Erzurum

06.03.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Selami Altınok Emniyet Genel Müdürü Oluyor

Emniyet´te depreme yol açacak bir KHK hazırlanıyor. Selami Altınok Emniyet Genel Müdürü oluyor.

 

 

CNN Türk´te Şirin Payzın´ın sunduğu programa katılan AK Parti´li isimler Mehmet Şahin ve Nagehan Alçı yeni KHK hazırlandığını ve bu Kanun Hükmünde Kararname´de MİT´te Valilerde ve Emniyet Genel Müdürlüğü´nde değişiklikler olduğunu belirtti.

Alçı ve Şahin, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok´un Emniyet Genel Müdürlüğü´ne getireleceğini iddia etti.

Selami Altınok seçim hükümeti döneminde de vekaleten İçişleri Bakanlığı yaptı. İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı´na ise Artvin Valisi´nin getirileceği öne sürüldü. Alçı, Ankara Valisi´nin de kızağa çekilerek merkeze atanacağını ileri sürdü.

Mehmet Şahin, yeni KHK´yle Güneydoğu Bölgesi için yeni valiler kararnamesi geleceği bilgisi aldığı iddiasında bulundu. Şahin´in iddiaları sıkıyönetim valileri şeklinde yorumlandı.

Selami Altınok kimdir? 

1966 yılında Erzurum İli Narman İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum´da tamamladıktan sonra, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne girdi. 1988 yılında üniversiteyi bitirdi. 1989 yılında Erzincan´da Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Bir yıl süreyle İngiltere´de bulundu.

Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, Van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı.

Van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. 3 Ağustos 2012 tarihinden Aralık 2013 tarihine kadar Aksaray Valisi olarak görev yaptı. 2014/5916 sayılı kararname ile Merkez Valisi olarak vekaleten İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne atandı.

29 Ağustos 2015 ? 24 Kasım 2015 tarihleri arasında 63. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti´nde İçişleri Bakanı olarak görev yaptı.

30 Kasım 2015 ? 18 Aralık 2015 tarihleri arasında Bakanlık Onayı ile Bakan Yardımcısı olarak vekaleten görevlendirilmiştir. 

18 Aralık 2015 tarihli ve 29566 sayılı Resmi Gazete´de yayımlanan atama Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atanmıştır.

Sayın Selami ALTINOK, Gülhan ALTINOK (Mühendis/Hukukçu) ile evli olup iki erkek, bir kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cumartesi 3 ° / -11 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 2 ° / -6 ° Bulutlu
  • Pazartesi 1 ° / -8 ° Parçalı bulutlu