Erzurum

05.07.2020

  • İMSAK 02:52
  • GÜNEŞ 04:45
  • ÖĞLE 12:25
  • İKİNDİ 16:22
  • AKŞAM 19:54
  • YATSI 21:39

ERZURUM'DA AK ÖZDEMİR TESİSLERİNE GİDENLER GİTTİKLERİNE BİN PİŞMAN DÖNÜYOR

Erzurum AK Özdemir Piknik alanının bakımsızlığı ve pislik içerisinde olması piknikçilerin tepkisini çekti.

 

Koronavirüs salgını dolayısıyla aylardır evlerinden çıkmayan Erzurumlular yasakların kalkmasıyla yeşil alanlarda akın etti.

Özellikle şehrimizde en fazla piknik ve mesire alanı olarak tercih edilen mekanların başında gelen Pasinler yolu üzerindeki AK Özdemir Piknik ve mesire alanını geçtiğimiz hafta sonu ve hafta içerisinde ziyaret eden vatandaşlarımızın karşılaştıkları manzara tüyleri diken diken etti.

Pasinler yolu üzerinde bulunan Ak Özdemir Piknik ve mesire alanında vatandaşların karşılaştıkları Ücretli Tuvaletlerin pis ve bakımsızlığının yanı sıra mesire alanındaki vatandaşların oturdukları alanların adeta şehir çöplüğünü anımsatması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Özellikle hafta sonları Erzurum'da yaşayan vatandaşların en fazla tercih ettiği piknik ve mesire alanı olarak bilinen Ak Özdemir piknik ve mesire alanında vatandaşlara ücretli Tuvalet hizmeti sunan tesisin tuvaletlerinin de insan sağlığı açısından çok kötü olduğunu vurgulayan vatandaşlar, karşılaştıkları manzara karşısında rahatsız oluyorlar.

Mesire alanında bulunan piknik maslarının etrafının pislik ve çöp içinde olmasından, tahtadan yapılmış masa ve sandalyelerin hemen hemen tamamının kırılmış ve bakımsızlığından, masaların çevresinde otların büyüklüğünden ve bakımsızlıktan yakınan piknikçiler, Çocuklarının bir hafta sonu temiz hava alması ve hoşça vakit geçirmek için tercih ettikleri alanda çocuklarının sağlıklarını bozacak Korona virüsten daha tehlikeli onlarca mikrobu da barındırıldığını ifade ettiler.

Hafta içerisinde ve hafta sonunda temiz hava almak için tercih ettiğimiz AK Özdemir piknik ve mesire alanını tercih ettiğimiz için bin pişman olduk diye konuşan vatandaşlar, bu alandaki Tuvaletler başta olmak üzere birçok noktasını ücretli olarak kullanıyoruz. Bu alanın Temiz ve sağlıklı bir alana dönüştürülünceye kadar vatandaşlarımızın bu tesisi kullanmadan önce iki kez düşünmeleri gerektiğini savunurken Halk sağlığı uzmanlarının da gerekli müdahaleleri yapması gerektiğini istediler. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazar 28 ° / 11 ° Güneşli
  • Pazartesi 28 ° / 11 ° Güneşli
  • Salı 28 ° / 12 ° Güneşli