MEHMET SEKMEN'DEN GİRESUN'A YADIM ELİ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Giresun’daki sel felaketinin yaralarını sarıyor.

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Giresun’daki sel felaketinin yaralarını sarıyor. Geçtiğimiz günlerde Giresun’un Espiye ve Dereli ilçelerinde yaşanan felaketinin ardından Başkan Mehmet Sekmen’in talimatıyla Giresun’a giden ESKİ ekipleri, vakit bile kaybetmeden çalışmalara başladı. İlçede yerle bir olan altyapıyı yeniden inşa etmeye başlayan ekipler, neredeyse 7/24 mesai yaparken, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin hassasiyeti ise Giresun’un dört bir yanında konuşuluyor. Erzurum’dan gönderilen makine, teçhizat ve ekipman desteği, selden zarar gören ilçelerde büyük bir ihtiyaca cevap verirken, sergilenen dayanışma ise göğüsleri kabartıyor. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Giresun’daki sel felaketinin ardından ortaya çıkan manzaranın içler acısı olduğunu hatırlatarak, “Bu duruma kayıtsız kalamazdık” dedi.

BAŞKAN SEKMEN ANINDA TALİMAT VERDİ

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ESKİ Genel Müdürlüğü’ne hemen talimat verdiklerini ve Giresun’daki sel felaketinin yaralarının sarılması için acil ekipler oluşturduklarını anlatan Başkan Sekmen, “Giresun’a hem iş makinası ve hem de personel desteğinde bulunarak çalışmalara bir an önce başladık. Selin ardından tamamen iflas eden altyapı sisteminin yeniden inşaası için kolları sıvayan ekiplerimiz, bu anlamda epeyce bir mesafe kat ettiler. Hasarlı ilçeleri eski haline getirmek için personellerimiz özverili bir çalışma yürütüyor. Kendilerine de bu vesileyle kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

GİRESUN HALKINA “GEÇMİŞ OLSUN” MESAJI 

Selden zarar gören Giresun halkına da “geçmiş olsun” dileklerini ileten Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Bizim toplumumuzu belki de en özel yönünü yardımlaşma ve dayanışma hassasiyeti oluşturuyor. Selden zarar gören ilçelerin yeniden eski haline dönmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Allah, ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden, kaza, bela ve musibetlerden muhafaza eylesin. Türkiye’nin fındık diyarı, Karadeniz’in incisi Giresun’umuza geçmiş olsun diyor, sel felaketinde hayatını kaybedenlere de rahmet niyaz ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazar -2 ° / -19 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi -1 ° / -17 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 0 ° / -16 ° Bulutlu
Anahtar Kelimeler: MEHMET SEKMEN' GİRESUN' YADIM