Tüm Dostlarla Rize´de Buluşacağız!
Tüm Dostlarla Rize´de Buluşacağız!
Tarih: 8.7.2015 03:42:05
Sedat Peker

Kıymetli Dostlarım,

Ülkemizin hemen hemen her vilayetinden, yurt dışındaki birçok bölgeden davetlerinizi alıyorum.Öncelikle bu davetlerinizin beni onurlandırdığını söylemek isterim. YÜCE ALLAH sizden razı olsun.

Ancak cezaevinden çıktığımdan beri bugünü bekledim.Yani havaların ısınmasını… Müsade ederseniz, tam zamanı olduğu için memleketim olan Rize´ye giderek hem dedemin hem de diğer akrabalarımın kabirlerini ziyaret etmek, orada bulunan akrabalarımla ve hemşerilerimle görüşmek istiyorum.

Atalarımız, Kafkasya´dan Anadolu´ya geldikleri zaman, ilk olarak Elazığ´ın Harput bölgesine yerleşmişler. Sayıca kalabalık oldukları için bir kısmı orada kalmış. Akrabalarımızın başka bir kısmı Erzurum´a, diğer bir kısmı ise Van iline geçerek oraya yerleşmiş. Benim dedelerimin babaları ise Rize´ye, onların kardeşleri ise Trabzon ve Artvin illerine yerleşmişler.

Yaşça büyüğümüz olan Nihat Mete (rahmetli) isimli bir hemşerimiz vardı. Kendisi neşeli, eğlenceli olmakla beraber, karakterli bir adam ve aynı zamanda da iyi bir hemşeriydi. Bir gün kendisiyle muhabbet ederken bana durup dururken şöyle demişti: “REİS, YÜCE ALLAH nasip ederse bu dünyada hayalini kurduğun herşeyi gerçekleştireceksin.”

Rize´de çok uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapması nedeniyle, tespitleri çok değer gören bir insandı. Ondan bu sözleri duyunca bir taraftan çok mutlu oldum, diğer taraftanda tevazumu koruyarak; “Nihat Ağabey, eğer saygısızlık olarak kabul etmezsen bu öngörüne sebep olan şeyleri öğrenmek isterim.” demiştim.

Rahmetli bana dönerek: “Ben ömrüm boyunca bütün dünyayı soydum.Kazandığımın hepsini de Rize´ye getirdim. Hep buraya harcadım. Ancak beni Rizeliler´in en fazla 3´te 1´i sever. Çünkü Rizeliler, insanı zor sever. Sen daha 29-30 yaşlarındasın. Seni bütün Rizeliler seviyor.” demişti.

Şöyle de devam etmişti; “Bunu gözümle görmesem hayatta inanmazdım. Eğer ki 30 yaşında bunu başardıysan, vallahi bu dünyada kurduğun bütün hayalleri de mutlaka başarırsın.” demişti. Sonrasında ise karşılıklı gülüşmüştük.

Nihat Ağabey vefat etmeden birkaç gün önce hastane de kendisini ziyarete gitmiştim. Mevki-makam sahibi bütün dostlarını aynı saatte oraya çağırmış, hasta yatağından onları tembihliyordu; “Hepinizde hakkım var.Eğer REİS´in başına bir şey gelirde ona destek olmazsanız, size hakkımı helal etmem.” diyordu. Nihat Ağabey´in vefatından sonra cenazesine gittik. Hem onu sevenler hem de bütün dostlarımız, cenazeye gelerek on binlerce kişilik bir kalabalık oluşturduk (Duam bittikten sonra ise içimden Nihat Ağabey bak, bütün Rizeliler seni de seviyormuş demiştim.).

Kıymetli Dostlarım, hem cezaevinde bulunduğum süre boyunca hem de en kötü anlarımda her zaman yanımda olan Rizeli hemşehrilerimin, yanına gidip bana layık gördükleri hizmet nişanını 09 Ağustos´ta Rize´nin İkizdere ilçesinde bulunan Ovit yaylasında, “Ekşioğlu Vakfı”nın kutlamalarında alacağım. Gelmek isteyen tüm hemşehrilerimiz, dostlarımız davetlidir.

Aynı zamanda YÜCE ALLAH nasip ederse Trabzon´a ve Artvin´e akrabalarımın yanına gitmeyi de düşünüyorum. Cezaevi süresince bu iki vilayetten, daha doğrusu tüm KARADENİZ´den bana yapılan desteği de YÜCE ALLLAH biliyor ya unutabilmem asla mümkün değildir.

Memleketime olan ziyaretimi bu kadar geciktirmemin tek sebebi; havaların iyi olmasını beklememdi (Maalesef bizim oralarda yağmur çok fazla olur.) Bizim oraların tabiriyle; “İNŞAALLAH BU ZİYARETİMİZLE RİZE´DE, KIYAMETİ KOPARMAYA GİDECEĞİZ.”

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Anahtar Kelimeler: Dostlarla, Rize, Buluşacağız
Yazarın Diğer Yazıları
SAYIN DEVLET BAHÇELİ´NİN GERÇEĞİ (21 Haziran 2018 - Perşembe)
FARELİ KÖYÜN KAVALCILARINA DİKKAT EDİN (28 Nisan 2018 - Cumartesi)
GAZİ MAHALLESİ VE ÇARŞI GRUBUNUN DAVETİ (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
FATİH ALTAYLI´YA CEVABIMDIR (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
BAZEN İKİ REKAT NAMAZ KILIP GİTMEK GEREKİR (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BİR PALYAÇONUN HAYALİNE CEVABIMDIR (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
ONLARI MUTLAKA KORUMALIYIZ (08 Ağustos 2017 - Salı)
ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLER GERÇEĞİ (07 Temmuz 2017 - Cuma)
KUŞLAR KAFESE GİRİNCE (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
SON DÖNEMEÇ SON ŞANS (27 Temmuz 2016 - Çarşamba)
MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR DİYE SORAN OLURSA; (23 Haziran 2016 - Perşembe)
Reza Zerrab´ın Yakalnma Hikayesi (29 Mart 2016 - Salı)
Sedat Peker Yazdı (14 Aralık 2015 - Pazartesi)
BAYIRBUCAKTAKİ ZULÜMLER HEPİMİZİN ESERİ (23 Kasım 2015 - Pazartesi)
DEVLETİN RUHUNU ASLA KÜÇÜMSEMEYİN (29 Ekim 2015 - Perşembe)
İT İTLİĞİNİ ELBET YAPACAK (20 Ekim 2015 - Salı)
Sayın Kılıçdaroğlu´na Cevabımdır (14 Ekim 2015 - Çarşamba)
AKBABALARA YEM OLMAYACAĞIZ (16 Eylül 2015 - Çarşamba)
Kendimizi Kandırmanın Alemi yok (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
Çocukluğumun Bayramlarında Mezar Çapalamak (18 Temmuz 2015 - Cumartesi)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK (14 Temmuz 2015 - Salı)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK! (28 Haziran 2015 - Pazar)
Sayfa:
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41