Orhan Bulutlar´dan 70 milyon liralık yatırım
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, belediye yatırımlarını basın mensuplarıyla düzenlediği bir gezi turuyla tanıttı.
Tarih: 26.10.2016 03:43:19

 

 

Erzurum´un Palandöken ilçesinde adeta yatırım seferberliği ilan edildi. Kapalı Spor Salonu, Birinci Kültür Merkezi ve Yeşil Alanlardan sonra yeni Belediye için hizmet binası, ikinci kültür merkezine, ilçe emniyet müdürlüğü binasından nikah sarayına varıncaya kadar onlarca yatırımın birbirini izleyeceği Palandöken´de, 2023 hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. 
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, belediye yatırımlarını basın mensuplarıyla düzenlediği bir gezi turuyla tanıttı. Başkan Bulutlar, belediye olarak "Yama yapalım, bir tuğla koyalım yeter" şeklindeki anlayışı ortadan kaldırdıklarını belirterek, "Bir tuğla koymakla artık ne şehirler kalkınır, ne de ilçeler. Artık tuğlalara duvarlar örülmeli, fiziki yatırımlara dönüşmeli, ihtiyaçlara göre de yeni yatırımlar yapılmalı. Bizim 2023 hedefimiz var; dolayısıyla plan ve programımızı ona göre yaptık, yapıyoruz ve yapacağız " dedi. Palandöken Belediyesi´nin yatırım programında kısmen tamamlanan, yeni başlanan ve startı verilecek olan işler de dahil olmak üzere tam 70 milyon liralık bir yatırım planlaması yaptığını anlatan Başkan Bulutlar, "İlçemizde kısa vadede eksikliğini giderdiğimiz hizmetlerle sınırlı kalmadık; beklenti ve ihtiyaçlar doğrultusunda uzun vadeli yatırımlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz" diye konuştu. İlçeye kazandırılacak yatırımlara ilişkin olarak gazetecilere geniş çaplı bilgi aktarımında bulunan Başkan Bulutlar, projeleri tek tek anlattı.
YENİ HİZMET BİNASI TAMAMLANMAK ÜZERE
Nüfusu itibariyle birçok ilden büyük olan Palandöken ilçesinin mevcut kullanılan hizmet binasının deprem acısın dan riskli olduğunun rapor edilmesinin ardından Palandöken İlçemize son derece modern bir belediye hizmet binasına kavuşturulacağını kaydeden Bulutlar, temelini kısa bir süre önce atmış olmalarına rağmen inşaatı hızla ilerleyen tesisin yüzde 95 oranında tamamlandığını ifade etti. Personelin vatandaşlara çok daha süratli ve kaliteli hizmet verebilmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü hizmet binasının, modern bir mimariye de sahip olduğunu belirten Bulutlar, "Sadece bu yatırımımızın yaklaşık maliyeti 20 milyon lirayı buldu" dedi.

PALANDÖKEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İNŞAATINA BAŞLANDI
Palandöken Belediyesi´nin yine ilçede çok büyük bir eksikliği ortadan kaldırma adına kolları sıvadığını vurgulayan Bulutlar, "İlçemizin kendi sınırları dahilinde bir Emniyet Müdürlüğü binasının olmayışı, bize göre çok büyük bir eksiklikti. Biz bu eksikliği ortadan kaldırıyoruz. Yatırım programına aldığımız Palandöken İlçe Emniyet Müdürlüğü binasıyla önemli bir yatırımı daha insanımıza kazandırmış oluyoruz. Hizmet binasının temelini attık, inşaatına başladık. Bu yatırımı da kısa bir süre içerisinde Emniyet Teşkilatı´mızın hizmetine sunacağız. İlçe Emniyet Müdürlüğü, 2017 yılının Haziran ayında Yıldızkent´te halkımıza hizmet vermeye başlayacak" diye konuştu.

