Mahallebaşı´nda da Artık var
ESMEK Kursları sanata, kültüre, spora ev sahipliği yapıyor.
Tarih: 9.5.2016 19:39:47

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum´un her alanda kalkınıp gelişeceğini söyledi. Başkan Sekmen, Mahallebaşı semtinde bulunan Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESMEK Mahallebaşı Eğitim Merkezi ve Spor Salonu´nun açılışını yaptı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç ve Selami Keskin, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz, kurum yöneticileri ve vatandaşların katıldığı açılışta, ESMEK´lerin şehrin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına olan katkıları anlatıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizlere göstermiş olduğu hedef doğrultusunda her ilçede her mahallede hatta taşrada ESMEK Kurslarını bir bir hayata geçiriyoruz. ESMEK Kurslarımız sanata, kültüre, spora ev sahipliği yapıyor. Açılışını yaptığımız kurslarımız el sanatlarından tezhibe, spordan diğer sanat dallarına kadar hepsini kapsamaktadır. Türkiye birincisi halk oyunları ekibimiz Mahallebaşı ESMEK´te yetişti. Yine bugün açılışını yaptığımız spor salonumuzdan da Dünya üçüncüsü, Türkiye ikincisi güreşçilerimiz yetişti. Genç kızlarımız da burada el sanatlarının bütün türlerini öğrenmek, kendilerini geliştirerek hayata daha pozitif bakma adına çalışmalarını yürütmektedirler. Burası aynı zamanda Mahallebaşı semtimizin bir yetişkinler üniversitesi statüsünde sanat merkezi haline gelmiştir” dedi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci de, “Burası genç kızlarımıza, hanımlarımıza, gençlerimize hizmet veren meslek edindirme kurumudur. Uzun zamandır bu ve buna benzer kurslarımızı açmak için bir gayret içerisindeyiz ve şuanda burada gördüğünüz bu kurum gibi 14 tane ESMEK birimimiz oluştu. Bütün ilçelerimizde en az birer tane, il merkezinde de en az 10 tane olmak üzere sayısını 30´lara yükseltmeyi düşünüyoruz. Ayrıca burada güreşçilerimiz için bir antrenman alanı oluşturduk. Bu da yetmedi mahallemizde başta genç kızlarımız ve hanımlarımız olmak üzere yine genç erkeklerimize de hitap edecek bir spor salonu oluşturduk. Haftanın yedi günü hizmet veren bu spor salonumuzdan Mahallebaşı sakinlerimiz istifade edebilirler. Büyükşehir Belediyesi olarak doğumdan ölüme kadar hayatın her alanına dokunuyoruz, dokunmaya gayret ediyoruz. İnşallah buradan yetişen gençlerimizin, hanımlarımızın, kızlarımızın meslek sahibi olduktan sonra işe girmeleri noktasında, onları işe yerleştirme noktasında da gayretlerimiz var” diye konuştu. 
ERZURUM´DA HIZLI BİR DEĞİŞİM YAŞANIYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum´un hızlı bir değişim sürecinde olduğunu ifade etti. Sekmen, şunları kaydetti: “İlimizin bütün mahallelerine, bütün ilçelerine hizmet götürmenin gayreti içerisindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığım zamanında bana, ‘Bu hizmetleri hep Batı´ya mı götüreceksiniz?´ dendiği zaman, ‘Doğu-Batı ayrımı mı var?´ diye sorduğumuzda, ‘Evet şehrin batısına hizmet yapılıyor, doğusu ihmal ediliyor´ deniyordu. Üzerinde bulunduğumuz cadde bizim dönemimizde yeniden alt yapısıyla, üst yapısıyla yapıldı ve burada da ESMEK kurslarımızın bir merkezini açıyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Şunu ifade edeyim ki; ne söz verdiysek hepsini dönemimizde bir bir yerine getireceğiz. Yakında karşımızdaki mahallemizde Veyis Efendi´de yapacağımız kentsel dönüşümün temel atma merasimi gerçekleştireceğiz. İnşallah burada lüks konutlar devreye girecek. Burada oturan insanlarımız bu evlerden istifade edecek hem ‘Benim de bir evim olsun, benim de bir konutum olsun, benim de bir dairem olsun´ diyen herkes Allah nasip ederse ev sahibi olacak. Burada orta halli konutlar, yine sağımızda ve solumuzda inşallah sosyal konutlar… Bu ayın 13´ünde de İstanbulkapı´da lüks konutların temelini atacağız. Şehrimizde özel müteahhitler, Büyükşehir Belediyemiz, TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konut yapımını gerçekleştirecek. Şehrimizin her tarafını yenileyeceğiz.”
