Erzurum

08.03.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Op. Dr. Taner Evcimik Erzurum'un Türkiye'de ve Bölge'de Sağlık Üssü Olarak Gösterilmesinde Büyük Rol Oynuyor!

Erzurum Op. Dr. Taner Evcimik’le Türkiye’de safra kesesini almadan safra taşı çıkarma ameliyatının yapılabildiği iki merkezden birisi haline geldi.

 

Türkiye’de safra kesesini almadan safra taşı çıkarma ameliyatı yapılabilen iki merkezden birisi Özel Buhara Hastanesi oldu.

Özel Buhara Hastanesi, sağlık hizmetlerinde devrim yapmaya devam ediyor. Buhara Hastanesi, kadrosuna dahil ettiği Op. Dr. Taner Evcimik’le Türkiye’de safra kesesini almadan safra taşı çıkarma ameliyatının yapılabildiği iki merkezden birisi haline geldi. Genel Cerrahi Uzmanı Taner Evcimik, esasen “organ koruma ameliyatı” da denilen söz konusu operasyonu Türkiye’de gerçekleştirebilen iki hekimden birisi olma özelliğini taşıyor. Sadece 30 dakika süren ameliyatla safra taşları kese alınmadan tek tek çıkartılıyor ve hasta aynı gün taburcu ediliyor. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Taner Evcimik, Erzurum’un yanı sıra, çevre şehirler ve hatta yurt dışından bile hasta kabul ederken, Özel Buhara Hastanesi ise, bu ayrıcalıklı hizmeti halkın istifadesine sunmuş olmanın haklı gururunu yaşıyor.

YARIM SAAT AMELİYAT, AYNI GÜN TABURCU
Safra kesesini almadan safra taşı çıkarma ameliyatı hakkında bilgiler veren Op. Dr. Taner Evcimik, normalde safra kesesi ameliyatlarında safra kesesinin tamamen alındığının altını çizerek, “Fakat bizim yaptığımız ameliyat, safra kesesini koruma amacı taşıdığı için literatürde organ koruma ameliyatı olarak da adlandırılıyor” dedi. Söz konusu cerrahi müdahalenin Türkiye’de sadece iki merkezde yapılabildiğine dikkati çeken Evcimik, bunlardan birisinin de Erzurum Özel Buhara Hastanesi olduğunu ifade etti. Safradaki her taşın alınabilmesi için bazı uygunluk kriterlerinin bulunduğunu anlatan Evcimik, “Her taş alınmak için uygun olmayabilir. Bunun için hastalarımızın şikayetleri için önce muayeneye gelmeleri gerekiyor. Yaptığımız ultrasonik değerlendirmenin ardından alınmaya uygun taşları yarım saat süren bir operasyonla kese dışına çıkartıyor ve hastamızı da aynı gün taburcu ediyoruz” dedi.

BAŞARILI AMELİYATLARIYLA TANINIYOR
Op. Dr. Evcimik, Erzurum Buhara Hastanesi’nde meme hastalıklarından karın duvarı fıtıklarına, İnvaziv Endoskopik işlemlerden Laparoskopik cerrahiye, halk arasında “kıl dönmesi” denilen Dermoid kistlerden mide-bağırsak hastalıklarına varıncaya kadar başarılı daha birçok operasyonla tanınıyor. Tüp mide ameliyatı, mide balonu, mide botoksu, Tiroid, Guatr, Hemoroid, Anal Fissür, Perianal Fistül, Gastroskopi, Kolonoskopi, kasık fıtıkları ve sünnet gibi özel uzmanlık gerektiren ameliyatların da aranan ismi olan Evcimik, özellikle “Obezite ve Metabolik Cerrahi” alanında kaydettiği başarılarla biliniyor.

OP. DR. TANER EVCİMİK KİMDİR?
Op. Dr. Taner Evcimik, 1978 yılında Hollanda’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hollanda’da, lise öğrenimini ise Balıkesir’de tamamladı. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Evcimik, Genel Cerrahi Uzmanlık eğitiminiİstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı. 2008-2012 yılları arasında Erzurum Horasan Devlet Hastanesi’nde görev yapan Evcimik, daha sonra Azerbaycan’ın en büyük hastane gruplarından olan Bakü Medikal Plaza Hastaneler Grubu’nda Başhekim Yardımcılığı ve Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı. Meslek hayatına Türkiye’de Acıbadem Sağlık Grubu Fulya Acıbadem Hastanesi’nde devam eden Genel Cerrahi Uzmanı Taner Evcimik, geçtiğimiz ay itibariyle de, Özel Buhara Hastanesi’nin her biri alanında uzman olan başarılı hekim kadrosuna katıldı. Öte yandan Op. Dr. Taner Evcimik, hastalarıyla haftanın 7 günü 24 saat iletişim kuruyor olmasıyla da tanınıyor. Evcimik, hastalarının merak ettiği her konuya sosyal medya hesapları üzerinden de açıklık getiriyor, hiçbir soruyu yanıtsız bırakmıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazartesi 1 ° / -8 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 1 ° / -8 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 3 ° / -6 ° Parçalı bulutlu