Erzurum

16.07.2020

  • İMSAK 03:04
  • GÜNEŞ 04:53
  • ÖĞLE 12:26
  • İKİNDİ 16:22
  • AKŞAM 19:49
  • YATSI 21:30

ESAT MAHMUT PARTAL'IN BUNDAN HABERİ VAR MI?

Karayolları 12. Bölge Müdürü Esat Mahmut Partal'a soruyoruz; Bundan haberin var mı?

 

 Karayolları 12. Bölge Müdürlüğüne atanan Esat Mahmut Partal'ın geldiği şehirden bi haber olduğu kanaatindeyiz.

Göreve geldiği günden beri Erzurum'da özellikle Karayolları sınılarında bulunan yol ve düzenleme çalışmalarında yaptığı değişikliklerle dikkatleri üzerine toplayan Esat Mahmut Partal, Önce Atatük Üniversitesini Çat yoluna bağlayan güzergah da yaptığı yol çalışmasıyla tüm şehrin tepkisini üzerine toplamıştı. Karayolları 12. Bölge Müdürlüğünün sınırlarında bulunan Atatürk Üniversitesinden Çat yoluna ve Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine çıkan yol üzerinde yaptığı çalışma sonucu hastaneye giden yolu tutup Yıldızkentin ara sokaklarına bağlayarak görenleri hayrete düşüren Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü yapılan onca uyarı ve tepkilere rağmen oralıklı dahi olmamıştı.

Şimdi de vatandaşlardan aldığımız bilgiler ışığında gördüğümüz manzara bizleri yine hayrete düşürür cinsten, Koronavirüs gibi dünyayı etkisi altına alan bir salgınla mücadele kapsamında Hükümetimiz ve Devletimiz sağlık alanında Dünya'ya ders verirken Şehrimizde de yapımı tamamlanan Şehir hastanemiz Sağlık alanındaki yüz akımız konumundadır.

Ama gelin görün ki, Devletimizin şehrimize kazandırdığı bu devasa eser Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü tarafından karanlıklara gömülmüş vaziyette.

Bölge Eğitim ve Araştırma hastanesinin önünde bulunan alt geçitten Çat-Bingöl güzergahına doğru giderken köprünün hemen çıkışında sanki hayalet bir şehirle karşı karşıya kalan vatandaşlar, Bingöl ve Çat yönünden gelirken de zifiri bir karanlıkla karşı karşıya kalıyorlar. TOKİ evlerinin sonundaki trafik ikaz ışıklarına kadar olan ışıklandırma nasıl oluyorsa bir anda Şehir hastanemizin olduğu alanda ışıksız ve refüjsüz bir vaziyette bırakılmış gözüküyor. Sanki Şehir hastenemiz görülmesin, saklansın diye bu bölüm karartılmış, terkedilmiş bir bölge gibi lanse ediliyor.

Yaklaşık 6-7 ay kadar önce Karayolları 12. Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından getirilip orta yere gelişi güzel bırakılan ve dikilmeyi bekleyen Işıklandırma direklerinin neden aktif hale getirilmediğini merak eden vatandaşlar, karanlığın çökmesiyle bu alanının hayalet bir şehri anımsattığnı söylüyorlar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Perşembe 27 ° / 11 ° Güneşli
  • Cuma 26 ° / 11 ° Fırtına
  • Cumartesi 29 ° / 12 ° Güneşli
Anahtar Kelimeler: MAHMUT PARTAL' BUNDAN HABERİ ?