Orhan Bulutlar´dan 70 milyon liralık yatırım
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, belediye yatırımlarını basın mensuplarıyla düzenlediği bir gezi turuyla tanıttı.
Tarih: 26.10.2016 03:43:19

 

 

Erzurum´un Palandöken ilçesinde adeta yatırım seferberliği ilan edildi. Kapalı Spor Salonu, Birinci Kültür Merkezi ve Yeşil Alanlardan sonra yeni Belediye için hizmet binası, ikinci kültür merkezine, ilçe emniyet müdürlüğü binasından nikah sarayına varıncaya kadar onlarca yatırımın birbirini izleyeceği Palandöken´de, 2023 hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. 
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, belediye yatırımlarını basın mensuplarıyla düzenlediği bir gezi turuyla tanıttı. Başkan Bulutlar, belediye olarak "Yama yapalım, bir tuğla koyalım yeter" şeklindeki anlayışı ortadan kaldırdıklarını belirterek, "Bir tuğla koymakla artık ne şehirler kalkınır, ne de ilçeler. Artık tuğlalara duvarlar örülmeli, fiziki yatırımlara dönüşmeli, ihtiyaçlara göre de yeni yatırımlar yapılmalı. Bizim 2023 hedefimiz var; dolayısıyla plan ve programımızı ona göre yaptık, yapıyoruz ve yapacağız " dedi. Palandöken Belediyesi´nin yatırım programında kısmen tamamlanan, yeni başlanan ve startı verilecek olan işler de dahil olmak üzere tam 70 milyon liralık bir yatırım planlaması yaptığını anlatan Başkan Bulutlar, "İlçemizde kısa vadede eksikliğini giderdiğimiz hizmetlerle sınırlı kalmadık; beklenti ve ihtiyaçlar doğrultusunda uzun vadeli yatırımlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz" diye konuştu. İlçeye kazandırılacak yatırımlara ilişkin olarak gazetecilere geniş çaplı bilgi aktarımında bulunan Başkan Bulutlar, projeleri tek tek anlattı.
YENİ HİZMET BİNASI TAMAMLANMAK ÜZERE
Nüfusu itibariyle birçok ilden büyük olan Palandöken ilçesinin mevcut kullanılan hizmet binasının deprem acısın dan riskli olduğunun rapor edilmesinin ardından Palandöken İlçemize son derece modern bir belediye hizmet binasına kavuşturulacağını kaydeden Bulutlar, temelini kısa bir süre önce atmış olmalarına rağmen inşaatı hızla ilerleyen tesisin yüzde 95 oranında tamamlandığını ifade etti. Personelin vatandaşlara çok daha süratli ve kaliteli hizmet verebilmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü hizmet binasının, modern bir mimariye de sahip olduğunu belirten Bulutlar, "Sadece bu yatırımımızın yaklaşık maliyeti 20 milyon lirayı buldu" dedi.

PALANDÖKEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İNŞAATINA BAŞLANDI
Palandöken Belediyesi´nin yine ilçede çok büyük bir eksikliği ortadan kaldırma adına kolları sıvadığını vurgulayan Bulutlar, "İlçemizin kendi sınırları dahilinde bir Emniyet Müdürlüğü binasının olmayışı, bize göre çok büyük bir eksiklikti. Biz bu eksikliği ortadan kaldırıyoruz. Yatırım programına aldığımız Palandöken İlçe Emniyet Müdürlüğü binasıyla önemli bir yatırımı daha insanımıza kazandırmış oluyoruz. Hizmet binasının temelini attık, inşaatına başladık. Bu yatırımı da kısa bir süre içerisinde Emniyet Teşkilatı´mızın hizmetine sunacağız. İlçe Emniyet Müdürlüğü, 2017 yılının Haziran ayında Yıldızkent´te halkımıza hizmet vermeye başlayacak" diye konuştu.

NİKAH SARAYI İÇİN PROJE TAMALANDI
Vatandaşların istek ve beklentileri doğrultusunda oluşturdukları yatırım yol haritasına uygun bir biçimde Erzurum´umuza bir de nikah sarayı kazandıracaklarını dile getiren Bulutlar, "Bu projemiz 6 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulacak. Şu anda Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü olarak hizmet verilen alanda bu yatırımı yapacağız. Oradaki yapıyı kaldıracak ve içerisinde vatandaşımızın her türlü ihtiyacının düşünüldüğü devasa bir nikah sarayı yapacağız. Evlenecek çiftlerimizin bütün ihtiyaçları bu mekanda karşılanacak ve yine konuklar nezih bir ortamda dünya evine giren kardeşlerimizin bu mutlu anına şahitlik edecekler" ifadelerini kullandı.

