Erzurum

05.03.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

MEHMET SEKMEN YAPTI, EKO VE SAZ ARKADALARI SINIFTA KALDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi karla mücadelede de Türkiye’ye örnek belediye oldu.

 

Gerek ekipman gerekse de çetin kış şartlarıyla mücadelede kurduğu teknolojik altyapı sayesinde adından sıkça söz ettiren Büyükşehir Belediyesi 4 ayda 50 bin 342 kilometreye tekabül eden yolda karla mücadele çalışması yaptı.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Kent genelinde hayata geçirdiğimiz yatırımlarla nasıl ki yerel yönetimlerde birinci olduysak karla mücadelede de ülkemizin örnek belediyesiyiz” dedi.
 

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “Şuana kadar 4 ayda 50 bin 342 kilometreye tekabül eden yollarımızı kardan arındırdık. 1500 personel ve 1000 araçla karla mücadelede il genelinde görev yapıyoruz. Kırsal alan, ana ve ara arterler, cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışması yapan ekiplerimiz, araç ve yaya trafiğinin bulunduğu bölgeleri baştan aşağı temizliyor. Kar timlerimiz, bin 335 mahalle ve bağlı yerleşimlerdeki yaklaşık 7 bin 200 kilometrelik yol ağında görev yapıyor. Elverişsiz hava şartlarının hâkim olduğu bölgelerde hasta kurtarma çalışmalarına da destek veriyoruz. Ulaşımda herhangi bir sorunun yaşanmaması için ekiplerimiz 7/24 görevlerinin başında vatandaşlarımıza hizmet veriyor.”

"SEKMEN YAPIYOR EKO VE SAZ ARKADAŞLARI BAKIYOR"

Öte yandan İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Metropol şehirlerin Belediye Başkanları Karla mücadelede sınıfta kaldılar. Tecrübesiz, bilgi, birikim ve donanımsız, Belediyecilik hizmetlerini sadece tribüne oynamak olarak gören Başkanların çaresizlik içerisinde koltuklarında oturup tıpkı hafta sonu maça çıkacakları rakiplerinin son maçlarını izlercesine Erzurum Büyükşehir Belediyesinin Karla Mücadele de yaptığı başarılı çalışmaları defalarca videodan izleyerek örnek aldıklarını dile getiren vatandaşlar, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Tunç Soyer'in Erzurum Büyükşehir Belediyesinin sadece bu yıl değil her yıl karla mücadele de vermiş olduğu mücadeleyi örnek göstererek Eko ve Saz arkadaşlarının her yıl düzenli olarak Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'den ders almaları gerektiğinin altını çizdiler. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cuma 1 ° / -12 ° Güneşli
  • Cumartesi 3 ° / -11 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 2 ° / -6 ° Bulutlu
Anahtar Kelimeler: MEHMET SEKMEN YAPTI ARKADALARI SINIFTA KALDI