“ŞEHİR, DEĞİŞİMİ BÜTÜN HÜCRELERİNDE YAŞIYOR”
Başkan Mehmet Sekmen, Erzurum´un değişimi bütün hücrelerinde yaşadığını ifade etti. Sekmen, şöyle konuştu: “Şehrimizde inşallah bir yandan belediye hizmetleri, bir yandan sosyal, kültürel, sportif, sanatsal hizmetler, bir yandan konut hizmetleri, bir yandan da yatırım hizmetleri Allah nasip ederse devreye girecek. Yakında, ESMEK kurslarında yetişen kızlarımız, delikanlılarımız Allah nasip ederse eski Sümerbank´ın bulunduğu yerde işe başlayacaklar. Bunu buradan müjdeliyorum. Yakında 2. Organize Sanayi Bölgesi de tamamlanınca orada da fabrikalar bir bir devreye girmeye başlayacak. Bu kurslarımızda meslek edindirme kursu dediğimiz dikişten, nakıştan, el becerisinden ve birçok alanda inşallah yetişmiş elemanlar devreye girecek. İstiyoruz ki Erzurum her alanda kalkınsın, gelişsin, modern bir kent, modern bir şehir konumuna gelsin. Bunun arzusu ve gayreti içerisindeyiz. İşte Erzurumspor´umuz bu sene şampiyon oldu. İnşallah nice şampiyonluklar yaşayacağız.” Konuşmaların ardından Başkan Mehmet Sekmen ve beraberindekiler, kurdeleyi keserek Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESMEK Mahallebaşı Eğitim Merkezi ve Spor Salonu´nun açılışını yaptı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, açılışın ardından Pasinler ilçesinde temas ve incelemede bulundu. Başkan Sekmen, Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ile birlikte ilçede yapılacak olan Canlı Hayvan Pazarı ve kentsel dönüşüm alanlarını gezdi. Sekmen, daha sonra ilçede yapılan parkın açılışını gerçekleştirdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mahallebaşı Artık
Keçiören´de Erzurum rüzgarı
Keçiören´de Erzurum rüzgarı
Keçiören Belediyesi´nin geleneksel olarak düzenlediği 9. Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin bu yıl ki etabında Erzurum yine yerini aldı.
Erzurum´da yapılan yatırımlar meyvesini vermeye başladı
Erzurum´da yapılan yatırımlar meyvesini vermeye başladı
Palandöken ve Konaklı´ya yapılan yatırımlar, doğru ve planlı tanıtımlar Erzurum´da turist sayısını artırdı.
Setfettin Azizoğlu´ndan dadaşlara övgü
Setfettin Azizoğlu´ndan dadaşlara övgü
Dadaşlar diyarı Erzurum´un her dönemde devletinin, milletinin ve bayrağının yanında olduğunu söyleyen Vali Azizoğlu, böylesi anlamlı bir ödülü almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi
Kocaeli´de Erzurum Nüfusuna Kayıtlı 86 Bin 409  Kişi Yaşıyor
Kocaeli´de Erzurum Nüfusuna Kayıtlı 86 Bin 409 Kişi Yaşıyor
TUİK´in verilerinde yapılan derlemeye göre Kocaeli´nde en fazla Erzurumlular yaşıyor.
Başkent´te Gündem Erzurum
Başkent´te Gündem Erzurum
AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz Başkanlığında Erzurum AK Parti Milletvekillerinin katılımıyla, ‘2019´a Doğru Erzurum´un Ekonomik Beklentileri´ ele alındı.
AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLLERİ ERZURUM İÇİN AK İSTİŞARE YAPTI
AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLLERİ ERZURUM İÇİN AK İSTİŞARE YAPTI
Erzurum AK Parti Milletvekilleri tarafından gerçekleştirilen aylık ‘Erzurum İçin İstişare´ toplantısının şubat ayı etabı Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ başkanlığında gerçekleştirildi.
EMITT 2018´de Erzurum´un kış turizmi vurgusu öne çıktı
EMITT 2018´de Erzurum´un kış turizmi vurgusu öne çıktı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş´un katılımıyla açılışı gerçekleştirilen 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı´nda (EMITT) Erzurum´un kış turizmi vurgusu öne çıktı.
PALANDÖKEN´DE DEV ORGANİZASYON
PALANDÖKEN´DE DEV ORGANİZASYON
Palandöken Kayak Merkezi, Snowboard Dünya Kupası´na ev sahipliği yapacak.
