İntikamımızı almayı Başarmadan Ölmek Bize Haramdır
İntikamımızı almayı Başarmadan Ölmek Bize Haramdır
Tarih: 29.6.2015 07:30:08
Sedat Peker

Kıymetli Dostlarım,

Dünya coğrafyasında yaşayan MÜSLÜMANLARIN ve TÜRKLERİN yaşadığı zulümlerle ilgili ne zaman bir yazı yazsam, samimiyetlerine tüm kalbimle inanadığım birçok arkadaşımız bir şeyler yapalım, ben canımdan vazgeçmeye hazırım diye hislerini dile getiriyorlar.

Kıymetli Dostlarım, bence önce şunun farkına varmalıyız; Bu saatten sonra bizim için ölmek bile bir lükstür artık. Şehitlik, kutsal bir makam ancak biz şu an bu kutsal makama bile mümkün olduğunca geç ulaşmak için gayret sarf etmeliyiz(Kısacası ölmemeliyiz.).

Biraz önceki satırlarımda söylediğim gibi bizim için ölmek bile bir lüks. Bizim, ilk kurşunun önüne yatıp ölmemiz belki bizi şehit yapacaktır. Ancak bizlerin şehadeti, diğer mazlumların çektiği zulmü sonlandırmayacağı gibi zalimleri daha da azdıracaktır.

Daha önce ki yazılarımda da söylediğim gibi bu uzun bir savaş, uzun bir mücadele olacak. Bir taraftan kendimizi geliştirirken diğer taraftan çocuklarımızı süper bir nesil olarak yetiştirme gayretinde olacağız.

Kıymetli Dostlarım, bizim gibi kaygan zemini olan coğrafyalarda yaşayan ülkelerde maalesef ki gelecekte ne olacağı tam olarak kestirilemez. Bu yüzden bilardo salonlarına, kafeteryalara gittiğiniz gibi ruhsatlı, yasal atış poligonlarına da mutlaka gidin. Poligonların kendi silahları ve mermileri var, fiyatları da çok pahalı değil. Ayda bir iki şarjör mermi atmak hem insanın silaha el yatkınlığını arttırır hem de insanın kulağının silah sesine alışmasını sağlar.

Silah kullanmayı bilmek belki bizlere hayatımız boyunca lazım olmayacak. Ancak ülke müdafaası için bir gün lazım olursa bütün halkımızın hazır bir ordu olarak beklemesinin faydası olacağını düşünüyorum. Çocuklarımızı eğlenceli sporlara yazdırmamız çok doğru bir şey. Ancak bunun yanında gerektiği zaman kendilerini savunabilmeleri için mutlaka sert bir spora da gitsinler.

Eşlerimiz hamileyken omega 3 yönünden zengin gıdalarla beslenmesine özen göstermeliyiz. Çünkü omega 3 ün beynin çalışmasıyla çok orantılı bir yağ asidi olduğu tıbben kesinlik kazandı. Bebekliklerinde ve çocukluklarında doktor gözetiminde mutlaka omega 3 takviyesi vermeliyiz.

Kıymetli Kardeşlerim, UYGUR TÜRKLERİ ile ilgili daha önceki yazılarımda detaylıca anlatmıştım. Şimdi de anlatmak isterim. Karşımızda 1.5 milyar nüfuslu Çin devleti var. Dünya´nın en büyük ikinci ekonomisi… Nükleer güç olduğunu söylememe bile gerek yok. Onlara şunu yapalım, bunu yapalım derken söz kolay çıkıyor. Ne ile yapacağız? Nasıl yapacağız? Bizim Çin´e kadar gidecek ne füzemiz var, ne de başka bir silahımız var.

Bizim savaş uçağı gemimiz dahi yok. İşin gerçeği maalesef ki bu. Sinirle bağırıp çağırmak o an için bizi rahatlatsa da neticeye gitmek için maalesef ki bize hiçbir şey kazandırmıyor. Oradaki TÜRKLERİ silahlandıralım diyen arkadaşlar var. Orada buluna UYGUR TÜRK´ü sayısı toplam 15- 20 milyon. Eğer ki silahlı bir harekete başlarlarsa bu sefer Çin´in eline beklediği koz geçer ve bütün hepsini birden şehit eder.

