Erzurum

14.04.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Kolay Para! Bir Muayene 420 TL

Türkiye'de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK'te araç muayene ücretlerinin 420 TL olmasına tepkiler sürerken gözler Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu çevrildi.

 

Türkiye'de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK'te araç muayene ücretlerinin 420 TL olmasına tepkiler bitmek bilmiyor.

Günlerdir sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren araç sahipleri, alınan ücretin fahiş olduğuna dikkat çekiyor.  Firmanın Araç Muayenesi, Yola Elverişlilik Muayenesi, Tadilat Sonrası Muayene, Zorunlu Muayene, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü ve Tespit gibi 10 dakikalık işlemler için yüksek ücret aldığını söyleyen araç sahipleri ‘Hakkımızı helal etmiyoruz” paylaşımları sosyal medyayı sallamaya devam ediyor.

TÜVTÜRK'ün 10 dakikalık bir muayene için 420 TL aldığını belirten vatandaşlar bunun kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Tepkilerin ardı arkası kesilmez iken alınan ücretle ilgili olarak bakanlığın devre girmesini bekleyen araç sahipleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun devreye girmesini bekliyor.

Kolay para kazanmadıklarının üzerine basarak "Onarım, tamirat yok. Paranın kazanılması bu kadar kolay mı? Kredi kartı geçmiyor, peşin para alınıyor” diyen araç sahipleri Bakan Karaismailoğlu’nun alınan fiyatla ilgili olarak yeni bir ayarlama yapmasını istiyor.

Vatandaş kızgın başlıklı paylaşımlarında “Peşin parayı alıyorlar. Kimseyi konuşturmuyorlar. Çay bile ikram etmiyorlar. Bizi ne görüyorlar” gibi sözlere yer veren araç sahiplerine aracı olmayan vatandaşlarda büyük destek verirken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun konuyla ilgili olarak ne gibi bir girişim veya açıklama yapacağı ise merak ediliyor.

İşte o paylaşım:

400 e yakın araç

Yaklaşık hergün 150.000 tl sıcak para

Yılda 50 trilyon sıcak para

Onarım yok ,

tamirat yok,

paranın kazanılması bu kadar kolay mı?

Ve Peşin para

Kredi kartı geçmiyor.

Bir bardak soğuk su ikramı

nede çay ikramı var

pandemi var diye oturaklar kalktı

Aralıklı oturak yok

Ayakta bekliyoruz saatlerce

Oh ne güzel ne ala

özel hastanede

profesör muayenesinden pahalı

hakkımı helal etmiyorum.

arkadaş pahalı !

Bu haksızlığa son verilsin makul fiyata çekilsin"

Begenip Paylaşalım Sesimizi Duyuralım...

Kaynak: Halk54.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Çarşamba 10 ° / 1 ° Bulutlu
  • Perşembe 14 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 17 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
Anahtar Kelimeler: Kolay ! Muayene