BUGÜNÜN ŞARTLARINDA BAŞKANLIK SİSTEMİNİ KONUŞMAK! BALDIRAN ŞERBETİNİ İÇMEK İLE EŞDEĞERDİR!
SEDAT PEKER YAZDI!...
Tarih: 14.7.2015 03:53:33
Sedat Peker

Kıymetli Dostlarım,

Son günlerdeki yazılarımda lider olmanın gerektirdiği en önemli özelliklerden bir tanesinin, inandığı değerler için yanlış anlaşılmak pahasına fedakarlık yapmak olduğundan bahsetmiştim(Yani baldıran şerbetini içebilmektir demiştim.).

Bence başkanlık sistemini ülkemiz için istemekte şu an için; “Baldıran Şerbeti”ni içmektir. Yani yanlış anlaşılmak pahasına riske girmektir. Ne yazık ki bazı güçler tarafından başkanlık sistemini istediğinizde karşılık olarak “İsrail ve Amerika ile gizli antlaşma yaptılar, başkanlık sisteminde ülke eyaletlere bölünecek, daha sonrasında ise Güneydoğu eyaletinde pkk´nın yönetiminde, Kürt devleti kurulacak.” diye TÜRK milletinin kalbindeki, beynindeki endişeyi tetiklediler.

Bu şartlarda yapılan anketlerde (insanlar başkanlık sistemini tam olarak anlamadıkları için) başkanlık sistemine destek her zaman çok düşük çıkıyordu. Ancak seçimlere az bir zaman olmasına rağmen AK Parti, başkanlık sistemi konusunda taviz vermeyerek yoluna devam etmek istedi (zarar görmek pahasına). Gerçi AK Partililer´in hepsinin, başkanlık sistemi için çalıştığına inanmakta biraz çocuksu bir saflık olur.

Bence başkanlık sistemi şu an itibari ile topluma iyice anlatılmalıdır. Biz mutlaka Amerika´daki veya başka bir yerdeki başkanlık sistemini uygulamak zorunda değiliz(Öyle saçma bir iddia mı olur zaten?) Her ülkenin kendi şartları farklıdır. Herkes kendi hassasiyetlerine cevap veren bir başkanlık sistemini geliştirebilir.

Bizim Cumhurbaşkanlığı makamımız zaten aktif bir makam. Bizim Cumhurbaşkanlığı makamımızın biraz daha fazla yetkilerle güçlendirilmesi zaten bu sorunu çözecektir. Zaten bu uygulama bizler için bir mecburiyettir. TÜRKİYE artık Cumhurbaşkanı´nı halkın oyuyla seçiyor. Halkın oyuyla seçilen bir Cumhurbaşkanı´na, daha önce meclisin seçtiği Cumhurbaşkanı´nın yetkileriyle devam et demek, mantıklı olmaz (Hem şu anki hem de bundan sonra seçilecek Cumhurbaşkanları için söylüyorum.)

Gördüğünüz gibi başkanlık sistemi için veya partili Cumhurbaşkanlığı sistemi için illaki eyaletlere bölünmemize gerek yok. Zaten bir saniye durup bizim başkanlık sistemine geçmememizi isteyen güçlere baktığımızda bizim mutlaka bu sisteme geçmemizin zorunluluğu, mecburiyeti ortaya çıkmaktadır.

Dünya´daki büyük para baronlarının, basın devlerinin, siyonist yapıların, bizim başkanlık sistemine geçmemizle ne alıp veremedikleri var? Bu onları ne kadar ilgilendirir? Daha doğrusu ilgilendirir mi? TÜRKİYE´de onlara hizmet eden kendini sözde tarafsızmış gibi gösteren bazı basın organları sayesinde, insanların kalbine korku tohumları ektiler.

