Erzurum

03.12.2021

  • İMSAK 05:43
  • GÜNEŞ 07:12
  • ÖĞLE 12:10
  • İKİNDİ 14:36
  • AKŞAM 16:57
  • YATSI 18:21

KİM BU KADİR KÖSEOĞLU?

Saim Özakalın döneminden beri, Ali Demirhan, Dilaver Yılmaz, Mevlüt Doğan, Hüseyin Üneş ve Mevcut başkan Ömer Düzgün’ün de birlikte çalıştığı Kadir Köseoğlu, son günlerde kamuoyunda adından sıkça söz ettiriyor.

 

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da uzun yıllardır Kulüp müdürlüğü yapan Kadir Köseoğlu Kimdir?

Saim Özakalın döneminden beri, Ali Demirhan, Dilaver Yılmaz, Mevlüt Doğan, Hüseyin Üneş ve Mevcut başkan Ömer Düzgün’ün de birlikte çalıştığı Kadir Köseoğlu, son günlerde kamuoyunda ve Erzurumspor camiasında adından sıkça söz ettirir hale geldi.

Peki! Kimdir Bu Kadir Köseoğlu?

Vazgeçilmez oluşunun sebebi ne?

Bir Adam, her dönemin ve herkesin Adamı Nasıl oluyor?

Kulüpte Saim Özakalın döneminden beri Ali Demirhan, Dilaver Yılmaz, Mevlüt Doğan, Hüseyin Üneş ve mevcut başkan Ömer Düzgün ile birlikte bu başkanların yönetimlerinde görev yapan onlarca hatta yüzlerce insanın gelip gittiği bir kulüpte nasıl oluyor da kulüp müdürü bir türlü değişmiyor?

Bir spor kulübünde veya kurumsal bir işletme de yönetim değiştiğinde başkan ve yönetimdeki kişilerin göreve gelir gelmez ilk işleri; Eski, kalıplaşmış, bir önceki yönetim ile birlikte çalışmış kişileri, kendi yönetim anlayışına uygun kişilerle değiştirir.

Profesyonel yönetim anlayışına göre; Yönetime yeni gelen başkan ve yöneticiler, sadece eski çalışan ve yönetimde bulunan kadroları değil. Çalışma ortamında bile çeşitli değişikliklere giderler, Kurum ya da şirket içerisindeki odaların yerlerini hatta eşyalarını bile sil baştan değişerek yeni bir yüz, yeni bir anlayış ve yeni bir yönetim şekline geçildiğini yansıtmak isterler.

Ama gel gör ki, Erzurumspor’da son 4 yıl içerisinde 6 Başkan ve onlarca yönetici değişti. Bir tek Kulüp Müdürü Kadir Köseoğlu değişmedi. (Ya da Değiştirilemesine İzin Verilmedi)

Ya Erzurumspor’a son 4 yılda gelen başkan ve yöneticiler çok tembel, Ya da profesyonel düşünmüyorlar.

Neden mi Tembel? Çünkü nasıl olsa işleyişin nasıl olduğunu bilen bir Kadir Köseoğlu var. O’na sakın dokunmayın işler kaldığı yerden devam etsin. Bizi de kimse rahatsız etmesin. Rahat rahat Başkan ve yönetici havalarını yaşayalım mantığıyla Erzurumspor’da başkanlık ve yöneticilik yaptılar. Ya da profesyonelce düşünüp geldikleri görevin sorumluluğunu bilmeden hasbelkader davulu boyunlarına asıp tokmağı başkalarının vurmasına izin verdiler.

Yani, bu takıma hizmet etmek için gelen başkan ve yöneticiler bugüne kadar bu şehirde bu adamdan başka bu işi yapabilecek biri ya da birilerini bulup kan değişimine hiç gitmemişler. Erzurumspor’da yeni bir sayfa açalım, bizim yönetim anlayışımızın bizden öncekilerden farklı olduğunu gösterelim, bizleri bu göreve layık gören büyük Erzurumspor camiasına layık olmak için çalışalım, zaten bizden önceki başkan ve yöneticilerin kurmuş oldukları düzen ve işleyiş çok iyi olsaydı biz bu göreve gelemezdik onlar devam ederlerdi diye hiç düşünmemişler.

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİSİNE

Şimdi düşünüyorum da Saim Özakalın’ın başkanlığından başlayarak günümüze kadar yapılan tüm başkan ve yönetim değişiklikleri formalite icabı mı yapıldı?

Laf olsun torba dolsun, dostlar alışverişte görsünler diye mi kongreler yapılıyor?

Baksanıza, kulüp de yıllardır işleyiş gayet normalmiş ki, sadece kulüp başkanları, yöneticiler, futbolcular ve teknik kadro sürekli değişiyor. Kim gelirse gelsin, kim giderse gitsin Kulüp müdürü Kadir Köseoğlu hiç değişmiyor.

