AKBABALARA YEM OLMAYACAĞIZ
SEDAT PEKER YAZDI!..
Tarih: 16.9.2015 10:47:15
Sedat Peker

Kıymetli Dostlarım,

Bugünkü paylaşımımda sizlere 1997 yılında Bulgaristan´ın Sofya kentinde kalırken yaşadığım bir anımı anlatmak isterim.

Kalmış olduğumuz Sheraton otelinde bizleri (otelin hissedarlarından olan) çok sevdiğim Ömer abi isminde bir dostum misafir ediyordu. Her ne kadar gurbette olsakta Ömer Mersan abinin kaliteli ev sahipliği sayesinde gerçekten çok rahattık.

Ömer abi, otelin güvenliğinde genel olarak Bulgar TÜRKLERİ´ni tercih ettiği için bu kardeşlerimizle de boş vakitlerimde TÜRK BİRLİĞİ üzerine sohbetler ediyordum. Sonraki günlerde daha rahat edeceğimizi düşündüğümüz için bir villaya yerleştik. Ömer abinin görevlendirmesiylede bu güvenlik arkadaşların bir kısmı villanın güvenliğini sağlamaya başladılar.

İçlerinde Macar lakaplı bir güreşçi kardeşimiz vardı. Güreşte daha önceleri Avrupa ikinciliği derecesi varmış. Bu kardeşimize nedense Macar lakabını takmışlardı. İlk işim bu lakabı yasaklayıp kendisine TÜRKO lakabını vermek oldu.

Bir gün sohbet ederken TÜRKO´ya gerçekleşmesini en çok istediğin hayalin nedir? Diye sorduğumda bir tane motorsikletin markasını söyleyerek bu motorsikletin sahibi olmak ve onunla gezmek demişti. Bende ona hayretle bakıp daha ulaşılmaz bir hayalin yok mu? Dediğimde bu zaten bizim kazandığımız parayla ulaşılmaz bir hayal demişti (Çünkü o dönem hatırladığım kadarıyla 50 $ maaş alıyorlardı, Bulgaristan´da çalışan kişiler.).

Daha sonraki gün kendisinin haberi yokken birkaç yere telefon açtırarak Bulgaristan´da bahsettiği motorsikletten var mı? Diye araştırdığımda bir tane olduğunu öğrendim. Arkadaşlara talimat vererek o motorsikleti satın almalarını ayrıca da deri ve metal işlemeleri olan özel motorsiklet sürücüsü kıyafetlerinden de mutlaka satın alıp getirmelerini istedim (Hatırladığım kadarıyla o kıyafetlerde çok pahalı kıyafetlerdi.).

Motorsikleti ve kıyafetleri getirttiğimde,TÜRKO´ya; al bak, hayalin gerçek oldu, demiştim. TÜRKO´nun o an ki suratını inanınki size anlatabilmem asla mümkün değildir. TÜRKO,dili tutulmuş gibi konuşamazken yanındaki diğer arkadaşından öğrendiğime göre ise o motorsikletten koskoca Bulgaristan´da iki tane daha varmış. Bir tanesi Bulgaristan Başbakanı´nın oğlunda, diğeri ise Bulgaristan´ın en zengin adamının oğlundaymış.

Telefon görüşmelerimi yapmak ve birazda istirahat etmek için odama geldiğimde TÜRKİYE´den ziyaretime gelen o zamanlar görüştüğümüz, şu an ise bazı sebeplerle konuşmadığımız eski bir tanıdığım yanıma gelerek bana camdan dışarı bakmam için rica ediyordu. Ancak bunu söylerken gözlerindeki yaşta dikkatimi çekmişti. Merak edip camdan baktığımda, TÜRKO´nun motorsikletin karşısına oturarak motorsikletle normal bir insanla konuşur gibi hatta ve hatta bir insanın çocuğu ile konuşur gibi konuştuğunu gördüm (Bu sahne beni de çok duygulandırmıştı.).

Daha sonraki birkaç ay içersinde TÜRKİYE´de hakkımda tutuklama kararı çıkarıldığını öğrenince özel bir uçak tutarak TÜRKİYE´ye gelip teslim oldum. Teslim olmadan önceki son sohbetimizde TÜRKO ve diğer arkadaşlarına ne yapıp edip amerika´ya gidip oraya yerleşmelerini ve güçlenmeleri gerektiğini anlatmıştım. Maalesef ki dünyayı amerika yönlendiriyor. Bu yüzden oraya giderek orada güçlenmeniz gerekir demiştim. Siz buralarda kalmaya devam ederseniz akbabalara yem olursunuz, mutlaka amerika´ya gidin diye ısrar etmiştim.