Bu algı operasyonunda o kadar başarılı oldular ki aklı başında olarak bildiğimiz insanlar bile sırf buna engel olmak için pkk´nın takım elbiseli hali olan hdp´ye oy verdiler (Gerçek akıl tutulması bundan başka bir şey olamaz herhalde.). Polis lojmanlarında hdp´ye yüzde 50´nin üzerinde oy çıkan sandıklar olmuş. Meslektaşları´nı şehit edenlerin arkasındaki güce oy vermek, acaba nasıl bir duygudur? Diye o oy veren polislerin, psikolojisini gerçekten çok merak ediyorum.

Kıymetli Dostlarım, daha önceki yazılarımda devamlı anlatırken birçok arkadaşımız beni eleştiriyordu. Ancak durumumuz ortada. Halen daha hükümet kurulamadı ve eğer ki çok büyük bir mucize gerçekleşmezse bazı liderlerin açıklamalarından dolayı, koalisyon kurulması mümkün görülmüyor (Yani bir erken seçim kapıda.).

Eğer ki başkanlık sistemine geçilmeyecekse bile, Anayasa´ya seçimlerde birinci gelen parti tek başına iktidar olur, diye bir madde mutlaka eklenmelidir. Bazıları şimdi diyecektir ki; bu sadece Ak Parti´ye yarar. Hayır, öyle değil. Eklenecek bir iki ek madde ile isteyen partilerin seçime birleşerek girmesini sağlayacak maddelerde eklendiğinde ortada herhangi bir adaletsizlikte söz konusu olmayacaktır. Eğer ki parlamenter sisteme devam edilecekse hiç değilse bu değişiklikler mutlaka yapılmalıdır. Yoksa geleceğimiz sıkıntılıdır hem de çok sıkıntılıdır!!!

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Yazarın Diğer Yazıları
SAYIN DEVLET BAHÇELİ´NİN GERÇEĞİ (21 Haziran 2018 - Perşembe)
FARELİ KÖYÜN KAVALCILARINA DİKKAT EDİN (28 Nisan 2018 - Cumartesi)
GAZİ MAHALLESİ VE ÇARŞI GRUBUNUN DAVETİ (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
FATİH ALTAYLI´YA CEVABIMDIR (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
BAZEN İKİ REKAT NAMAZ KILIP GİTMEK GEREKİR (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BİR PALYAÇONUN HAYALİNE CEVABIMDIR (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
ONLARI MUTLAKA KORUMALIYIZ (08 Ağustos 2017 - Salı)
ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLER GERÇEĞİ (07 Temmuz 2017 - Cuma)
KUŞLAR KAFESE GİRİNCE (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
SON DÖNEMEÇ SON ŞANS (27 Temmuz 2016 - Çarşamba)
MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR DİYE SORAN OLURSA; (23 Haziran 2016 - Perşembe)
Reza Zerrab´ın Yakalnma Hikayesi (29 Mart 2016 - Salı)
Sedat Peker Yazdı (14 Aralık 2015 - Pazartesi)
BAYIRBUCAKTAKİ ZULÜMLER HEPİMİZİN ESERİ (23 Kasım 2015 - Pazartesi)
DEVLETİN RUHUNU ASLA KÜÇÜMSEMEYİN (29 Ekim 2015 - Perşembe)
İT İTLİĞİNİ ELBET YAPACAK (20 Ekim 2015 - Salı)
Sayın Kılıçdaroğlu´na Cevabımdır (14 Ekim 2015 - Çarşamba)
AKBABALARA YEM OLMAYACAĞIZ (16 Eylül 2015 - Çarşamba)
Kendimizi Kandırmanın Alemi yok (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
Çocukluğumun Bayramlarında Mezar Çapalamak (18 Temmuz 2015 - Cumartesi)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK (14 Temmuz 2015 - Salı)
Tüm Dostlarla Rize´de Buluşacağız! (08 Temmuz 2015 - Çarşamba)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK! (28 Haziran 2015 - Pazar)
Sayfa:
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41