İKİNCİ KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN SONA DOĞRU
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ilçeye önceki yıllarda kazandırılan Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Spor Merkezi´ni hatırlatarak, bu merkezin tam kapasite çalıştığını ve adeta bir eğitim yuvasına dönüştüğünün altını çizdi. Yunus Emre semtinde konuşlandırdıkları bu yatırımın bir benzerini Yıldızkent için projelendirdiklerini anlatan Bulutlar, İkinci Kültür Merkezi için düğmeye bastıklarını dile getirdi. Bulutlar, "İkinci Kültür Merkezimizin içerisinde konferans salonu, derslikler, sergi ve fuaye alanları bulunacak. İlaveten bu yatırımımız sadece kültür merkezi niteliğinde olmayacak, aynı zamanda sosyal bir yaşam ortamı hüviyeti de taşıyacak. Burada sadece bayanlara yönelik olarak hizmet verecek özel bir hamam, yarı olimpik yüzme havuzu, sauna, spor ve güzellik merkezi de bulunacak. Bu yatırımı 8 bin metrekare kapalı alan üzerinde kuracak ve 2017 yılının sonunda ilçe halkımızın istifadesine sunacağız. Söz konusu projenin maliyeti ise yaklaşık 20 milyon lira olacak.

10 YENİ PARK İÇİN START VERİLDİ
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, 1994 yılında alt kademe belediyesi olan Palandöken´in yeşil alan konusunda çok fakir bırakıldığını anımsatarak, 1994 ile 2009 yılları arasında bölgemize kazandırılan yeşil alan miktarı 123 bin metrekare. Bizim göreve geldiğimiz 2009 yılından bu zamana kadar ilçeye kazandırdığımız yeşil alan miktarı ise, 150 bin metrekare ile toplam yeşil alan miktarı 273 bin metrekareye ulaştı. İlçeye onlarca park ve sosyal donatı kazandırdık. İnsanımızın gönüllerince vakit geçirebilecekleri mekanlar ihdas ettik, dinlenme ve mesire alanları oluşturduk. Yatırım programımızda yeni park projelerimiz var. İnşallah Palandöken ilçemizde 10 yeni parkı daha hizmete sokacağız. Bu yöndeki çalışmalarımıza ise, start vermiş bulunmaktayız" dedi.

İLÇEDE 30 KONUK EVİ (TAZİYE EVİ ) TAMAMLANDI
İnsan hayatının düğünlerle renk kazandığı gibi kederlerle de hüzünle kaplanabildiğinin altını çizen Bulutlar, "Düğün de insanlar için keder de biz insanlar için. Bu bakımdan nikah sarayı inşa ederek insanımıza sevinçlerini dolayısıyla yaşayabilecekleri mekanlar oluşturmayı hedeflediğimiz gibi, onların kederlerine de ortak olmaya çalıştık. Bu manada ilçe genelinde tam 30 konuk evi (taziye evi) inşa ettik ve insanımızın istifadesine sunduk. Bu mekanlar, emin olunuz çok büyük bir ihtiyaca cevap veriyor ve vatandaşlarımızdan da büyük takdir görüyor" dedi.

100 BİN TON ASFALT 
Medeniyetin en büyük alametinin yol olduğunu söyleyen Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, ilçe merkezinde asfaltı olmayan tek bir metrekare yol bulunmadığına dikkati çekerek, "Görev süremiz boyunca yollarımızı son derece kaliteli ve sağlam bir asfaltla kapladık. Yatırım programımızda belirlediğimiz öncelik planlaması doğrultusunda yeni yerleşim alanlarımıza ve yollarımıza 100 bin ton asfalt sermeyi hedefliyoruz. İlaveten kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarında da estetiği ön planda tutuyoruz" diye konuştu.

