BİR UMUTTUR YAŞAMAK!
Beni Vefasızlıkla Eleştirmek Dünya´daki En Ahmakça Şeydir
Tarih: 28.6.2015 03:05:28
Sedat Peker

Kıymetli Dostlarım,

Öncelikle Cumanızı kutlar, bu mübarek günün, var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini, ayrıca da zulme uğramış tüm mazlumlara, zalimler karşısında mutlak galibiyet getirmesini, YÜCE ALLAH´tan diliyorum.

Kıymetli Dostlarım, bugün benim doğum günüm (Her insanın her sene o gün geldiği zaman hayat muhakemesini yaptığı gün.)… Şükürler olsun ki ufak tefek istemeden yaptığımız hatalarımızın haricinde, mahçup olacağımız hiçbir şey yaşamadan bu günlere gelebildik.

Beni tanımadığı belli olan bazı arkadaşlar, sen geçmişine vefasızlık yaptın diyerek, bir iki paylaşım yaparak, beni eleştirmişler. Sayıları çok fazla olmasa da bu arkadaşlara söyleyeceğim tek söz, benim ile her alanda bir yarış içersinde bulunabilecekleridir. Ancak ahde vefa konusuna gelince, bu konuda benimle yarışabilmek hiç kimse kusura bakmasın ama gerçekten pek mümkün değildir.

Benim doğumum esnasında cennetmekan annemin, beli rahatsızlandığı için anneme karşı özel bir sevgim olduğunu beni tanıyan tüm dostlarım bilir. O sebeple yaşım küçükkende annemin yanında zamanımın çoğunu geçirirdim. Annem herhalde canı sıkıldığı için geçmişte ailede yaşanan bütün hikayeleri bana anlatırdı(Hem yaşımın küçüklüğü hem de o zamanki hafızamın kaydetme gücü sayesinde anlattığı tüm hikayeler halen daha beynimin içindedir.).

Kıymetli Dostlarım, 1999 depremi zamanında bizim uzak akrabalarımızdan bir tanesinin de yeni yapmaya çalıştığı ufak gecekondularınında yıkıldığını konuşuyorlardı. Annem, ismi söyleyince bu isim bana yabancı gelmedi. İsmi tekrar sorduğumda annemin anlattığı binlerce hikayenin içersinde yer alan konulardan birinin içinde isminin geçtiğini hatırladım (Ben henüz bebekken Fatma abla, annem hastayken birkaç gün bizde kalmış ve anneme yardım edip evin ve bizlerin bakımıylada ilgilenmişti.).

Ben Fatma ablanın gecekondusunun, yıkıldığını öğrenince anneme dedim ki:Geçmişte sen hastayken bizim evde kaldığı, birkaç günde kesin benim altımı o temizlemiştir. Dolayısıyla da bu beni ona karşı borçlu yapar. Kendisine bir tane daire alıp, hediye edeceğim dedim. Müteahhitlik ile uğraşan halaoğlu diye hitap ettiğim, Mithat Ekşi´yi arayarak elinde dairesinin olup olmadığını sordum. Kendisinde daire olmadığını söyleyerek ismini yanlış hatırlamıyorsam, Adnan Yalçın Kaya adında tanıdığı başka bir müteahhiti aradı.Bu müteahhitin, Acıbadem´de satılık bir dairesinin olduğunu söyledi.

Benim daireyi bu niyetle alacağımı öğrenen Adnan Bey, dairenin fiyatında indirim yaptı. Anneme, Fatma ablayı aramasını, ertesi günü tapu işlemleri yapılacağını söylediğimde, Fatma ablada bu işin gerçek olduğuna ilk anda inanamamış. Ancak ertesi günü Acıbadem´deki dairenin tapusu kendisine verildiğinde olayın bir rüya olmadığını anlamış.

Kıymetli Dostlarım, ben bebekken annemin hastalığında bizim evde kalan bir ablanın, benim altımı temizlemiş olabilme ihtimaline karşılık, depremde gecekondusu yıkıldı diye İstanbul´un en güzel semtinde daire alıp hediye etmeyi, şeref kabul etmiş bir insanım.