Ankara´da Erzurum zirvesi
Ankara´da Erzurum zirvesi
Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ´ın başkanlığında milletvekilleri ve belediye başkanlarının katılımıyla TEDAŞ Misafirhanesinde yapılan toplantıda Erzurum´a yapılacak yatırımlar ele alındı.
Erzurum 11 Kasım´da Tabyalara yürüyor
Erzurum 11 Kasım´da Tabyalara yürüyor
Erzurum´da bu yıl tabyalar yürüyüşü 11 Kasım Cumartesi günü yapılacak. Vali Seyfettin Azizoğlu, sabah namazının ardından başlayacak yürüyüşe tüm vatandaşları davet etti.
ERZURUM KAÇINCI SIRADA
ERZURUM KAÇINCI SIRADA
Ünlü Ekonomi Dergisi FORBES, Türkiye´de Yaşamak ve Çalışmak İçin En İyi Kentleri Belirledi
Adnan Timuçin´i Ecel Direksiyon Başında Yakaladı
Adnan Timuçin´i Ecel Direksiyon Başında Yakaladı
Erzurum´da otomobille seyir halindeyken direksiyon başında kalp krizi geçiren sürücü hayatını kaybetti.
Palandöken´de, kayak sezonu renkli görüntülerle açıldı
Palandöken´de, kayak sezonu renkli görüntülerle açıldı
Kış sporlarında Türkiye´nin Avrupa´daki tanınan yüzü olarak öne çıkan ve Palandöken Kayak Merkezi´ni bünyesinde barındıran Erzurum´da kayak heyecanı başladı
Aydemir´den 6 tespit, 6 teklif
Aydemir´den 6 tespit, 6 teklif
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Orman ve Su işleri Bakanlığı nezdinde Erzurum´un beklentilerini paylaştı, önerilerini dile getirdi.
ERTAŞ: ESKİ MAHALLE İSİMLERİ ŞEHRİN HAFIZASIDIR, KAYBETMEMELİYİZ
ERTAŞ: ESKİ MAHALLE İSİMLERİ ŞEHRİN HAFIZASIDIR, KAYBETMEMELİYİZ
Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği Başkanı Murat Ertaş, kentsel dönüşümle birlikte kaybolan eski sokak ve mahallelerin isimlerinin mutlaka yaşatılması gerektiğini ifade ederek, “Eski mahalle isimleri şehrin derin tarihini bugünlere aktaran birer sayfadır.” dedi.
İbrahim Aydemir´den havalimanı için 3 teklif
İbrahim Aydemir´den havalimanı için 3 teklif
Hava Limanı için, Körüklü sistem, kapalı otopark, engelli otoparkı ve raylı ulaşım taleplerini paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘Eser siyasetini esas kılan Bakanlığımızın bu ihtiyaçları gideceğinden eminiz´ dedi.
Çifte Minareli Medrese ziyaretçilerine kapılarını açtı
Çifte Minareli Medrese ziyaretçilerine kapılarını açtı
Tarihi Çifte Minareli Medrese Restorasyon çalışmalarının ardından ziyaretçilerine kapısını açtı.
Erzurum´da Kimler görevden uzaklaştırıldı ?
Erzurum´da Kimler görevden uzaklaştırıldı ?
Erzurum´da FETÖ Operasyonu
Enver Başaran gözaltına alındı.
Enver Başaran gözaltına alındı.
Aşkale İlçe Belediye Başkanı Enver Başaran Gözaltına alındı.
Erzurum´da FETÖ Operasyonlarının blançosu
Erzurum´da FETÖ Operasyonlarının blançosu
52 Kamu görevlisi tutuklandı
FETÖ´nün diğer yeğeni´de yakalandı
FETÖ´nün diğer yeğeni´de yakalandı
FETÖ´nün diğer yeğeni´de yakalandı
Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı
Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı
Erzurum´da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Erzurum eski Baro Başkanı ile 3 avukat tutuklandı.
Ahmet Metin Karadayı Tutuklandı.
Ahmet Metin Karadayı Tutuklandı.
Karadayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı tutuklandı.
DIŞARIDA 1 MİLYON 790 BİN 796 ERZURUMLU YAŞIYOR
DIŞARIDA 1 MİLYON 790 BİN 796 ERZURUMLU YAŞIYOR
Erzurum dışında, 1 milyon 790 bin 796 Erzurumlunun yaşadığı, il dışında yaşayan Erzurumluların en fazla sayıda yaşadığı il İstanbul, en az sayıda yaşadığı il ise Kilis oldu.
