Yüce Allah Dostunda Düşmanında Akıllısını Nasip Etsin!
SEDAT PEKER YAZDI!...
Tarih: 21.7.2015 11:54:42
Sedat Peker

Kıymetli Dostlarım,

Öncelikle Adıyaman´da pkk´lı teröristlerce şehit edilen Başçavuşumuz MÜSELLİM ÜNAL kardeşimizin ruhuna, YÜCE ALLAH´tan rahmet diliyor, yakınlarının üzüntülerini tüm kalbimle paylaşıyorum. TÜRKİYE için şehit olmanın, Abd, İsrail ve İran gibi ülkelerin devlet başkanı olmaktan çok daha şerefli bir makam olduğuna olan inancımı özellikle belirtmek istiyorum.

Suruç ilçesinde "Ezilenlerin Sosyalist Partisi" mensuplarına,Deaş (Işid) militanları tarafından yapılan vahşice saldırıyı da tüm kalbimle kınıyorum. Yazıma öncelikle bu cümle ile başlamak istememin sebebi, daha sonrasında yazacaklarımın kimse tarafından farklı mecralara çekilmemesi içindir.

Ben bu ve buna benzer olayların çok daha öncesinden yaşanma ihtimali olduğunu zaten tekerrür kereler yazmıştım. Bu olayla Deaş (ışid) militanları,TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devleti´ne açıkça bir mesaj vermişlerdir. Bize karşı yapılacak saldırılara destek vermeye devam ederseniz, ayrıca da bizim örgütümüze karşı sempati duyanlara karşı polisiye operasyonlar yaparsanız, bundan sonra da bombalı eylemlerin devam edeceğini net bir biçimde söylemişlerdir.

Bu saldırıyı büyük bir şehrimizde veya Tunus´taki gibi turizm bölgesinde yapmamalarının sebebi, bence çeşitli yorumlamalara açık bir konudur (Kobani´nin karşısındaki Suruç ilçesinde saldırıyı yapmış olmaları, geçmişte yaşadıkları Kobani mağlubiyeti ile ilgili olduğunu düşünmekle beraber tek sebebininde bu olmadığına inanmaktayım.).

Daha önceki yazılarımda Ortadoğu coğrafyasına yön verebilmek için TÜRKLER´İN Kürtlerin ve Arapların beraber hareket etmesi gerekir diye yazmıştım. Bunun bir istekten, dilekten ziyade, mecburiyet olduğunu da özellikle belirtmiştim (Aynı düşüncemde ısrarla devam etmekteyim.).

Deaş (ışid) diyor ki: siyonizm ve şiiler benim baş düşmanımdır. Ancak yaptığı eylemlere baktığımızda İran´ın ve İsrail´in içerisinde hiç büyük bir bombalı saldırısı olmadığını görüyoruz (Sembolik birkaç saldırısının haricinde bir şey olduğunu ben hatırlamıyorum.)

Ortadoğu´ya yön vermek için beraber hareket etme gerçeğimiz ortadayken halen daha bazı Kürt gruplarının, İran Acemleri´nin ve İsrail siyonistlerinin kurdukları oyunlarda kendilerini bir oyuncak durumuna düşürmelerine gerçekten tahammül edemiyorum.

Işid, Suruç´ta intihar saldırısı düzenliyor, pkk militanları galeyana gelerek Adıyaman´da Başçavuşumuz´u şehit ediyor (YÜCE ALLAH dostunda, düşmanında gerçekten akıllısını nasip etsin.). Işid´in saldırısına karşı,MEHMETÇİĞİMİZİ şehit ediyorlar. Kendilerinin tezi ise şu;TÜRKİYE Işid´i destekliyor.

Kendi sınırlarımız içinde patlayan her bombanın, onbinlerce turist rezervasyonunun iptali olduğu gerçeği ortadayken ve de çok ölümlü bu tip patlamalar dünya medyasında yer bulduğu için birçok uluslararası yatırımcının, TÜRKİYE´ye gelişlerini iptal etmesi kesinken TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devleti´nin, Işid´i (bu saldırıları) desteklediğini düşünmek zeka olarak, IQ olarak, en diplerde olmak demektir.

Zaten ülkemizde adı konmamış ekonomik bir sıkıntı varken bunca ekonomik maliyeti göze alıp devletin bunu yapacağına hangi yarım akıllı inanır. Bunu gerçekten çok merak ediyorum (Ancak hdp´den ve pkk´dan gelen açıklamalara bakınca bu sayının hiçte az olmadığı maalesef ki görüyorum.).

Suruç´ta ki saldırıya bütün milletimiz üzülüp tepki koymuşken Adıyaman´daki Başçavuşumuzu şehit etmeninde onlar adına da aynı derece de aptalca bir eylem olduğuna inanıyorum. (Başçavuşumuz´un şehit edilmesi haberi geldikten sonra sayfalarına Suruç´taki saldırıdan dolayı karanfil koyan birçok vatandaşımız, bir anda o karanfilleri sayfalarından kaldırdılar.)

Bu saldırıyla (askerlere karşı yapılan) kendilerini haksız duruma düşürdüler. Suruç´taki saldırıdan dolayı kendilerine oluşan merhamet, maalesef ki tekrardan nefrete dönüştü. Kabul edin ya da etmeyin ancak ortadaki gerçek durum bundan ibarettir.

Bu tezimi söylemek isterim;İsrail siyonistlerine ve İran Farsileri´ne karşı TÜRKLER, KÜRTLER, ARAPLAR hareket etmeliyiz. Eğer ki beraber hareket edemiyorsak da hiç vonların oyunlarında kendimizi bir oyuncak durumuna düşürmemeliyiz.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Yazarın Diğer Yazıları
SAYIN DEVLET BAHÇELİ´NİN GERÇEĞİ (21 Haziran 2018 - Perşembe)
FARELİ KÖYÜN KAVALCILARINA DİKKAT EDİN (28 Nisan 2018 - Cumartesi)
GAZİ MAHALLESİ VE ÇARŞI GRUBUNUN DAVETİ (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
FATİH ALTAYLI´YA CEVABIMDIR (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
BAZEN İKİ REKAT NAMAZ KILIP GİTMEK GEREKİR (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BİR PALYAÇONUN HAYALİNE CEVABIMDIR (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
ONLARI MUTLAKA KORUMALIYIZ (08 Ağustos 2017 - Salı)
ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLER GERÇEĞİ (07 Temmuz 2017 - Cuma)
KUŞLAR KAFESE GİRİNCE (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
SON DÖNEMEÇ SON ŞANS (27 Temmuz 2016 - Çarşamba)
MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR DİYE SORAN OLURSA; (23 Haziran 2016 - Perşembe)
Reza Zerrab´ın Yakalnma Hikayesi (29 Mart 2016 - Salı)
Sedat Peker Yazdı (14 Aralık 2015 - Pazartesi)
BAYIRBUCAKTAKİ ZULÜMLER HEPİMİZİN ESERİ (23 Kasım 2015 - Pazartesi)
DEVLETİN RUHUNU ASLA KÜÇÜMSEMEYİN (29 Ekim 2015 - Perşembe)
İT İTLİĞİNİ ELBET YAPACAK (20 Ekim 2015 - Salı)
Sayın Kılıçdaroğlu´na Cevabımdır (14 Ekim 2015 - Çarşamba)
AKBABALARA YEM OLMAYACAĞIZ (16 Eylül 2015 - Çarşamba)
Kendimizi Kandırmanın Alemi yok (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
Çocukluğumun Bayramlarında Mezar Çapalamak (18 Temmuz 2015 - Cumartesi)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK (14 Temmuz 2015 - Salı)
Tüm Dostlarla Rize´de Buluşacağız! (08 Temmuz 2015 - Çarşamba)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK! (28 Haziran 2015 - Pazar)
Sayfa:
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41