Erzurum

20.10.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Serhat Can Eş, "Türkiye’ye Umut Olacağız"

Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, "Türkiye’nin Siyasi Tarihinde En Kısa Zamanda ve En Hızlı Şekilde Örgütlenen Tek Partisi Memleket Partisi’dir"

 

Memleket Partisi Erzurum İl Başkanlığı'nın 1.Olağan Kongre tarihi belli oldu.

Ağustos ayı itibariyle Kongre sürecine giren Memleket Partisi Erzurum İl Teşkilatı, Merkez ve diğer ilçe kongrelerini tamamladıktan sonra Ağustos ayı sonunda İl kongresini yapma kararı aldı.

Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, 29 Ağustos Pazar günü Saat 10.00'da Zirve Düğün Salonunda İl kongresini yapacaklarını duyurdu.

Memleket Partisinin çok kısa bir zamanda teşkilatlanmasını tamamladığını belirten Serhat Can Eş, “Bir partide taban varsa, örgütçülük ruhu varsa o parti mutlaka başarılı olur. Bizim partimiz de bu iki özellik mevcut. Yani partimizde hem örgütçülük ruhu hem de taban mevcut.” diyerek sözlerine şöyle devam etti. “Bizler çizgisinde olduğumuz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk gibi kısa zamanda güzel işler başardık. Türkiye’nin siyasi tarihinde en kısa zamanda ve en hızlı şekilde örgütlenen tek partisi Memleket Partisi’dir. “Partimiz Atatürk ilke ve devrimleri üzerine inşa edilmiş, hukukun üstünlüğünü, kuvvetler ayrılığını, eşitliği, özgürlüğü, emeği, toplumsal barışı, refahı, hakça bölüşümü, ekonomik kalkınmayı ve muasır medeniyet seviyesini hedefleyen çağdaş, cumhuriyetçi demokrat bir partidir. Bizim Mustafa Kemal Atatürk ile sorunu olanlara sorunumuz var, bizim Atatürk’e, Atatürk diyemeyenlerle sorunumuz var, bizim terörü kınamayanlarla sorunumuz var, bizim siyaseti rant için yapanlarla sorunumuz var, bizim kadına ve çocuğa şiddet uygulayanlarla sorunumuz var, bizim din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapanlarla sorunumuz var. Partimizin felsefesi ve ideolojisi nettir. Türkiye’nin her yerinde aynı dili kullanacağız. Diyarbakır’da farklı, İzmir’de farklı konuşmayacağız. Atamızın bizlerle emaneti bu coğrafyada beraber yaşamanın yollarını bularak ülkemizin ve Cumhuriyetimizin yaşaması için mücadele edeceğiz. Hep beraber el ele geleceğe umutla bakacağız. Acımasızca ve hunharca ayrıştırılan toplumu yeniden birleştireceğiz. Siyasetin görevi toplumu ve bireyleri çatıştırmak, ayrıştırmak değil kardeşçe yaşamasını sağlamaktır. Partimiz, ülkemizin geleceğine ve Türkiye Siyasetine damga vuracaktır. Bunu hep birlikte başaracağız. Geleceğimizi geri alacağız. Siyaset iddia işidir. Biz bu ülkeyi tek başına yönetmek ve 50+1 için yola çıktık. Toplumu barıştırmak, birleştirmek için yola çıktık. Türkiye’ye umut olacağız. Önce Memleket diyoruz. Halktan yanayız, haktan yanayız. Çağdaş demokrat Türkiye’yi tekrar inşa etmekten yanayız.” şeklinde ifade etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Çarşamba 10.4 ° / -1.2 ° Bulutlar
  • Perşembe 11.5 ° / -0.7 ° Açık hava
  • Cuma 14.9 ° / 3.8 ° Bulutlar
Anahtar Kelimeler: Serhat "Türkiye’ Olacağız"