EĞİTİM ÖĞRETİME HER ZAMAN DESTEK OLDUK. EĞİTİM SETİN DEN ÇEVRE DÜZENLEMELERE KADAR HEP VAR OLDU
Palandöken Belediyesi´nin, yaşanabilir bir ilçe oluşturma gayretinin dışında geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin de hep yanında olduğunu kaydeden Başkan Bulutlar, "Üniversiteye hazırlanan gençlerimizden tutunuz da, lise hazırlık sınavlarına hazırlanan yavrularımıza varıncaya kadar öğrencilerimizin hep yol arkadaşı olduk. ihtiyaç duydukları materyaller ve eğitim setlerini kendilerine ulaştırdık. İlçemizde on binlerce öğrenciye sınavlara hazırlık setleri dağıttık. İlaveten okula yeni başlayan minik yavrularımıza da eğitim setleri hediye ettik. Dar gelirli ailelerin çocuklarına ihtiyaç duyulan giyim desteğin de bulunduk. Okul bahçelerinin asfaltlanması, çevre düzenlemeleri, bahçe duvarlarının onarımı ve ağaçlandırmalar yaptık. " dedi.

CAMİLERE ÇEVRE DÜZENLEMELERİ VE CAMİ MİNARELERİ, TUVALETLER SİL BAŞTAN YENİDEN YAPILDI
İlçede görselliğe de önem verdiklerinin altını çizen Başkan Bulutlar, "İlçedeki camilerimizin çevre düzenlemesi ihtiyaçlarını giderdik. Köy mahallelerinde 7 adet Cami minaresi yapıldı. Tuvaletlerini sil baştan yeniden yaptık. Çünkü bu mekanlar hakikaten de temiz kalması ve göz kamaştırması gereken mekanlar. Bu anlayış doğrultusunda camilerimizin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurduk uzman ekiplerle yılda en az iki defa tepeden tırnağa temizliklerini yapıyoruz" dedi.

SPORTİF FAALİYETLER ARTARAK DEVAM EDİYOR.
Palandöken Belediyesi´nin sporda da artık bir marka olduğunu vurgulayan Bulutlar, "Bugün belediye olarak profesyonel ligde mücadele eden ve adından söz ettiren Erkek voleybol takımımız var. Bunun yanında kış sporlarında Erzurum´u ve Türkiye´yi temsil edecek yeni marka sporcular yetiştirme adına çeşitli branşlar da kurslar açıyoruz. Palandöken Belediye Spor Kulübü olarak şu anda 10´nun üzerin de branş ve Bin ´in üzerinde sporcumuz mevcut. Ayrıca Spor faaliyetlerine destek verdik, sporcularımızın yanında olduk" dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE HEP BİR ADIM ÖNDE OLDU.
Belediyecilikte sosyal bir anlayışa sahip olmanın da büyük önem taşıdığını anlatan Bulutlar, "Sosyal belediyecilik; bizim kesinlikle ıskalamadığımız bir kavram. Dolayısıyla vatandaşlarımız için sosyal bir çatı oluşturmaya da çalıştık. İhtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk, onların ihtiyaçlarını giderme noktasında imkanlarımızı seferber ettik. Tespitlerini yaptığımız dar gelirli ailelere yılın 12 ayın da ücretsiz ekmek kartı dağıtımımız devam ediyor. Ramazan aylarında iftar çadırları kurduk, yüz binlerce insanımıza iftar yemeği ikramında bulunduk. Evine yemek taşıdık. Kapımızı iş için çalanlar oldu, aş için çalanlar oldu; hepsinin derdine derman olmaya çalıştık, bu yönde adımlar atmaya da devam ediyoruz. Kısacası kimsesizlerin kimsesi olamaya adadık kendimizi." diye konuştu.

