Erzurum

08.07.2020

  • İMSAK 02:55
  • GÜNEŞ 04:47
  • ÖĞLE 12:25
  • İKİNDİ 16:22
  • AKŞAM 19:53
  • YATSI 21:37

HİKMET KARACA´DAN MÜKEMMEL ÖNERİ

Erzurum Matbaa-Kırtasiye ve Tabelacılar Odası Başkanı Hikmet Karaca, Büyükşehir Belediyesi´ne ?Kitap Sokağı? çağrısında bulundu.

 

Erzurum Matbaa-Kırtasiye ve Tabelacılar Odası Başkanı Hikmet Karaca, Büyükşehir Belediyesi´ne ?Kitap Sokağı? çağrısında bulundu.

Matbaa-Kırtasiye ve Tabelacılar Odası Başkanı Hikmet Karaca, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve 10 yıllığına TÜYAP´a kiralanan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi´nde açılacak olan Kitap Fuarı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Karaca, 26 Nisan 2019 tarihinde açılacak olan Erzurum Kitap Fuarı´na Erzurumlu kitapçıların büyük bir bölümünün maddi imkânsızlıklar ve stant kiralarının pahalı olması nedeniyle katılamayacaklarını açıkladı. Fuara sadece il dışından gelen paralı ve büyük çaplı yayın evlerinin katılabileceğini kaydeden Başkan Karaca, ?Adında Erzurum olan bir fuarda Erzurum´daki yayınevlerinin temsil edilemeyecek oluşu, üzüntü verici bir durum? diye konuştu.

O MALİYETLERİ KARŞILAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Erzurum´da mali koşulların zaten kısıtlı olduğunu vurgulayan Erzurum Matbaa-Kırtasiye ve Tabelacılar Odası Başkanı Hikmet Karaca, bu yüzden TÜYAP´ın açacağı fuarda stant kiralamanın doğuracağı binlerce liralık maliyetin karşılanmasının mümkün olmadığını dile getirerek, Sakarya´da yürütülen bir organizasyonu hatırlattı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi´nin her yıl Ramazan ayında Kitap Sokağı adı altında etkinlik gerçekleştirdiğini ve Ramazan ayı boyunca bu sokakta yerel kitapçıların ücretsiz stant açabildiklerini dile getiren Hikmet Karaca, benzer bir çalışmanın Erzurum´da da yapılabileceğinin altını çizdi.

KARACA: SEKMEN KAYITSIZ KALMAZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´in Erzurum´daki kitapçı ve yayınevlerini sevindirecek böyle bir çalışmaya mutlaka imza atması gerektiğini vurgulayan Erzurum Matbaa-Kırtasiye ve Tabelacılar Odası Başkanı Hikmet Karaca, ?Böyle bir çalışma Erzurum´da hem Ramazan ayına özel bir canlılık ve hem de Erzurum´daki kitapçı esnaf için katma değer üretme fırsatı olur. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Sekmen, öyle zannediyoruz ki; TÜYAP fuarının yüksek maliyetleri sebebiyle mağdur olan kitapçılarımızı ve yayınevlerimizin bu yöndeki beklentilerini karşılıksız bırakmayacaktır? diye konuştu.

Yenigün

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Çarşamba 28 ° / 13 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 24 ° / 12 ° Fırtına
  • Cuma 25 ° / 11 ° Fırtına