Erzurum

08.03.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

İP'İN UCU FETÖ'YE ÇIKINCA! İP'TE ORTALIK KARIŞTI DÜZEN BOZLUDU

Ümit Özdağ'ın, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu hedef alan 'FETÖ' iddiası sonrasında Meral Akşener'den açıklama geldi.

 

İyi Parti'de kazan kaynıyor...

Partide gündem;  İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğu iddiası.

İddianın sahibi ise İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ...

Dün akşam, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına katılan ve çarpıcı açıklamalarda bulunan Özdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia ederek “Bu zatın partinin kurucuları arasında olduğunu öğrendim. Sayın Genel Başkanı (Meral Akşener) uyardım. Dedim ki, ‘Bu arkadaşın FETÖ ile bağı olduğuna dair bilgi var. Bunu kurucu yapmayalım.’ Daha sonra bu arkadaş kurucu yapılmadı. Fakat sonra partiye geldi. 1 Nisan kongresinden sonra genel idare kuruluna girdi, Sayın Genel Başkanı tekrar uyardım. Sayın Genel Başkan, bütün sorumluluğu aldığını söyledi. Partinin genel başkan yardımcısı oldu, sözcüsü oldu, İstanbul il başkanı oldu. Evet Buğra Kavuncu’dan bahsediyoruz." ifadelerini kullandı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bugün bu iddiaya, partisinin grup toplantısı sonrası cevap verdi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cü olmakla suçlamıştı…

Akşener, Ümit Özdağ’ın iddialarıyla ilgili şunları söyledi:

* Onu hep beraber göreceğiz. Benim, arkadaşlarımızın ne konuştuğu değil de bugün Bülent Turan’ın ne konuştuğu benim için önemli.

* Biz bir demokrasi mücadelesi vererek geldik. Partimizin içinde de onu içselleştirmeye çalışıyoruz

* Bu yolculukta hatalar kusurlar oluyor ama büyük bir dikkatle, demokrasiyi, her şeye rağmen demokrasiyi istişareyi içselleştirmeye gayret ediyoruz.

* Hepimiz otoriter sistemlerin içinden geliyoruz. Dolayısı ile hür iradeleriyle partimizde yönetimde, milletvekilliği görevinde bulunan bütün arkadaşlarımızın fikirlerini söylemelerinin partimize zenginlik kattığına inanıyorum.

* Ama ben Meral Akşener olarak, DYP Genel Başkan Yardımcılığını ve Bakanlığını yaptığım bir dönemde; 43 milletvekili DYP’den hangi şartlarda, nasıl ayrılmıştı onu biliyorum. Ve onun sonra Türkiye’de nelere mal olduğunu biliyorum.

* Bugün İstanbul İl Başkanımız Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacak.

“BİR SALDIRI OLACAĞINI BEKLİYORDUK”

Akşener, “Bir operasyon mu var” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

* Biz partimize bir saldırının olacağını bekliyorduk elbette. Çünkü araştırma şirketlerinde 13 ile 15 arasında sonuç çıkınca kış kışlığını her zaman yapacağını bekliyorduk da şimdi bakacağız duruma.

“ÇOK BÜYÜK BİR YALANDIR”

Akşener, ayrıca partinin HDP ile yakınlaştığını söyleyen Özdağ’a tepki göstererek, “Çok büyük bir yalandır, yalancıdır bunu söyleyen” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazartesi 1 ° / -8 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 1 ° / -8 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 3 ° / -6 ° Parçalı bulutlu
Anahtar Kelimeler: ' ' ÇIKINCA! ' ORTALIK KARIŞTI DÜZEN BOZLUDU