Erzurum

25.02.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

YILIN EN ANLAMLI 23 NİSAN KUTLAMASI ERZURUM´DA YAPILDI

YILIN EN ANLAMLI 23 NİSAN KUTLAMASI ERZURUM´DA YAPILDI

 

 

Erzurum´un Yakutiye İlçesine bağlı Mecidiye İlkokulunda  23 Nisan kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

Ülkemizde ve şehrimizde tüm okullarda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programlarında öğrenciler çeşitli gösteriler düzenlerken Erzurum´da bu yıl Etkinlikler çerçevesinde Mecidiye İlkokulu ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi bir ilki gerçekleştirdi.

Mecidiye İlkokulunun bahçesinde düzenlenen kutlamalara, Özel Eğitim Uygulama Merkezi Öğrencileri birlikte doyasıya eğlendiler.

Törene Mecidiye İlkokulu Müdürü Uğur Bingöl, Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Kasım Karaca, her iki Okul da görev yapan öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Kasım Karaca, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası nedeniyle, bizler de özel çocuklarımıza 23 Nisan sevincini yaşatmak istedik. Bizim en büyük amacımız, çocuklarımızı sürekli yaşam ortamlarına çıkarmak ve onları yaşamları boyunca kimseye ihtiyaç duymadan yaşayabilecekleri becerileri kazandırmaktır. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutlayarak, 23 Nisan´ın onların bayramı olduğunu göstermek, yaşayamadıkları bu duyguyu onlara yaşatmak istedik. Bu tür organizasyonlarla engellilerin kapasitelerini geliştirmek, yaşam koşullarını iyileştirmek, bağımsızlaşmalarına destek olmak, toplumsal gelişmelerden pay almalarına yardımcı olarak, üretime katkıda bulunmalarını sağlamak sosyal sorumluluğumuzdur" Ayrıca Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Mecidiye İlkokuluyla birlikte hazırladığımız bu program da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Mecidiye İlkokulu Müdürü Uğur Bingöl günün anlam ve önemini belirten konuşmasında dini ve milli bayramların milli birlik ve beraberliğimiz için önemi üzerinde durdu. Bağımsızlığının ilanını  çocuklara bayram olarak  armağan eden ilk ve tek ülke olduğumuzun altını  da çizdi.

Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileriyle Mecidiye İlkokulu öğrencilerinin birlikte sergiledikleri Halk dansları ve Korolar velilerin de yoğun ilgisini çekti. İki Okul öğrencilerinin bir birleriyle olan sıcak ilişkileri ise izleyenlere ayrı bir sevinç kattı. 

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ve şiirlerin okunmasından sonra, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, etkinlikleri kapsamında çocuklar doyasıya eğlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Perşembe 1 ° / -8 ° Bulutlu
  • Cuma 1 ° / -11 ° Güneşli
  • Cumartesi 2 ° / -11 ° Güneşli