Benim hayat hikayem incelendiğinde, gençliğimin ilk yıllarında karnım aç iken bana yemek ısmarlayan arkadaşıma, Anadolu yakasının en lüks restoranını açtığımın hikayesini duyarsınız (Bunlar gibi milyonlarca hikayeyi dinlemek isterseniz ayrıcada hepsi sizi beklemektedir.).

Paylaşımımın ilk satırlarında da söylediğim gibi vefa konusunda benimle yarışmak ve beni bu konuda eleştirmek, bir insanın bu dünyada yapacağı en ahmakça şey olur.

Bu tip paylaşım yaptığımda, yaptığın iyiliği neden anlatıyorsun Reis? Diye cevap yazan sayıları az da olsa bazı arkadaşlarımız oluyor.

Kardeşlerim, bunun fetvasını ben din alimlerinden aldım. Toplumda belli bir kesimin üzerinde etkisi olan insanların kimseyi rencide etmeden, bu tip davranışlarını paylaşmaları, kendisini sevenleri de cömertliğe teşvik edeceğinden, özellikle teşvik edilmektedir. Bu sebeple bu tip yorum yazan arkadaşlarımızında gönlü lütfen rahat olsun(Tabiki iyi niyetli olanların.).

Kıymetli Dostlarım, doğum günümden dolayı bana iyi dilek dileyen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. YÜCE ALLAH sizden razı olsun. Benim için kötü dilek dileyenlere ise söyleyeceğim şey bir insanı eleştirebilmek için önce onun kadar fedakarlık yapabilmelisiniz. Hayatı boyunca zulum görmemiş, acı çekmemiş, fedakarlık yapmamış insanların, sıcak evlerinde, bilgisayar başında, eleştiri yapmaları acaba ne kadar adildir (Bu sorunun cevabını bu dünyada sizlere, hak dünyada da YÜCE ALLAH´a bırakırım kardeşlerim.)?

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Yazarın Diğer Yazıları
SAYIN DEVLET BAHÇELİ´NİN GERÇEĞİ (21 Haziran 2018 - Perşembe)
FARELİ KÖYÜN KAVALCILARINA DİKKAT EDİN (28 Nisan 2018 - Cumartesi)
GAZİ MAHALLESİ VE ÇARŞI GRUBUNUN DAVETİ (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
FATİH ALTAYLI´YA CEVABIMDIR (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
BAZEN İKİ REKAT NAMAZ KILIP GİTMEK GEREKİR (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BİR PALYAÇONUN HAYALİNE CEVABIMDIR (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
ONLARI MUTLAKA KORUMALIYIZ (08 Ağustos 2017 - Salı)
ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLER GERÇEĞİ (07 Temmuz 2017 - Cuma)
KUŞLAR KAFESE GİRİNCE (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
SON DÖNEMEÇ SON ŞANS (27 Temmuz 2016 - Çarşamba)
MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR DİYE SORAN OLURSA; (23 Haziran 2016 - Perşembe)
Reza Zerrab´ın Yakalnma Hikayesi (29 Mart 2016 - Salı)
Sedat Peker Yazdı (14 Aralık 2015 - Pazartesi)
BAYIRBUCAKTAKİ ZULÜMLER HEPİMİZİN ESERİ (23 Kasım 2015 - Pazartesi)
DEVLETİN RUHUNU ASLA KÜÇÜMSEMEYİN (29 Ekim 2015 - Perşembe)
İT İTLİĞİNİ ELBET YAPACAK (20 Ekim 2015 - Salı)
Sayın Kılıçdaroğlu´na Cevabımdır (14 Ekim 2015 - Çarşamba)
AKBABALARA YEM OLMAYACAĞIZ (16 Eylül 2015 - Çarşamba)
Kendimizi Kandırmanın Alemi yok (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
Çocukluğumun Bayramlarında Mezar Çapalamak (18 Temmuz 2015 - Cumartesi)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK (14 Temmuz 2015 - Salı)
Tüm Dostlarla Rize´de Buluşacağız! (08 Temmuz 2015 - Çarşamba)
Sayfa:
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41