Erzurum´dan Elazığ´a 990 çadır, 712 yatak gönderildi

Erzurum Valisi Okay Memiş, Elazığ´da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD İl Müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi

 

 

Vali Memiş´e çalışmalar halkında bilgi veren AFAD İl Müdürü Selahattin Karslı, deprem bölgesinde 11 araç, 46 personel ile birlikte 990 kış şartlarına uygun çadır ve 712 yatak gönderdiklerini belirtti.

Vali Memiş, ?O kadar enteresan bir deprem ki Karadeniz sahilinden İsrail´e varana kadar Doğu Anadolu fay hattında hissedildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Burada fazla hissedilmedi, Hınıs ve Çat´ta kısmen hissedildi. Oralarda da olumsuz bir durumla karşı karşıya değiliz. 6.8 şiddetindeki deprem büyük bir deprem. Türkiye´nin neresinde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşları bütün imkanlarıyla oraya seferber olmak durumunda. Erzurum bu konuda çok deneyimli bir vilayet, bölge merkezi. Depolarımızda çok iyi durumdayız yaklaşık 10 bin civarında çadırımız var. Bölgeye 990 tane çadır gönderdik kış şartlarına uygun. 712 yatak gönderdik. Belki de Elazığ´a en önce yardım ekibi gönderen illerin başında geliyoruz? diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazartesi -1 ° / -17 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 0 ° / -16 ° Bulutlu
  • Çarşamba 1 ° / -11 ° Bulutlu