NİKAH SARAYI İÇİN PROJE TAMALANDI
Vatandaşların istek ve beklentileri doğrultusunda oluşturdukları yatırım yol haritasına uygun bir biçimde Erzurum´umuza bir de nikah sarayı kazandıracaklarını dile getiren Bulutlar, "Bu projemiz 6 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulacak. Şu anda Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü olarak hizmet verilen alanda bu yatırımı yapacağız. Oradaki yapıyı kaldıracak ve içerisinde vatandaşımızın her türlü ihtiyacının düşünüldüğü devasa bir nikah sarayı yapacağız. Evlenecek çiftlerimizin bütün ihtiyaçları bu mekanda karşılanacak ve yine konuklar nezih bir ortamda dünya evine giren kardeşlerimizin bu mutlu anına şahitlik edecekler" ifadelerini kullandı.

İKİNCİ KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN SONA DOĞRU
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ilçeye önceki yıllarda kazandırılan Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Spor Merkezi´ni hatırlatarak, bu merkezin tam kapasite çalıştığını ve adeta bir eğitim yuvasına dönüştüğünün altını çizdi. Yunus Emre semtinde konuşlandırdıkları bu yatırımın bir benzerini Yıldızkent için projelendirdiklerini anlatan Bulutlar, İkinci Kültür Merkezi için düğmeye bastıklarını dile getirdi. Bulutlar, "İkinci Kültür Merkezimizin içerisinde konferans salonu, derslikler, sergi ve fuaye alanları bulunacak. İlaveten bu yatırımımız sadece kültür merkezi niteliğinde olmayacak, aynı zamanda sosyal bir yaşam ortamı hüviyeti de taşıyacak. Burada sadece bayanlara yönelik olarak hizmet verecek özel bir hamam, yarı olimpik yüzme havuzu, sauna, spor ve güzellik merkezi de bulunacak. Bu yatırımı 8 bin metrekare kapalı alan üzerinde kuracak ve 2017 yılının sonunda ilçe halkımızın istifadesine sunacağız. Söz konusu projenin maliyeti ise yaklaşık 20 milyon lira olacak.

10 YENİ PARK İÇİN START VERİLDİ
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, 1994 yılında alt kademe belediyesi olan Palandöken´in yeşil alan konusunda çok fakir bırakıldığını anımsatarak, 1994 ile 2009 yılları arasında bölgemize kazandırılan yeşil alan miktarı 123 bin metrekare. Bizim göreve geldiğimiz 2009 yılından bu zamana kadar ilçeye kazandırdığımız yeşil alan miktarı ise, 150 bin metrekare ile toplam yeşil alan miktarı 273 bin metrekareye ulaştı. İlçeye onlarca park ve sosyal donatı kazandırdık. İnsanımızın gönüllerince vakit geçirebilecekleri mekanlar ihdas ettik, dinlenme ve mesire alanları oluşturduk. Yatırım programımızda yeni park projelerimiz var. İnşallah Palandöken ilçemizde 10 yeni parkı daha hizmete sokacağız. Bu yöndeki çalışmalarımıza ise, start vermiş bulunmaktayız" dedi.

İLÇEDE 30 KONUK EVİ (TAZİYE EVİ ) TAMAMLANDI
İnsan hayatının düğünlerle renk kazandığı gibi kederlerle de hüzünle kaplanabildiğinin altını çizen Bulutlar, "Düğün de insanlar için keder de biz insanlar için. Bu bakımdan nikah sarayı inşa ederek insanımıza sevinçlerini dolayısıyla yaşayabilecekleri mekanlar oluşturmayı hedeflediğimiz gibi, onların kederlerine de ortak olmaya çalıştık. Bu manada ilçe genelinde tam 30 konuk evi (taziye evi) inşa ettik ve insanımızın istifadesine sunduk. Bu mekanlar, emin olunuz çok büyük bir ihtiyaca cevap veriyor ve vatandaşlarımızdan da büyük takdir görüyor" dedi.

100 BİN TON ASFALT 
Medeniyetin en büyük alametinin yol olduğunu söyleyen Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, ilçe merkezinde asfaltı olmayan tek bir metrekare yol bulunmadığına dikkati çekerek, "Görev süremiz boyunca yollarımızı son derece kaliteli ve sağlam bir asfaltla kapladık. Yatırım programımızda belirlediğimiz öncelik planlaması doğrultusunda yeni yerleşim alanlarımıza ve yollarımıza 100 bin ton asfalt sermeyi hedefliyoruz. İlaveten kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarında da estetiği ön planda tutuyoruz" diye konuştu.