Kıymetli Dostlarım, bu yazdıklarım birçoğunuzun hoşuna gitmediğini biliyorum.Belki de hayal kırıklığına uğradınız. Bir mücadeleye başlarken mevcut durumun tespitini iyi yapamazsanız; elinizde olan imkanları da kaybedersiniz. Yani bir daha uzun vadeli bir plan yaparak, intikamınızı alma ihtimaliniz de ortadan kalkar.

Daha önce de söylediğim gibi; MÜSLÜMAN TÜRK´e yapılan her zulmün bir intikam meleği mutlaka olur ve zamanı geldiğinde de o zulmü yapanı gider bulur. Ancak basit ve saçma hareketlerden uzak durmalıyız. Şu an ülkemizde yaşayan Çinli sivillere karşı terör eylemlerine girişilirse bu sefer haklı mücadelemiz, bir anda dünya kamuoyunda haksız duruma düşer ve bu şekilde oradaki soydaşlarımıza daha büyük zulüm yapmış oluruz.

Milletlerin tarihinde zaman kavramı çok önemli değildir. Yetmiş sene evvel dünyanın en fakir ülkesi Çin, bugün dünyanın devi durumuna gelmiştir. Aklımızın rehberliğinde çalışmalıyız. Hem de çok çalışmalıyız. Eğer ki ölünecekse bu tüm şartlar zorlandıktan sonra ve başka imkan kalmadıysa mecburiyetten olmalıdır. Geri kalan şartlarda ölmek bile bize HARAMDIR!..

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Yazarın Diğer Yazıları
SAYIN DEVLET BAHÇELİ´NİN GERÇEĞİ (21 Haziran 2018 - Perşembe)
FARELİ KÖYÜN KAVALCILARINA DİKKAT EDİN (28 Nisan 2018 - Cumartesi)
GAZİ MAHALLESİ VE ÇARŞI GRUBUNUN DAVETİ (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
FATİH ALTAYLI´YA CEVABIMDIR (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
BAZEN İKİ REKAT NAMAZ KILIP GİTMEK GEREKİR (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BİR PALYAÇONUN HAYALİNE CEVABIMDIR (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
ONLARI MUTLAKA KORUMALIYIZ (08 Ağustos 2017 - Salı)
ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLER GERÇEĞİ (07 Temmuz 2017 - Cuma)
KUŞLAR KAFESE GİRİNCE (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
SON DÖNEMEÇ SON ŞANS (27 Temmuz 2016 - Çarşamba)
MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR DİYE SORAN OLURSA; (23 Haziran 2016 - Perşembe)
Reza Zerrab´ın Yakalnma Hikayesi (29 Mart 2016 - Salı)
Sedat Peker Yazdı (14 Aralık 2015 - Pazartesi)
BAYIRBUCAKTAKİ ZULÜMLER HEPİMİZİN ESERİ (23 Kasım 2015 - Pazartesi)
DEVLETİN RUHUNU ASLA KÜÇÜMSEMEYİN (29 Ekim 2015 - Perşembe)
İT İTLİĞİNİ ELBET YAPACAK (20 Ekim 2015 - Salı)
Sayın Kılıçdaroğlu´na Cevabımdır (14 Ekim 2015 - Çarşamba)
AKBABALARA YEM OLMAYACAĞIZ (16 Eylül 2015 - Çarşamba)
Kendimizi Kandırmanın Alemi yok (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
Çocukluğumun Bayramlarında Mezar Çapalamak (18 Temmuz 2015 - Cumartesi)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK (14 Temmuz 2015 - Salı)
Tüm Dostlarla Rize´de Buluşacağız! (08 Temmuz 2015 - Çarşamba)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK! (28 Haziran 2015 - Pazar)
Sayfa:
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41