Erzurum

10.04.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Erzurum’da Ekmeğe Zam Talepleri Geri Çevrilen Fırıncılar Vatandaşı Cezalandırmayı Planlıyor

Fırıncılar Belediyelere İsyan Etti, "Belediyelere Bağlı Zabıta Ekipleri Korsan Ekmek İmalatı Yapan Tüm İşletmelerin Kapısına Kilit Vursun Ve Fırıncıları Bu Dertten Kurtarsın"

 

Erzurum’da ekmeğe zam talepleri geri çevrilen fırıncıların önümüzdeki günlerde ekmek imalatını azaltacakları ileri sürüldü.

Piyasada ekmek sıkıntısı yaşanmasına sebep olacak girişim, kulislerde artık yüksek sesle dile getirilmeye başlanırken, tepkiler de ardı sıra geldi. Vatandaşlar, ekmek üretimini yavaşlatmanın, herkesin büyük bir sıkıntı içerisinde olduğu bu dönemde başvurulabilecek en son yol olduğunu belirterek, “Fırıncıların maliyetleri yükseliyor ve tam talepleri geri çevriliyor diye böyle bir yola başvurmayı düşünmeleri çok yanlış. Onların sıkıntı yaşıyor olmalarının en büyük nedeni ise, korsan imalat yapan fırınlar. Madem öyle belediyeler bu konuda iş birliğine gitmeli ve şehirde korsan imalat yapan bir tek fırın bırakılmamalıdır” dediler.

FIRINCILARIN B PLANINA BAKIN!

Erzurum’daki fırıncılar, geçtiğimiz ay ekmeğe zam konusunu gündeme getirmiş, ancak talepleri Vali Okay Memiş tarafından ertelenmişti. Bunun üzerine fırıncılar yeni çözüm yolları aramaya başlarken, kulislere sızan bilgiler ise, ilk adımın ekmek üretimini azaltmak olduğu yönünde olacağı oldu. Fırıncıların böyle bir yola başvurmasının tüketicileri cezalandırmaktan başka hiçbir işe yaramayacağını dile getiren vatandaşlar, “Fırıncılar ekmek imalatını azaltarak vatandaşı sıkıntıya sokacaklar. Ama bunun adı vatandaşı cezalandırmak olacaktır. Çünkü fırıncılar gibi vatandaşın da bu süreçte alım gücü hayli azaldı. Hayat pahalılığının sebebi vatandaşmış gibi davranmak ve ekmek imalatını azaltarak vatandaşı cezalandırmaya çalışmak yanlış olur” diye konuştular.

BELEDİYELERE DENETİM ÇAĞRISI

Erzurum’daki belediyelere çağrıda bulunan vatandaşlar, fırıncıların her fırsatta korsan ekmek üretiminden dert yandığını dile getirerek, “Madem öyle Erzurum’daki belediyeler bununla mücadele etsin. Zabıta ekipleri korsan ekmek imalatı yapan tüm işletmelerin kapısına kilit vursun ve fırıncıları bu dertten kurtarsın. Böylece onlar da bunu gerekçe göstererek iki de bir zam talebinde bulunmamış olur. Meselenin kısa vadede çözümü budur ve belediyeler bu konuda acilen harekete geçmelidir!” şeklinde konuştular.

KAYNAK: ERZURUMYENİGUN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cumartesi 12 ° / 2 ° Fırtına
  • Pazar 13 ° / 6 ° Sağanak
  • Pazartesi 11 ° / 0 ° Parçalı bulutlu