EĞİTİM ÖĞRETİME HER ZAMAN DESTEK OLDUK. EĞİTİM SETİN DEN ÇEVRE DÜZENLEMELERE KADAR HEP VAR OLDU
Palandöken Belediyesi´nin, yaşanabilir bir ilçe oluşturma gayretinin dışında geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin de hep yanında olduğunu kaydeden Başkan Bulutlar, "Üniversiteye hazırlanan gençlerimizden tutunuz da, lise hazırlık sınavlarına hazırlanan yavrularımıza varıncaya kadar öğrencilerimizin hep yol arkadaşı olduk. ihtiyaç duydukları materyaller ve eğitim setlerini kendilerine ulaştırdık. İlçemizde on binlerce öğrenciye sınavlara hazırlık setleri dağıttık. İlaveten okula yeni başlayan minik yavrularımıza da eğitim setleri hediye ettik. Dar gelirli ailelerin çocuklarına ihtiyaç duyulan giyim desteğin de bulunduk. Okul bahçelerinin asfaltlanması, çevre düzenlemeleri, bahçe duvarlarının onarımı ve ağaçlandırmalar yaptık. " dedi.

CAMİLERE ÇEVRE DÜZENLEMELERİ VE CAMİ MİNARELERİ, TUVALETLER SİL BAŞTAN YENİDEN YAPILDI
İlçede görselliğe de önem verdiklerinin altını çizen Başkan Bulutlar, "İlçedeki camilerimizin çevre düzenlemesi ihtiyaçlarını giderdik. Köy mahallelerinde 7 adet Cami minaresi yapıldı. Tuvaletlerini sil baştan yeniden yaptık. Çünkü bu mekanlar hakikaten de temiz kalması ve göz kamaştırması gereken mekanlar. Bu anlayış doğrultusunda camilerimizin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurduk uzman ekiplerle yılda en az iki defa tepeden tırnağa temizliklerini yapıyoruz" dedi.

SPORTİF FAALİYETLER ARTARAK DEVAM EDİYOR.
Palandöken Belediyesi´nin sporda da artık bir marka olduğunu vurgulayan Bulutlar, "Bugün belediye olarak profesyonel ligde mücadele eden ve adından söz ettiren Erkek voleybol takımımız var. Bunun yanında kış sporlarında Erzurum´u ve Türkiye´yi temsil edecek yeni marka sporcular yetiştirme adına çeşitli branşlar da kurslar açıyoruz. Palandöken Belediye Spor Kulübü olarak şu anda 10´nun üzerin de branş ve Bin ´in üzerinde sporcumuz mevcut. Ayrıca Spor faaliyetlerine destek verdik, sporcularımızın yanında olduk" dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE HEP BİR ADIM ÖNDE OLDU.
Belediyecilikte sosyal bir anlayışa sahip olmanın da büyük önem taşıdığını anlatan Bulutlar, "Sosyal belediyecilik; bizim kesinlikle ıskalamadığımız bir kavram. Dolayısıyla vatandaşlarımız için sosyal bir çatı oluşturmaya da çalıştık. İhtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk, onların ihtiyaçlarını giderme noktasında imkanlarımızı seferber ettik. Tespitlerini yaptığımız dar gelirli ailelere yılın 12 ayın da ücretsiz ekmek kartı dağıtımımız devam ediyor. Ramazan aylarında iftar çadırları kurduk, yüz binlerce insanımıza iftar yemeği ikramında bulunduk. Evine yemek taşıdık. Kapımızı iş için çalanlar oldu, aş için çalanlar oldu; hepsinin derdine derman olmaya çalıştık, bu yönde adımlar atmaya da devam ediyoruz. Kısacası kimsesizlerin kimsesi olamaya adadık kendimizi." diye konuştu.

