Erzurum

12.04.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

ERZURUMSPORLU TÜM FUTBOLCU VE TEKNİK HEYET'E SESLENİYORUM! BU HABER TÜM ŞEHRİN KANINA DOKUNMUŞTUR...

ENDER YÜNCÜ YAZDI...! "ŞU HADSİZ ADAMIN HADDİNİ AŞAN SÖZLERİNE GEREKEN CEVABI SAHADA VERMEZSENİZ! KANINIZ KURUSUN...!"

 

Bir Ulusal Televizyon Kanalında Spor yorumculuğu yapan Ahmet Çakar isimli zat, Erzurumspor'u günlerdir ayaklar altına alarak yerden yere vuruyor.

En son ki yaptığı alaycı konuşma ise bardağı taşıran son damla olmuştur.

Futbol üç sonuçla tamamlanan bir takım oyunudur. Erzurumspor kötü bir sezon geçirebilir. Rakiplerine karşı üstünlük sağlayamayabilir. Yener, yenilir berabere de kalabilir.

Ama birilerinin ağızlarının yareni olamaz….

Biz Erzurumlu vatandaşlar olarak Erzurumspor'u 3. Ligdeyken de, 2. Ligdeyken de, 1. Ligdeyken de hatta süper Lige yükselip tekrar 1. Lige düştüğünde de aynı duygu ve muhabbetle sevdik. 

Bizim sevgimizi hakir görmek, bizim sevdamızı alay sancağı yapıp milyonlarca insanın karşısında kahkahalar atarak dalga geçmek kimsenin haddi değildir.

Ahmet Çakar denen zat, son haftalarda bu alaycı tavırlarını ve aşağılayıcı tutumunu Erzurumspor ve Erzurum üzerinden sürekli yapmaktadır.

Adamın içerisinde bulunduğu ruh halini bilmem ama, Erzurum ve Erzurumlulara karşı duyduğu nefret ve kinin altında yatan gerçeğin, küçük yaşlarda yaşadığı bir travmaya ya da Erzurum veya Erzurumlular tarafından istenmeyerek yaşadığı bir hadiseye bağlıyorum.

Geçmişine inip bir araştırdığımızda 1962 yılında İstanbul'da Dünya'ya geldiğini, ilk, orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra yine İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduğunu görüyoruz.

Yani Eğitim hayatı boyunca Erzurum ile bir münasebeti bulunmayan Ahmet Çakar'ın Anne ve babasının ne iş yaptıklarını ve nerelerde yaşadıklarını bulamadık.

Ama ihtimaller üzerine konuşuyorum.

Babası ya da annesi memur olabilir.

Erzurum'da görev yapmış olabilirler.

Babasının ya da annesinin Erzurum'da başına bir hal gelmiş olabilir.

Ya da Erzurum’da bulunmamışlarsa da İstanbul'da yaşayan Erzurumlu bir hemşerimiz tarafından anne ya da babası bir darbe almış olabilir. Hemşerimiz tarafından anne ya da babası darbe alırken Ahmet Çakar efendi küçük yaşta yaşananlara şahitlik yapmış olabilir.

Dedim ya, küçük yaşta yaşadığı bir travma bile Ahmet Çakar'ın bu denli Erzurum ve Erzurumspor düşmanı olmasına sebep olmuş olabilir. 

Belki de, kız ya da erkek kardeşi Erzurum'da bulunmuş olabilir.

Onların Erzurum'da başlarına umulmadık bir hal gelmiş olabilir. 

Ya da Oğlu veya kızı...

Şimdi diyeceksiniz ki, Ender Yüncü o kadar da değil...

Eskiden herkesin ekranların karşısına kilitlendiği Küçük Emrah Filmlerini ne çabuk unuttunuz.

Bazılarının ağlayarak, bazılarının da Küçük Emrah’ın kaderine üzülerek izlediği O filmlerin senaryolarını yazan birileri vardı muhakkak.

Yaşanmamış, hayal ürünü, sadece spontane gelişen olaylar zincirinden bir Küçük Emrah Filmi mi yapılıyordu zannediyorsunuz?

Ahmet Çakar'ın Erzurum ve Erzurumspor'a karşı günlerdir yürüttüğü bu kin ve nefretin arkasında da bir Küçük Emrah filmi senaryosuna benzer gerçeğin yattığını düşünüyorum.   

Aksi takdir de bir insanın koca bir şehre bu denli kin ve nefret kusması, şehrin Futbol takımının ve Şehrin ismini ağzına alay konusu haline getirmesi normal değil...

Hele bu şehrin ismi ERZURUM Olursa hiç normal değil...

Neymiş Efendim... “Galatasaray bu hafta Erzurumspor'a; 4-5-6 Gol atacakmış, Süper Ligin bu sezon ki en gollü maçı olacakmış”

Otur Bir yerlerine kına yak Ahmet Efendi...

Ama ya Galatasaray Erzurumspor’a 4-5-6 gol atamazsa, Süper Lig’in en fazla gollü maçı olmazsa, hele bir de şans bizden yana olur da Erzurumspor Galip gelir ya da maç berabere biterse,

Sen çıkıp şu Erzurum’dan olan hıncının sebebini tüm çıplaklığıyla anlatacak mısın?

Yoksa biz Küçük Emrah filmlerinin gerçek karakterinin sen olduğunu düşünmeye mi başlayalım?

Buradan Erzurumsporlu tüm Teknik heyet ve Futbolculara da seslenmek istiyorum.

Haddini aşan bu adamın haddini aşan bu sözleri tüm Erzurumluların kanına dokunmuştur.

Sizi, gerek iç saha da gerekse deplasman da yağmur, çamur, kar, fırtına demeden yalnız bırakmayan, cebindeki son parasını size destek olmak için harcayan binlerce Büyük Erzurumspor taraftarı adına bu haddini bilmez adama haddini bu hafta saha da bildirmezseniz "Kanınız Kurusun" diyorum.

İŞTE AHMET ÇAKAR'IN ERZURUMSPOR İLE MİLYONLAR KARŞISINDA ALAY ETTİĞİ O GÖRÜNTÜLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazartesi 11 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 10 ° / 2 ° Bulutlu
  • Çarşamba 10 ° / 1 ° Bulutlu