YENİ KAMULAŞTIRMALAR YAPILARAK YENİ YOLLAR AÇILDI VE İLÇEYE ALTERNATİF YENİ CADDELER YAPILIYOR…
Palandöken´de ulaşım ağlarını genişletme ve alternatif yollar ve caddeler oluşturma hedefi doğrultusunda yeni projeler üretmeye devam ettiklerini anlatan Bulutlar, "Şu anda Yunus Emre mahallesin de Palandöken´e geçiş güzergahına yeni ulaşım ağları dahil ediyor ve bazı yollarda da kamulaştırmalar yapıyoruz. Bu kamulaştırmada 11 daire yani 3 bina toplam 1 milyon 500 bin liraya hak sahipleri mağdur edilmeyerek anlaşılarak yıkımını gerçekleştirdik. Hali hazırda yürütülen bir cadde projemiz var. Yeni Valilik hizmet binasının bulunduğu noktadan Köşk Mahallesi´ni de içerisine alarak Yenişehir Altyol´a bağlayacak olan yeni cadde için son aşamaya geldik. Söz konusu projeyle bölgedeki trafik yükünü önemli ölçüde azaltmakla kalmayacak, ilçeye nefes de aldıracak. Palandöken ilçesinin, trafik akışı ve yoğunluğu itibariyle Erzurum´un en hareketli yerleşim merkezi. Bu yoğunluğu hissedilebilir düzeyde azaltacak. Yeni bağlantı yolunun genişliğinin 15, uzunluğunun ise 685 metre. Bağlantı yolu için ayrıca 250 metre uzunluğunda ve 5,5 metre yüksekliğinde istinat duvarı yaptık. Çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

KÖY MAHALLELERİN SOKAKLARI TAMAMI KİLİT TAŞ İLE DÖŞENDİ..
Öte yandan ilçe merkezinin yanı sıra mahalle statüsüne dönüştürülen köyleri de gözardı etmediklerini belirten Bulutlar, "Söz konusu 25 mahallelerimizin ve mezramızın tamamının sokaklarını kilitli taşlarla kapladık. Bugün mahalle köylerimizde sokakların da ulaşım artık çok daha rahatlıkla yapılabiliyor. Kışın çamurdan yazın tozdan kurtardık. Amacımız bu yerleşim birimlerimizi bir an önce modernize etmek ve kent merkezinde üretilen hizmetlerden oralarda yaşayan insanımızın da eşit bir biçimde istifade etmesini sağlamaktır." dedi.