YENİ KAMULAŞTIRMALAR YAPILARAK YENİ YOLLAR AÇILDI VE İLÇEYE ALTERNATİF YENİ CADDELER YAPILIYOR…
Palandöken´de ulaşım ağlarını genişletme ve alternatif yollar ve caddeler oluşturma hedefi doğrultusunda yeni projeler üretmeye devam ettiklerini anlatan Bulutlar, "Şu anda Yunus Emre mahallesin de Palandöken´e geçiş güzergahına yeni ulaşım ağları dahil ediyor ve bazı yollarda da kamulaştırmalar yapıyoruz. Bu kamulaştırmada 11 daire yani 3 bina toplam 1 milyon 500 bin liraya hak sahipleri mağdur edilmeyerek anlaşılarak yıkımını gerçekleştirdik. Hali hazırda yürütülen bir cadde projemiz var. Yeni Valilik hizmet binasının bulunduğu noktadan Köşk Mahallesi´ni de içerisine alarak Yenişehir Altyol´a bağlayacak olan yeni cadde için son aşamaya geldik. Söz konusu projeyle bölgedeki trafik yükünü önemli ölçüde azaltmakla kalmayacak, ilçeye nefes de aldıracak. Palandöken ilçesinin, trafik akışı ve yoğunluğu itibariyle Erzurum´un en hareketli yerleşim merkezi. Bu yoğunluğu hissedilebilir düzeyde azaltacak. Yeni bağlantı yolunun genişliğinin 15, uzunluğunun ise 685 metre. Bağlantı yolu için ayrıca 250 metre uzunluğunda ve 5,5 metre yüksekliğinde istinat duvarı yaptık. Çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