TÜRKİYE´ye geldiğimde daha sonrasında beraat edeceğim bir davadan komik bir şekilde tutuklanıp Kırşehir cezaevinde yatarken cezaevine kaçak olarak soktuğum telefonuma bir arama geldi (Arkadaşlarım bana TÜRKO´nun numaramı istediğini söylediklerinde vermelerini söylemiştim.). Telefonu açıp TÜRKO´ya halini hatırını sorduktan sonra,ne yapıyorsun? Diye sorduğumda amerika´da olduğunu söyledi. İki-üç arkadaşıyla amerika´ya gitmişler. Birkaç mekanın güvenliğini almışlar. Bana kısaca bunları anlattı.

Bende merakla peki amerika´ya nasıl gittiniz? Diye sorduğumda, kendisine aldığım hem motorsikleti hem de motorsiklet kullanıcısı kıyafetlerini sattığını söyledi. Bunu duyduğumda bir anda gözüme ona motorsikleti aldığım günkü motorsikletle yaptığı konuşma sahnesi gözümün önüne geldi. Biraz daha şaşırarak kardeşim, sen bu motordan nasıl oldu da vazgeçtin?Diye sorduğumda,REİS´im senin bize söylediğin gibi akbabalara yem olmamak için mecbur kaldım, sattım demişti.

Kıymetli Dostlarım, seçimlerden önce tek başına bir iktidar çıkaramazsak bizi hayal dahi edemeyeceğimiz zor günlerin beklediğini söylemiştim. Tek başına bir iktidar çıkaramadığımız için maalesef ki yaşadığımız zorluklar ortadadır. Anketlere bakılırsa oy oranlarında değişen pek bir şey yokmuş, yani şu anda da tek başına bir iktidar çıkma ihtimali zayıf diyorlar (Bazen bizlerin gerçekten olayların ciddiyetinde olmadığımız hissine kapılıyorum.).

Kıymetli Dostlarım, ya yıkılmaz armada gibi tüm zorluklarla çarpışacağız ya da görünen o ki akbabalara yem olacağız. Koalisyonlar, siyasetin kanseridir. Bünyeyi zayıf düşürür. Düşman saldırılarına karşı açık bir hale getirir.

İlk iş olarak 20 Eylül pazar günü sivil toplum kuruluşlarının koordine ettiği ve Devlet Büyüklerimizin de katılacağı “MİLYONLARCA NEFES,TERÖRE KARŞI TEK NEFES” yürüyüşüne katılmakla mücadeleye start vermek tek parti iktidarıyla da bu mücadeleyi taçlandırmak,her vatan evladının görevi olmalıdır.

Tüm dünyaya inat,yıkılmaz bir armada olup akbabalara yem olmayacağız!!!

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Anahtar Kelimeler: AKBABALARA, OLMAYACAĞIZ
Yazarın Diğer Yazıları
SAYIN DEVLET BAHÇELİ´NİN GERÇEĞİ (21 Haziran 2018 - Perşembe)
FARELİ KÖYÜN KAVALCILARINA DİKKAT EDİN (28 Nisan 2018 - Cumartesi)
GAZİ MAHALLESİ VE ÇARŞI GRUBUNUN DAVETİ (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
FATİH ALTAYLI´YA CEVABIMDIR (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
BAZEN İKİ REKAT NAMAZ KILIP GİTMEK GEREKİR (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BİR PALYAÇONUN HAYALİNE CEVABIMDIR (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
ONLARI MUTLAKA KORUMALIYIZ (08 Ağustos 2017 - Salı)
ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLER GERÇEĞİ (07 Temmuz 2017 - Cuma)
KUŞLAR KAFESE GİRİNCE (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
SON DÖNEMEÇ SON ŞANS (27 Temmuz 2016 - Çarşamba)
MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR DİYE SORAN OLURSA; (23 Haziran 2016 - Perşembe)
Reza Zerrab´ın Yakalnma Hikayesi (29 Mart 2016 - Salı)
Sedat Peker Yazdı (14 Aralık 2015 - Pazartesi)
BAYIRBUCAKTAKİ ZULÜMLER HEPİMİZİN ESERİ (23 Kasım 2015 - Pazartesi)
DEVLETİN RUHUNU ASLA KÜÇÜMSEMEYİN (29 Ekim 2015 - Perşembe)
İT İTLİĞİNİ ELBET YAPACAK (20 Ekim 2015 - Salı)
Sayın Kılıçdaroğlu´na Cevabımdır (14 Ekim 2015 - Çarşamba)
Kendimizi Kandırmanın Alemi yok (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
Çocukluğumun Bayramlarında Mezar Çapalamak (18 Temmuz 2015 - Cumartesi)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK (14 Temmuz 2015 - Salı)
Tüm Dostlarla Rize´de Buluşacağız! (08 Temmuz 2015 - Çarşamba)
BİR UMUTTUR YAŞAMAK! (28 Haziran 2015 - Pazar)
Sayfa:
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41