ERZURUMLU´NUN GÖZDESİ YARIMCA
ERZURUMLU´NUN GÖZDESİ YARIMCA
Erzurum şehir merkezinde arsa fiyatları artınca yatırımcı tarlaya koştu.
Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz..
Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz..
Haber25 Gazetesi Olarak Müslümanların birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur içerisinde bir bayram geçirmesini ümit ediyoruz.
Kırmacı Görevi Ertaş´a Teslim etti..
Kırmacı Görevi Ertaş´a Teslim etti..
Erzurum Ülkü Ocaklarına Av.Bilgin Ertaş Atandı..
Çocuk Parkı Otopark Haline geldi..
Çocuk Parkı Otopark Haline geldi..
Erzurum´un Murat Paşa Mahallesi´ndeki çocuk parkı sahipsizlikten dolayı otopark haline geldi.
Kömür Satışlarında Düşüklük yaşandı..
Kömür Satışlarında Düşüklük yaşandı..
Dolar fiyatlarının yükselmesi kömür fiyatlarına da etki edince kömür cep yaktı.
Çocuğa Bir İsim Lütfen..
Çocuğa Bir İsim Lütfen..
Naci Ergen´in Kaleminden
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor. Köprü alt geçidinde hemen her gün trafik kazası yaşandığını dile getiren semt sakinleri, yan yolların genişletilmesi yada park yasağı getirilmesini istediler.
 Sac Sobalar´da Tarihe Kavuşuyor..
Sac Sobalar´da Tarihe Kavuşuyor..
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Sac Sobaya ilgi azaldı.
“İkdidar..! Bir Cüzi İrade İle Tercih Meselesidir..! Lakin Şehadet..! Külli İrade ile Tecelli Eden Bir İMAN ve NASİP meselesidir..!
“İkdidar..! Bir Cüzi İrade İle Tercih Meselesidir..! Lakin Şehadet..! Külli İrade ile Tecelli Eden Bir İMAN ve NASİP meselesidir..!
Ahmet Gökhan yazıcı´nın kaleminden
Jandarma Genel Komutanı Erzurum´da
Jandarma Genel Komutanı Erzurum´da
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi Erzurum Valiliğini ziyaret etti.
2.El Eşya satıcıları Öğrenci´nin yolunu gözlüyor..
2.El Eşya satıcıları Öğrenci´nin yolunu gözlüyor..
Erzurum´da farklı noktalarda bulunan ve ikinci el ev eşyası satan mezatçılar eski canlılığını yitiriyor.
Orman Şefi ve Mühendislerine Eğitim verilecek..
Orman Şefi ve Mühendislerine Eğitim verilecek..
Orman Bölge Müdürlüğü 4 gün sürecek olan eğitim seminerine ev sahipliği yapacak.
Ölüm Kavşağı´da Çözüm bekliyor !
Ölüm Kavşağı´da Çözüm bekliyor !
Mehmet Sekmen´in Bir An Evvel Bu Kavşağı´da Doldurması Bekleniyor!
ERZURUM 40 ŞANSLI İLDEN BİRİ
ERZURUM 40 ŞANSLI İLDEN BİRİ
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Afet Acil Durum Genel Müdürlüğü (AFAD) ve GSM işletmeleri tarafından yapılan çalışmada deprem, sel gibi doğal afet afetlerde haberleşmenin kesilmesinin önlenmesi için 40 şehre mobil baz istasyonu kurulacak.
Metruk Binalar Tehlike Saçıyor
Metruk Binalar Tehlike Saçıyor
Erzurum´un Gez Mahallesi Semtinin 2.ara sokak da Sokakta bulunan metruk binada Alkol alındığını ileri süren mahalle sakinleri, can güvenliklerinin olmadığını belirterek, emniyet güçlerinin buralarda tedbirleri üst düzeye çıkarmasını istediler.
Hayır Kermesi´ne yoğun ilgi
Hayır Kermesi´ne yoğun ilgi
Ebu İshak Kültür ve Hizmet Vakfı, ihtiyaç sahibi aileler yararına Havuzbaşı kent meydanında ‘Hayır Kermesi´ açtı.
Teröristler Pasinler Emniyet Müdürlüğüne Silahlı saldırı düzenledi..
Teröristler Pasinler Emniyet Müdürlüğüne Silahlı saldırı düzenledi..
Teröristler, Dün gece Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.
Gazetecilik Zor bir Meslek
Gazetecilik Zor bir Meslek
Gazeteci Naci Ergen Yazdı İşte Bu Haftanın Yazısı..
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41