Erzurum

08.07.2020

  • İMSAK 02:55
  • GÜNEŞ 04:47
  • ÖĞLE 12:25
  • İKİNDİ 16:22
  • AKŞAM 19:53
  • YATSI 21:37

ERZURUM´UN OY KAYBI SORGUULANACAK

Ak Parti, oy kaybı yaşanan illeri masaya yatırıyor. Erzurum ile birlikte birçok ilde de teşkilatların yaptığı çalışmalar değerlendirilerek gerekli adımlar atılacak.

 

 

31 Mart yerel seçim sonuçlarına yönelik itirazlar ve yeniden sayım işlemleri devam ederken, AK Parti seçimden sonra ilk Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına hazırlanıyor. 

RAPORLAR ERDOĞAN´A SUNULACAK

Yerel seçim sonuçları, YSK süreci ve itirazların değerlendirileceği toplantıda seçimin ardından hazırlanan raporlar da Cumhurbaşkanı Erdoğan´a sunulacak. AK Parti anket çalışmasıyla oy düşüş sebepleri ile kıl payı kaybedilen il ve ilçelerde oy kaybının nedenini vatandaşa soracak. 

DEĞİŞİM YAŞANIR MI?

Ekonomik dalgalanma, kampanyada kullanılan söylem ve bazı illerde vatandaş ile yeteri kadar bir araya gelinmediği gibi birçok konunun yer aldığı raporun değerlendirilmesinin ardından parti kurmaylarından da görüş alınacak. Partide yaşanması beklenen değişimin de bu toplantılarda ele alınabileceği belirtiliyor. 

TEŞKİLATLAR ÇAĞRILACAK

31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti´nin oy kaybı yaşadığı iller ile ilgili detaylı bir toplantı yapılacak. Oy kaybı yaşanan illerin milletvekilleri ve il ve ilçe teşkilatlarından geniş kapsamlı bir rapor istenecek ve yüz yüze görüşme gerçekleştirilecek. Seçimin kaybedildiği iller başta olmak üzere belirgin bir oy kaybının yaşandığı teşkilatlardan bilgiler alınacak. 

ERZURUM´UN OY KAYBI SORGULANACAK

Ak Parti MKYK toplantısında Ak Parti´ye kurulduğu günden bugüne kadar her dönem güçlü  bir destek veren Erzurum´da 31 Mart yerel seçimlerinde  yaşanan büyük bir oy kaybı da görüşülecek.  Ak Parti´nin 2014 yılı ve öncesinde genel ve yerel seçimlerde aldığı yüksek oylara karşılık 24 Haziran seçimlerinde kaybedilen 1 Milletvekilliği ve ardından 31 Mart seçimlerinde bir önceki seçime göre yüz bini aşkın oy kaybının sebepleri çok boyutlu olarak masaya yatırılacak.

SEÇİM SÜRECİNDE UYUMLU BİR ÇALIŞMA YAPILDI MI?

31 Mart seçim sonuçlarının hem ülke genelinde hem de şehrimizde kısa ve uzun vadede ciddi analiz edilmesi gerektiği fikrini üzerine yoğunlaşan Ak Parti Genel Merkezi, yerel seçimlerde Belediye Başkan adayı ile il teşkilatlarının ve milletvekillerinin uyumlu çalışıp çalışmadığı ve halkın gönlüne girilip girilmediği sorulacak. 

İL TEŞKİLATLARI DEĞİŞEBİLİR

Erzurum ile birlikte oy kaybının yaşandığı illerin teşkilatları hakkında sunulacak rapor sonucu karar verileceği belirtilirken, birçok il de Ak Parti Teşkilatlarında değişim yaşanabileceği ifade ediliyor. Ayrıca geçmiş dönemlerde yapılan seçimlerde başarılı bir grafik çizen ama 31 Mart Yerel seçimlerinde başarılı bir sonuç ortaya koyamayan Ak Parti İl Teşkilat kademelerinde de bir  değişim yaşanabileceği iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Çarşamba 28 ° / 13 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 24 ° / 12 ° Fırtına
  • Cuma 25 ° / 11 ° Fırtına
Anahtar Kelimeler: ERZURUM KAYBI SORGUULANACAK