Video Tarihi: 26.10.2016 03:43:19

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Orhan Bulutlar milyon liralık yatırım
MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelerde muhtarlarla istişare toplantıları yapıyor.
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
Öz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Orhan Bulutlar´ı makamında ziyaret etti.
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Yılın Belediye Başkanı" seçildi.
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, çetin arazi koşulları ve kara rağmen kırsalda yol yapım çalışmalarına devam ediyor.
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
Aziziye Belediyesi ve AK Parti Erzurum Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından “Sevgi yolu” projesi kapsamında hazırlanan hediyeler, mahalle statündeki köylerde öğrencilere dağıtıldı.
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentte “Limoncu Murat” olarak bilinen ve sara hastası olan Murat Güvenir´in yüzünü güldürdü.
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Antalya Vali Yardımcısı iken 30.11.2016 tarihli ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Palandöken İlçe Kaymakamlığına atanan Mehmet Yavuz, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar´a iade-i ziyarette bulundu.
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 2017 yılında 340 konut, 114 işyerini hak sahiplerine teslim edileceğini, Bahçelievler´de yapılacak yeni konutlar için TOKİ ile protokol imzalayacaklarını söyledi. Orhan, mesire alanı, oyun havuz park ve Ilıca hizmet binası ile kültür merkezinin tamamlanacağını, Gençlik Merkezi´nin ise temelinin atılacağını kaydetti.
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Erzurum´un ve Doğu´nun süper ligdeki tek temsilcisi olan Aziziye Belediyesi Termalspor, ligin ilk yarısında parkeleri salladı. Termalspor, aldığı başarılı sonuçlarla ligin ilk yarısını lider Beşiktaş´ın ardından ikinci sırada tamamladı.
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında kapsamlı bilgi aldı.
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken Belediyesi´nin hizmetlerini anlatıp vatandaşlarla bir araya geldi.
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı Kasım ayı daraltılmış danışma meclisi toplantısını tam kadro katılımla gerçekleştirdi.
Büyükşehir´den cenaze hizmetlerinde yeni bir yatırım daha
Büyükşehir´den cenaze hizmetlerinde yeni bir yatırım daha
Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentte yürüttüğü yatırım seferberliğine devam ediyor.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDEN 25 KASIM UYARISI
PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDEN 25 KASIM UYARISI
Palandöken Belediyesi´ne borcu olan vatandaşlar, 25 Kasım 2016 tarihine kadar Palandöken Belediyesi Emlak Müdürlüğüne müracaatta bulunarak belediyeye yönelik borçlarını yapılandırıp, peşin ya da taksitle ödeme fırsatı bulacak.
Palandöken Belediyesinden eğitime büyük yatırım
Palandöken Belediyesinden eğitime büyük yatırım
Palandöken Belediye´si tarafından, Palandöken´de ve köy mahallelerin de bulunan tüm ortaokulların 8. sınıf öğrencilerine (TEOG)Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı için Soru Bankası kitabı dağıttı...
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, FİLEDE TOZU DUMANA KATIYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, FİLEDE TOZU DUMANA KATIYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESPOR NİKSAR SUYU İÇTİ!
Özoğlu Paşa´dan Başkan Orhan´a ziyaret
Özoğlu Paşa´dan Başkan Orhan´a ziyaret
9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret etti.
Başkan Sekmen: ´´AK Gençlik Ak Dava´nın öznesidir´´
Başkan Sekmen: ´´AK Gençlik Ak Dava´nın öznesidir´´
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Gençliğin AK Dava´nın öznesi olduğunu bildirdi.
YUNUS EMRE´YE YAKIŞIR YENİ YOL HİZMETE GİRDİ
YUNUS EMRE´YE YAKIŞIR YENİ YOL HİZMETE GİRDİ
Palandöken ilçesinin yeni gözdesi olan Yunus Emre bağlantı yolu, çalışmaların tamamlanmasının ardından dünden itibaren hizmete girdi.
Kurtulmuş´tan Başkan Sekmen´e övgü
Kurtulmuş´tan Başkan Sekmen´e övgü
Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Erzurum Büyükşehir Belediyesi´ni ziyarette Başkan Mehmet Sekmen´i kentteki çalışmalarından ötürü tebrik etti
Palandöken Belediyesi Atletleri Fırtına Gibi
Palandöken Belediyesi Atletleri Fırtına Gibi
Türkiye Atletizm Federasyonun 2016 yılı faaliyet programında yer alan, Doğu Karadeniz Bölgesel Kros Ligi 1. kademe yarışları Samsun´un ev sahipliğinde Canik Doğu park da yapıldı.
AZİZİYE BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
AZİZİYE BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçedeki sekizinci sınıf öğrencilerine TEOG seti hediye etti.
Palandöken Belediyesi köyleri nakış nakış işliyor
Palandöken Belediyesi köyleri nakış nakış işliyor
Palandöken Belediyesi, mahalle statüsüne kavuşturulan 25 köyü yazın tozdan, kışın da çamurdan kurtardı. Mahalle köylerin ve mezralarının tamamının sokaklarına kilit taşı uygulaması gerçekleştiren Palandöken Belediyesi, vatandaşların takdirini kazandı.
Aziziye´ye kültür merkezi ve hizmet binası
Aziziye´ye kültür merkezi ve hizmet binası