KÖY MAHALLELERİN SOKAKLARI TAMAMI KİLİT TAŞ İLE DÖŞENDİ..
Öte yandan ilçe merkezinin yanı sıra mahalle statüsüne dönüştürülen köyleri de gözardı etmediklerini belirten Bulutlar, "Söz konusu 25 mahallelerimizin ve mezramızın tamamının sokaklarını kilitli taşlarla kapladık. Bugün mahalle köylerimizde sokakların da ulaşım artık çok daha rahatlıkla yapılabiliyor. Kışın çamurdan yazın tozdan kurtardık. Amacımız bu yerleşim birimlerimizi bir an önce modernize etmek ve kent merkezinde üretilen hizmetlerden oralarda yaşayan insanımızın da eşit bir biçimde istifade etmesini sağlamaktır." dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Orhan Bulutlar milyon liralık yatırım
​Aziziye´de Kadın ve Demokrasi Paneli
​Aziziye´de Kadın ve Demokrasi Paneli
Aziziye Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilçede Kadın ve Demokrasi konulu bir panel düzenledi.
BU ANLAMLI ESER İÇİN MEHMET SEKMEN´E TEŞEKKÜRLER
BU ANLAMLI ESER İÇİN MEHMET SEKMEN´E TEŞEKKÜRLER
Bu Anıt Yeni Yapıldı, 4 Kahramanı Anlatıyor!
Başkan Orhan´dan Şeker fabrikasına ziyaret
Başkan Orhan´dan Şeker fabrikasına ziyaret
​Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Şeker Fabrikası´nda incelemelerde bulundu.
Muhammed Cevdet Orhan: ´Cumhurbaşkanımızla aynı yolda yürümekten onur duyuyoruz´
Muhammed Cevdet Orhan: ´Cumhurbaşkanımızla aynı yolda yürümekten onur duyuyoruz´
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Gerek parlamentoda, gerek yerel yönetimlerde ve gerekse AK Parti siyaset arenasının her noktasında genç kardeşlerimizin emekleri ve çalışmaları büyük önem arz etmektedir.” dedi.
Aziziye karla mücadele ediyor…
Aziziye karla mücadele ediyor…
Kış hazırlıklarını daha önce tamamlayan Aziziye Belediyesi, Erzurum genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle çalışmalarına başladı.
​Başkan Orhan, öğrencilerle işaret dili ile sohbet etti
​Başkan Orhan, öğrencilerle işaret dili ile sohbet etti
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla önce engelli ailelerini ziyaret etti.
BAŞKAN SEKMEN´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN SEKMEN´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti´ye Aziziye Brifingi
AK Parti´ye Aziziye Brifingi
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti İl Teşkilatında yaptığı çalışmaları anlattı.
MEHMET SEKMEN HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEYE DEVAM EDİYOR
MEHMET SEKMEN HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEYE DEVAM EDİYOR
Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin en önemli projelerinden biri olan Kültür Yolu Projesi´nin birinci etabı tamamlandı.
Başkan Orhan Minik Hayrunnisa´nın Yüzünü Güldürdü
Başkan Orhan Minik Hayrunnisa´nın Yüzünü Güldürdü
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, kendisinden tekerlekli sandalye talebinde bulunan ilkokul öğrencisi Hayrunnisa Yurtsever´in önce bu isteğini yerine getirdi, daha sonra sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
​Aziziye Belediyesi gece gündüz durmuyor
​Aziziye Belediyesi gece gündüz durmuyor
Yaz sezonunun sonuna yaklaşırken Aziziye Belediyesi çalışmalarına hız verdi. İlçede yürütülen asfalt çalışmaları gece-gündüz devam ediyor.
Başkan Orhan,”Gelişen Kentler Zirvesi”nde konuştu…
Başkan Orhan,”Gelişen Kentler Zirvesi”nde konuştu…
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 8´incisi Erzurum´da düzenlenen ‘Gelişen Kentler Zirvesi´ne katıldı.
Muhammed Cevdet Orhan´dan aşure ikramı
Muhammed Cevdet Orhan´dan aşure ikramı
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
İtfaiye teşkilatımız 7/24 halkımızın hizmetinde
İtfaiye teşkilatımız 7/24 halkımızın hizmetinde
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türk İtfaiye Teşkilatı´nın kuruluşunun 303. yıldönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Erzurum Günleri´nde Aziziye Rüzgârı Esti
Erzurum Günleri´nde Aziziye Rüzgârı Esti
Ankara´da bu yıl beşincisi düzenlenen geleneksel ‘Erzurum Tanıtım Günleri´nde Aziziye ilçesi ilgi odağı oldu.
Muhammed Cevdet Orhan; "Siyasetimizin Temeli Huzur"
Muhammed Cevdet Orhan; "Siyasetimizin Temeli Huzur"
Ankara Atatürk Kültür Merkezi´nde büyük bir stant açarak, Hem Aziziye İlçesinin çalışmalarını ve etkinliklerini hemşehrilerimize tanıtırken hem de Doğu´nun en Modern Termal Tesislerini Ankara´da tanıtıyor
​Palandöken çalışmalarını yoğunlaştırdı
​Palandöken çalışmalarını yoğunlaştırdı
Palandöken Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi Abdurrahman Gazi Mahallesin de site bahçelerinde ve sokaklarında sıcak asfalt serim çalışmalarını yoğunlaştırdı.
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA, BÜYÜKŞEHİR´İ ZİYARET ETTİ
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA, BÜYÜKŞEHİR´İ ZİYARET ETTİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Erzurum Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALDI
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALDI
Palandöken Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gerekli tedbirleri alarak, temizlikten gıda denetimlerine kadar birçok konuda geniş bir çalışma gerçekleştiriyor.
Aziziye´den “Her Cuma Bir Açılış”
Aziziye´den “Her Cuma Bir Açılış”
Aziziye Belediyesi “Her Cuma Bir Açılış” sloganıyla ilçeye kazandırdığı yatırımların açılışını birer birer gerçekleştiriyor.
Palandöken Belediyesi eski binasının yıkımını yaptı
Palandöken Belediyesi eski binasının yıkımını yaptı
Palandöken Belediyesi eski binasının yıkımını yaptı
Aziziye´de sosyal denge sözleşmesi imzalandı
Aziziye´de sosyal denge sözleşmesi imzalandı
Aziziye´de sosyal denge sözleşmesi imzalandı
Çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı hizmete girdi
Çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı hizmete girdi
Palandöken Belediyesi, çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracını hizmete soktu
AVRUPA´NIN EN PRESTİJLİ KARATE TURNUVASI BAŞLADI
AVRUPA´NIN EN PRESTİJLİ KARATE TURNUVASI BAŞLADI
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası, açılış seremonisiyle start aldı.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ 60 BİN ÇİÇEĞİ VE 5 BİN GÜLÜ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESİ 60 BİN ÇİÇEĞİ VE 5 BİN GÜLÜ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR
Palandöken Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte 60 bin mevsimlik çiçeği ve 5 bin gülü toprakla buluşturuyor.
ERZURUM BU AÇIKLAMAYI KONUŞUYOR
ERZURUM BU AÇIKLAMAYI KONUŞUYOR
Yakutiye Belediyesi Bir An Evvel Mercek Altına Alınmalı! "Belediyelerin Üçüncü Bir Denetime İhtiyacı Var En Büyük Hırsızlıklar, Kötülükler, Belalar İMARDAN Geliyor”
Başkan Orhan´dan çat kapı iftar
Başkan Orhan´dan çat kapı iftar
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, çat kapı iftar programı geleneğini sürdürüyor.
Dünya Çevre Günü Aziziye´de kutlandı
Dünya Çevre Günü Aziziye´de kutlandı
Aziziye Belediyesi´nin de bu yıl içerisinde yer aldığı Dünya Çevre Günü etkinlikleri Aziziye Şeker İlkokulu´nda yapıldı.
Bulutlar´dan muhtarlara iftar yemeği
Bulutlar´dan muhtarlara iftar yemeği
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, AK Parti İlçe Başkanlığı yönetiminin yanı sıra, Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri ile Mahalle muhtarlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.
MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelerde muhtarlarla istişare toplantıları yapıyor.
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
Öz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Orhan Bulutlar´ı makamında ziyaret etti.
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Yılın Belediye Başkanı" seçildi.
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, çetin arazi koşulları ve kara rağmen kırsalda yol yapım çalışmalarına devam ediyor.
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
Aziziye Belediyesi ve AK Parti Erzurum Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından “Sevgi yolu” projesi kapsamında hazırlanan hediyeler, mahalle statündeki köylerde öğrencilere dağıtıldı.
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentte “Limoncu Murat” olarak bilinen ve sara hastası olan Murat Güvenir´in yüzünü güldürdü.
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Antalya Vali Yardımcısı iken 30.11.2016 tarihli ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Palandöken İlçe Kaymakamlığına atanan Mehmet Yavuz, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar´a iade-i ziyarette bulundu.
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 2017 yılında 340 konut, 114 işyerini hak sahiplerine teslim edileceğini, Bahçelievler´de yapılacak yeni konutlar için TOKİ ile protokol imzalayacaklarını söyledi. Orhan, mesire alanı, oyun havuz park ve Ilıca hizmet binası ile kültür merkezinin tamamlanacağını, Gençlik Merkezi´nin ise temelinin atılacağını kaydetti.
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Erzurum´un ve Doğu´nun süper ligdeki tek temsilcisi olan Aziziye Belediyesi Termalspor, ligin ilk yarısında parkeleri salladı. Termalspor, aldığı başarılı sonuçlarla ligin ilk yarısını lider Beşiktaş´ın ardından ikinci sırada tamamladı.
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında kapsamlı bilgi aldı.
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken Belediyesi´nin hizmetlerini anlatıp vatandaşlarla bir araya geldi.
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı Kasım ayı daraltılmış danışma meclisi toplantısını tam kadro katılımla gerçekleştirdi.
Büyükşehir´den cenaze hizmetlerinde yeni bir yatırım daha
Büyükşehir´den cenaze hizmetlerinde yeni bir yatırım daha
Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentte yürüttüğü yatırım seferberliğine devam ediyor.
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum Hava Durumu
Bugün
Sağanak
16°
Salı
Fırtına
19°
Çarşamba
Sağanak
18°
10°
Perşembe
Fırtına
18°
11°
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41