Anlayacağınız Kadir Köseoğlu bulunmaz Hint Kumaşı gibi bir adam gibi görülüyor.

Ne yani Erzurum’da Kadir Köseoğlu’nun yaptığı işi yapacak başka birisi ya da birileri yok mu?

Allah aşkına; Erzurumspor’da yıllardır başkan değişiyor, yöneticiler değişiyor, futbolcular değişiyor, teknik heyet değişiyor. Aşçılar değişiyor, çaycılar değişiyor. Hatta kulüp binasında odaların yerlerii değişiyor, eşyalar değişiyor. Gelen başkan ve yöneticiler önceki dönemden hiç kimseyi hatta hiçbir eşyayı bile görmek istemezken Kadir Köseoğlu’ndan vazgeçemiyor…

Nedir bu başkan ve yöneticilerin gördüğü, bizlerin göremediği bu Kadir Köseoğlu’ndaki keramet birisi çıkıp açıklasın da bizde bilelim…

Bir siyasi parti de bile, 4 yılda bir milletvekilleri, belediye başkanları değişirken hatta ve hatta zamanı geldiğinde Genel Başkan bile değişirken, bu adamın Erzurumspor’da her dönemin adamı nasıl olduğu tüm kamuoyunda merak konusu…

ŞİMDİ KAFAMIZDA DELİ SORULAR…

Özellikle geçtiğimiz günlerde Ulusal basında da yer bulan haberlere göre, Erzurumspor’da devre arasında kulüpten ayrılan  İbrahim Akdağ’dan sözleşme fesih bedeli olarak alınan 1 Milyon TL tutarındaki senetin kulüp kasasından bir muhasebe çalışanı tarafından çalındığı iddia edilmişti. Kulüp çalışanı bu senti alacaklarını tahsil etmek için aldığını söylemesi üzerine bu çalışanın Erzurumspor kulübünden aylık 25 Bin TL’ye yakın bir maaş ve prim aldığı öğrenilmişti.

Şimdi içimden "Burası Dingon'un Hanı mı? diye sorasım geliyor"

Gazetemize ulaşan bir iddiaya göre de; Kadir Köseoğlu’nun da Erzurumspor’dan 35 Bin TL gibi maaş aldığı, buna birde primler vb. gelirlerde eklendiğinde 50 Bin TL’yi bulan bir maaş aldığı söyleniyor. Bugün itibariyle şehrimizi yöneten Sayın Valimiz Okay Memiş, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Atatürk Üniversitesi Rektörümüz ve şehrimizin yönetiminde üst düzey görev yapanların bile alamadığı bu maaşı Kadir Köseoğlu’nun hangi meziyetinden ötürü aldığı da kamuoyu tarafından bilinmek isteniyor.

Tabi 50 Bin TL’ye yakın maaş aldığı iddia edilen Kadir Köseoğlu’nun, aldığı bu maaşın karşılığında ne iş yaptığını, Sanayi’de bir tamir atölyesinde çalışarak aldığı 2 yüz lira haftalığın dörtte birini ekmeğinden, aşından hatta çocuğunun kursağından keserek tribünde takımına destek veren büyük Erzurumspor taraftarına bir açıklama yapma sorumluluğu doğmuştur.

Büyük Erzurumspor taraftarı adına Sayın Kadir Köseoğlu'nu göreve davet ediyoruz

Kamuoyunda dolaşan iddialar ışığında değil Kadir Köseoğlu’nun çıkıp kamuoyuna Erzurumspor kulübünden ne kadar maaş ve primlerle birlikte aylık gelirinin ne olduğunu açıklamasını bekliyoruz.

Öte yandan vatandaşlar, Kadir Köseoğlu’nun birinci, ikinci, üçüncü derece yakın akrabalarının ve kendisinin mal varlığını da merak ediyor.

Son olarak Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgün ve yönetimine de diyoruz ki, Kadir Köseoğlu artık metal yorgundur. Bu şehirde Kadir Köseoğlu’nun yaptığı işi başarabilecek çok sayıda insan var. Biraz da onlara şans verilmelidir. Kadir Köseoğlu biraz dinlendirilsin. Kendisinin çok yorulduğuna inanıyoruz. Yerine yorgun olmayan, yeni bir iş hevesiyle daha verimli olacak arkadaşlarla devam edilsin. Aksi takdirde her başkan ve yönetimle ismi kamuoyunda tekrar anılan Kadir Köseoğlu’nun ismi yakında takımımızın isminin önüne geçecektir diyoruz ve önümüzdeki özellikle 3 maçın bizim için çok önemli olduğunu hatırlatıyor ve Erzurumspor’un bu sezon bu Lig’de kalacağına inancımızı tekrarlıyoruz.     

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cuma 0.1 ° / -7 ° Bulutlar
  • Cumartesi 0.5 ° / -6.1 ° kırık bulutlar
  • Pazar -0 ° / -4.2 ° Hafif kar
Anahtar Kelimeler: KADİR KÖSEOĞLU?