Aziziye Belediyesi ilçeye yeni hizmet binası ve kültür merkezi kazandırıyor. Ilıca´da yapımı devam eden belediye hizmet binası ve kültür merkezi ilçede önemli bir ihtiyaca cevap verecek.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ ÖRNEK BELEDİYECİLİK SERGİLİYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESİ ÖRNEK BELEDİYECİLİK SERGİLİYOR
Palandöken Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan "İkinci Kültür Merkezi Projesi" tamamlandığında adeta göz kamaştıracak.
Aziziye Belediyesi köy çocuklarının yüzünü güldürdü
Aziziye Belediyesi köy çocuklarının yüzünü güldürdü
Aziziye Belediyesi, çocukların daha iyi şartlarda oyun oynamaları için merkezdeki çocuk oyun gruplarından köylere de kuruyor. 69 mahalle statüsünde köyü bulunan ve bu bakımdan Erzurum´un en büyük ilçesi konumundaki Aziziye´de köylerin de yüzü gülüyor.
BÜYÜKŞEHİR´DEN İHTİYAÇ SAHİBİ 1750 AİLEYE GIDA KARTI
BÜYÜKŞEHİR´DEN İHTİYAÇ SAHİBİ 1750 AİLEYE GIDA KARTI
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, maddi durumdan yoksun olan vatandaşlara gıda kartı verdi.
MHP´DEN BAŞKAN BULUTLARA ZİYARET
MHP´DEN BAŞKAN BULUTLARA ZİYARET
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Nami Karataş ve parti yönetim kurulu üyeleriyle ile birlikte Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar´ı ziyaret etti.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ ASFALT ÇALIŞMASINA TAM GAZ DEVAM EDİYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESİ ASFALT ÇALIŞMASINA TAM GAZ DEVAM EDİYOR
Palandöken Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda yeni bir hizmet anlayışına imza atarak site ve apartman bahçelerine asfalt serme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Başkan Orhan: “Hizmet şiarımız; AK Belediyecilik”
Başkan Orhan: “Hizmet şiarımız; AK Belediyecilik”
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve 24. Dönem Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret etti.
Büyükşehir´den kente yeni gelen öğrencilere sürpriz karşılama
Büyükşehir´den kente yeni gelen öğrencilere sürpriz karşılama
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, üniversite eğitimi için kente gelen öğrencileri “Genç kardeşim Erzurum´a hoş geldin” diyerek karşılıyor.
´´Hizmette zirvenin adresi Palandöken Belediyesi´dir´´
´´Hizmette zirvenin adresi Palandöken Belediyesi´dir´´
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir AK Belediyeciliğin yerel hizmetlerde emsalsiz bir model oluşturduğunu vurgulayarak, “Belediyecilikte AK Konsept yalnız ülkemizde değil, Batı ülkeleri metropollerinde de ilgi uyandırmış, örnek alınmış ve benimsenmiştir” dedi.
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerine 2 ayda 36 bin 527 ton asfalt serimi yaptı.
Başbakan Binali Yıldırım´dan Büyükşehir´in yatırımlarına tam not
Başbakan Binali Yıldırım´dan Büyükşehir´in yatırımlarına tam not
Başbakan Binali Yıldırım Erzurum Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
AZİZİYE´DE BAYRAM DOLU DOLU GEÇTİ
AZİZİYE´DE BAYRAM DOLU DOLU GEÇTİ
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bayram süresince ilçedeki Şehit ailelerini ziyaret etti, vatandaşlara mezarlıkta gül dağıttı, Ilıca Termal Tesisleri´nde bayramlaşma programı düzenledi.
Bulutlar, “Bu bayram birlik ve beraberliğimize vesile olsun “
Bulutlar, “Bu bayram birlik ve beraberliğimize vesile olsun “
Palandöken İlçe Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Kurban Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınlayarak, vatandaşların bayramını kutladı.
´´Bayram boyunca hizmetler kesintisiz devam edecek´´
´´Bayram boyunca hizmetler kesintisiz devam edecek´´
Palandöken Belediyesi, Kurban Bayramı´na yönelik gerekli tüm tedbirleri aldı. Palandöken´de hem iş makinaları, hem de 143 personelden oluşan özel bir ekip, bayram süresince işbaşında olacak.
Aziziye köyleri kilit taşı ile işliyor
Aziziye köyleri kilit taşı ile işliyor
Aziziye Belediyesi ilçe merkezinde olduğu gibi, köylerde de hizmetlerine devam ediyor. Belediye mahalle statüsündeki köylerin meydan ve sokaklarını kilitli taş ile işliyor, köy konağı-taziye evi ve mahallelerin ihtiyaç duyduğu diğer sosyal donatı ihtiyaçlarını da birer birer gideriyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´den önemli mesaj
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´den önemli mesaj
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Sekmen: “Su borçlarını yeniden yapılandırıyoruz”
Sekmen: “Su borçlarını yeniden yapılandırıyoruz”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,vatandaşlardan gelen talep üzerine su borçlarının yeniden yapılandırıldığını ifade etti
Bakan Soylu´dan Başkan Sekmen´e övgü
Bakan Soylu´dan Başkan Sekmen´e övgü
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´i ziyaret etti. 
Site sahiplerinden Başkan Bulutlar´a ziyaret
Site sahiplerinden Başkan Bulutlar´a ziyaret
Yunus Emre ve Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi´nde bulunan Selin ve Sahika siteleri yöneticileri Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutları ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
16°
Cumartesi
Fırtına
15°
Pazar
Parçalı bulutlu
18°
Pazartesi
Parçalı bulutlu
20°
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:20 05:11 12:22 16:12 19:17 20:53