ekledik. Sizlerin hijyenik ve güvenli bir ortamda hizmet vermesini, vatandaşlarımızın da aynı ortamda hizmet almasını sağlamak için belli periyotlarda dezenfekte çalışmalarımızın devam edeceğini belirtmek isterim. Esnaf ve sanatkarımızın her daim yanındayız.” diye konuştu


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erzurum

22.07.2024

  • İMSAK 03:12
  • GÜNEŞ 04:58
  • ÖĞLE 12:26
  • İKİNDİ 16:21
  • AKŞAM 19:45
  • YATSI 21:24
  • Pazartesi 26.8 ° / 12.5 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Salı 26.5 ° / 13.4 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Çarşamba 26 ° / 13 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı