YENİ BİREY ÖZGÜR TOPLUM DEMEK
YENİ BİREY ÖZGÜR TOPLUM DEMEK
Tarih: 11.10.2018 03:08:19
Şirvan Yücel
 
Birey toplumu veya bir başkasını değiştirmek için uğraşmamalıdır. Bu durum kişiye acı ve zaman kaybı olarak geri döner. Herkes kendini yenilemeli ve değiştirmelidir. En kolayı budur. Kişi bir başkasını değiştirmeye çalıştığında enerji boşa çarçur edilir. Halbuki başkasına verdiği  enerjinin tamamını, kendi değişimi ve yeniliği için kullansa, çok daha sağlıklı ve verimli durumlar ortaya çıkacaktır. Şunu bilmeliyiz ki birey değişmek istemediği sürece kimse bir başkasını değiştiremez. Zorla güzellik olmaz, bunu bilmek bizim işimizi daha da kolaylaştırır. Bırakın kişiler ne yapmak istiyorsa onu yapsın. Unutmayın ki herkes ÖZGÜRDÜR. 
 
Dünya Değişim Akademisi Uzmanları bize yenilik ile ilgili bilgiler veriyor.
Toplumun değişmesi ve yenilenmesi için birey yenilenmelidir. Bireyin yenilenmesi için eski ortadan kaldırılmalıdır; ama dışarıdaki eskinin değil içerideki eskinin... çevrenin eski yapısı değil zihnin eski yapısı yenilenmelidir. Zihin yenilenir ve özgürleşirse birey de yenilenir ve özgürleşir.
Yenilenmiş ve özgürleşmiş insan başkalarının da yenilenmesine ve özgürleşmesine neden olur. Özgür insan özgürleştirici bir tetik olur ve özgürlük salgını başlar...Toplumun özgürleşmesinde özgür insan bir katalizör haline gelir.
Devrim için savaşmak veya mücadele etmek gerekmez, sevgi dolu dans etmek gerekir... Savaş tüketicidir dans ise besleyicidir. Savaş öldürür dans ise yaşatır.
Koşulsuz, sevgi dolu dans edin çünkü yaşam bir danstır, evrensel bir dans...
Anahtar Kelimeler: YENİ, BİREY, ÖZGÜR, TOPLUM, DEMEK
Yazarın Diğer Yazıları
BİLMEK İSTEMEK (25 Ekim 2018 - Perşembe)
İNSAN TRAJEDİSİ NEDİR? (17 Ekim 2018 - Çarşamba)
ACILARIN NEDENİ BİZDE GİZLİ (07 Ekim 2018 - Pazar)
Sayfa:
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41